Toyota ja Mazda ehitavad koos uue tehase, Toyotast saab Mazda väikeaktsionär

Autotootjate vaheline koostöö on aasta aastalt suurenenud ning kulude kokkuhoiu nimel kasutatakse üsna ohtralt üksteise detaile. Veidi harvem tuleb ette seda, et kaks autotootjad ehitavad koos täiesti uue tehase. 

Jaapani väljaanne Nikkei teatas aga, et just seda Toyota ja Mazda plaanivad. Toyota saab kokkuleppe korras endale viieprotsendilise osaluse Mazda Motor Corpis ning üheskoos hakatakse elektriautode jaoks vajalikku tehnoloogiat arendama. Ühiselt rajatakse USA-sse ka uus autotehas, ehkki asukoht pole hetkel veel lõplikult paigas. 

USA-s tegutsevad autotootjad on mõnevõrra hädas sealse presidendi Donald Trumpiga, kes ähvardab Mehhikost autosid importivatele tootjatele täiendava tollimaksu kehtestada. Trump on tüli kiskunud ka Toyotoga, kuigi peale Toyota avaldust, et viie aasta jooksul plaanitakse USA-sse investeerida 10 miljardit dollarit, on president rahulikumaks jäänud. Uue autotehase rajamist võtaks Trump aga kahtlemata suure võiduna, kuna üks tema valimislubadusteste oli USA-s taastada vahepeal odavama tööjõukuluga riikidesse liikunud tootmistöökohad. 

Toyota jaoks on antud koostöölepe aga järjekordne samm Jaapani autoturu konsolideerumise suunas, sest viimaste aastate jooksul on vähemal või rohkemal määral koostööd alustatud ka mitmete teiste Jaapani autotootjate, näiteks Nissani ja Suzukiga. 

Märksõnad: toyota
mazda usa trump autotehas
Jaga:

Lisa oma kommentaar: