Volkswagen suurendas koostööd GAZiga

Volkswagen Grupp suurendas koostööd Venemaa autotootja GAZiga. Saksa tootja tahab lükkega tugevdada Škoda ja Volkswageni markide positsiooni idanaabrite turul.

Uue kokkuleppe järgi valmistab GAZ 2025. aastani Nižni Novgorodi tehases Volkswageni ja Škoda mudeleid ning Volkswagen varustab GAZ-i kommertssõidukeid 2-liitriste diiselmootoritega.

Lisaks tahab Volkswagen suurendada koostööd GAZiga busside ja veoautode vallas. Näiteks mõeldakse, kuidas ühiselt detaile toota ja jagada ning projekte ellu viia. GAZ kasutab juba praegu Volkswagenile kuuluva Scania ja MAN-i osi.

Volkswagen Grupile kuulub Venemaa autoturust 11,2%.

Märksõnad: volkswagen
Volkswagen Grupp GAZ
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Volkswagen peaks varsti elektrilisest väikebussist lähemalt rääkima

Volkswageni margi tegevjuht Herbert Diess peaks laupäeval avalikustama elektrilise I.D. Buzzi väikebussi kohta uusi üksikasju. Mikrobussi debüüt jääb Automotive News’i andmetel 2022. aastasse.

Diess peaks autost rääkima Concours d'Elegance’i messil. Buzz on üks kolmest plaanitavast I.D. elektriperekonna liikmest. Californias Pebble Beach’is toimuval näitusel tutvustatakse stiilseid ja kalleid autosid, lisaks ka ahhetama panevaid ideeautosid. Näiteks võib tänavu seal näha Maybachi roadsterit.

Diessi läheb kaasa ka Eckhard Scholz, kes on Volkswageni väikebusside pealik ja vastutab Transporteri tootmise eest.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Volkswagen avaldas varsti debüteeriva T-Roci meelitusvideo

Volkswagen esitles T-Roc ideeautot juba 2014. aastal. Aasta lõpus jõuab see ka tootmisse ning esimeste edasimüüjate kätte. Nagu ikka, on ka Volkswagen tootmisse mineva auto disaini suure saladuseloori all hoidnud, kuid just avaldatud meelitusvideost on näha, et päris seebikarbiks seda muudetud ei ole ning T-Roc säilitab mõned ideeautol kujutatud julgemad jooned. 

Volkswageni sõnul peaks T-Roc olema justkui kooslus suurest ja mugavast linnamaasturist, mis samal ajal säilitab sportlikumate mudelite nobeduse. Autotootja sõnul peaks seda väljendama ka auto disain, mis hõlmab endas nii maastikuautodel kasutatavaid elemente kui ka linnaliiklusesse sobivad dünaamilisust ja voolujoonelisust. 

Volkswagen T-Roci esitlus toimub 23. augustil ning kuigi antud meelitusvideost on raske autost väga head ülevaadet saada, jääb siiski mulje, et auto disain on konkreetne ja Volkswagenite kohta igati julge. Seda on ka vaja, arvestades, et masin peaks otseselt konkureerima hakkama Nissan Jukega. 

Märksõnad: autouudised
t-roc juke
Jaga:

Volkswageni elektriautod peaksid hakkama maailma vallutama juba 2020. aastal

Volkswagen lööb oma elektriautode programmile tõsiselt hääled sisse järgmise kümnendi alguses. Juba 2020. aastal peaks müüki tulema seni esitletud I.D. ideeautodest esimene, ehk lihtsalt I.D. või misiganes nime masin lõpuks tootmisse jõudes kandma hakkab. 

Kui I.D. suunatakse esmalt pigem Euroopa turule ning võibolla ka Aasiasse, siis üsna peatselt järgneb sellele Volkswageni elektriline crossover, mida hetkel tuntakse nime I.D. Crozz all. See peaks salongidesse jõudma juba 2020. aasta lõpus või 2021. aasta alguses. I.D. Crozz jõuab esimese elektrilise Volkswagenina ka Põhja-Ameerikasse, kus jätkuvalt kasvab nõudlus suuremate mudelite järele. 

Autode sõiduulatused peaksid anonüümsete allikate sõnul jääma samasse suurusjärku nagu ka ideeautodel. Kui I.D. peaks Euroopa testtsükli järgi suutma sõita 600 km kaugusele, siis I.D. Crozzi sõiduulatus jääb mõnevõrra tagasihoidlikuma 500 km kanti. Siinkohal tasuks kindlasti meeles pidada, et Euroopa testimisstandard on näiteks USA omast mõnevõrra leebem ning reaalses elus päris nii kaugele sõita ei saa. Varasemate näidete põhjal peaks reaalsete numbrite saavutamiseks ametlikest sõiduulatustest veerandi kuni kolmandiku maha võtma. 

Sellest hoolimata on mõlemad mudelid sõiduulatuse poolest teiste sellel ajal turule tulevate masinatega konkurentsivõimelised ning, mis eriti üllatav, esialgsete andmete põhjal võiks näiteks I.D. Crozzi hind olla Tesla Model 3-st 8000 dollari võrra odavam, ehk auto baashind jääda 27 000 dollari (23 000 euro) kanti. Ehkki akude suurusest pole sellise hinnataseme juures konkreetselt räägitud, tundub realistlik, et nii odav võiks olla ehk vaid mudelite baasversioon, mis on ka mõnevõrra väiksema akublokiga. 

Märksõnad: autouudised
elektriauto i.d i.d. crozz
Jaga:

Volkswagenist saab Euro 2020 jalgpallivõistluste autosponsor

Volkswagen Grupist saab UEFA Euroopa meistrivõistluste autosponsor ning sakslased vahetavad välja Hyundai.

Jalgpalli populaarsus vaevalt keegi kahtleb. Volkswagen näeb selles head võimalust, kuidas diisliskandaali järgselt mainet parandada. Tootja ütles, et nad kasutavad jalgpallivõistlusi uue I.D. elektriauto tutvustamiseks.

Hyundai oli 2016. aasta võistluste autopartner. Nende autod ja bussid sõidutasid Prantsusmaal võistluste ametnikke ja tähtsaid külalisi. Volkswagen on ka nüüd Saksamaa rahvuskoondise sponsor.

Märksõnad: autouudised
Jaga: