Õpilased ehitasid Citigost elektrilise linnabagi

Paarkümmend õpilast Škoda õppeasutusest muutsid väikese A-segmendi linnaauto elektriliseks linnabagiks.

Loojad panid valmis saanud auto nimeks Element. Selle ehitamiseks kulus alla 1500 tunni. Me teame, et see Citigo on elektriline, kuid Škoda täpseid andmeid ei avalikustanud. Peale selle, et vahetati välja Citigo sisepõlemismootor, eemaldati ka tagaistmed ja katus. Väikesesse pagasiruumi paigaldati uus helisüsteem.

Tšehhi tootja on loonud ka varem sarnaseid ühekordseid projekte. Näiteks loodi Fabia pikap nimega Funstar ja Rapid kupee, mis kandis nime Atero. 2014. aastal valmis Citijet - Citigol põhinev kabriolett.

Märksõnad: skoda
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Škoda on tootnud neli miljonit Fabiat

Škoda on ehitanud nii palju Fabia mudeleid, et iga Gruusia elanik saaks endale ühe.

Octavia järel müüdavuselt teisel kohal olev Fabia läks tootmisesse 1999. aastal ning tänaseks on neid valminud rohkem kui neli miljonit. Kolmanda põlvkonna Fabia tuli müügile 2014. aasta lõpus ning neid on ostetud poole miljoni jagu.

Esimest põlvkonda toodeti 2007. aastani ja neid osteti ligi 1 790 000. Järgmise generatsiooni müüdi vahemikus 2007-2014 ja neid soetati ca 1 171 000.

Fabia jagab küll osasid Volkswagen Polo ja Seat Ibiza, kuid väikeauto pole ehitatud nende MQB platvormile. Tšehhi auto põhineb Modular Transverse Matrix ja vanal PQ25 arhitektuuril.

Kiirete väikeautode huvilised peavad mujale vaatama, sest praegune Fabia ei saa nobedat varianti. Tootja sõnul ei tasuks investeering end ära.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Škoda loobub väikesest Citigost

Volkswagen up!-i ja Seat Mii vennasmudel Škoda Citigo leiab selle põlvkonnaga oma lõpu. Škoda tahab keskenduda rohkem linnamaasturitele ning Citigo ebapopulaarsus viis tema pea pakule.

Paar kuud tagasi värskendatud Citigo ei kao veel kohe kuhugi. Mladá Boleslavi linna peakorterist öeldi, et autot müüakse veel paar aastat kuni praegune põlvkond iganeb piirini, mil seda müüa pole otstarbekas.

Škoda keskendub järjest rohkem linnamaasturitele ning äriliselt on see õige otsus - väikeautode segment kuivab aeglaselt, aga kindlalt nagu Surnumeri. Tšehhi tootja müügipealik Peter Solc vihjas, et Kodiaqi ja Karoqi kõrvale võib lähiaastatel uusi maastureid tulla. Üks neist võib olla sugulussidemes Fabiaga, teine aga Vision E ideeautoga.

Škoda ütles, et pikapi peale nad ei mõtle. Peamiselt seetõttu, et neil puudub tugev kohalolu Lõuna-Ameerikas ning USAs neid pole üldse.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Škoda mõtleb sportliku Karoq vRS-i peale

Pole välistatud, et Škoda Karoq linnamaastur võib saada 300-hobujõulise turbomootori.

Hiljuti tutvustatud Škoda Karoq võib kuulujuttude järgi saada võimsama vRS versiooni. Kui Tšehhi autotootja läheb seda teed, siis hakkavad Volkswagen Grupi sees omavahel võistlema Karoq vRS ja Seat Ateca Cupra.


Autocar kirjutas ära tegevjuhi Bernhard Maieri sõnad - “loomulikult on nõudlus vRS-i märgiga linnamaasturi järele.” Kui selline auto peaks ilmale tulema, siis võib arvata, et Karoq kasutab Ateca Cupras leiduvat 300-hobujõulist nelja silindriga turboajamit. Maier tunnistas, et antud hetkel pole nad langetanud otsust, mis sünnitaks võimsa linnamaasturi.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod: valmis miljones Škoda Superb

Škoda on 2001. aastast alates, kui taaselustati Superbi nimi, tootnud miljon Superbi.

Esimest korda tuli Superb müügile juba 1934. aastal. 15 aastat ja 2500 mudelit hiljem lõpetati V8 mootoriga nelikveolise auto valmistamine kuni 2001. aastani. Siis tuli müügile uute märkidega Volkswagen Passat B5.

Esimese põlvkonna Superbi osteti 136 100 tükki. 2008. aastal esitletud teist põlvkonda müüdi aga 618 500 kuni 2015. aastal lõpetati selle generatsiooni ehitamine. 2015. aasta mais sai valmis kolmanda põlve Superb, mida on toodetud juba üle veerand miljoni.


Miljones Superb pandi kokku Kvasiny tehases Tšehhis. Populaarset Superbi toodetakse ka teistes riikides. Škoda on varem kinnitanud, et Superbi saab nende esimene mudel, mis saab ka hübriidlahenduse.

Märksõnad: autouudised
Jaga: