Fotod ja video: värske Škoda Octavia

Škoda peamine mudel Octavia jõudis elutsükli keskele ning sai uuenduse osaliseks.

Eile Viinis esitletud Octavia on eelkäijast veidi pikem ja versioonist olenevalt 20 või 30 mm laiemate tagarehvidega.

Škoda loobus biksenoon ja LED päevatulede pakkumisest ning pakub nüüd vaid LED tulesid. Insenerid on muutnud ka Octavia tagatulede välimust.

Octavia saab osta nelja TSI ja nelja TDI mootoriga, valikus on ka CNG versioon. Ajamite võimsused jäävad vahemikku 86 (63 kW) kuni 184 (135 kW) hobujõudu. RS versiooni 2-liitrine TSI toodab aga 230 hobujõudu ehk varasemast kümme rohkem.

Märksõnad: skoda
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Škoda vahetab Yeti nime Karoqi vastu

Automaailma tagatubedest elutuppa jõudnud info, et Škoda loobub Yeti nimest vastab tõele. Selle asemele võetakse kasutusele nimi Karoq.

Nimi on tuletatud sarnaselt Kodiaqile Alaska pärismaalaste keelest. Nimi on sulam “kaa’raq” ehk auto ning “ruq” ehk nool.  Selle Škoda vennasmudeliteks on Volkswagen Tiguan ja Seat Ateca. Kõik kolm autot kasutavad paindlikku MQB platvormi ning mitmeid neljasilindrilisi turbomootoreid. Karoq tuleb vaid viieistmelisena.

Karoq on tavavarustuses esiveoline, kuid kallimad variandid saavad nelikveo. Klient saab valida manuaal- ja DSG kasti vahel.

Karoq loobub ka Yeti disainist ning linnamaastur hakkab sarnanema Kodiaqi välimusega. Väikecrossoveri debüüt leiab aset 18. mail Stockholmis. Karoq jõuab müügile selle aasta teises pooles.


Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod ja videod: Škoda Octavia RS ja Scout 2017

Škoda näitas eelmise aasta lõpul oma populaarseim mudeli Octavia uut versiooni. Siis muudeti Octavia esitulesid ning mudel eristati selgemalt Rapidist ja Superbist. Nendel fotodel näeb Octavia perekonna kõige rohkem maksvaid RS ja Scout variante.

RS-i 2-liitrine TSI toodab nüüd 230 hobujõudu ning käies veel rohkem raha välja, saab osta RS 245 variandi. Viimase puhul on tegu kõige kiirema seeriatoodetava Octaviaga - mudelil kulub 100 km/h saavutamiseks 6,6 sekundit. 2-liitrise TDI mootori suurim saavutus on 380 Nm pöördemomenti ning seda soovi korral osta nelikveoga.

Scout on baasvarustuses nelikveoga ning kõrgema kliirensiga. Sel on Audi arendatud 1,8-liitrine TSI, mis toodab 180 hobujõudu ja on paaris kuuekäigulise DSG kastiga. Enamus inimesi ostavad Scouti aga 2-liitrise diiselajamiga, mis arendab kas 150 või 184 hobujõudu. Kuuekäiguline DSG sobib mõlema variantiga, kuid nõrgema diiselmootor tuleb ka seitsmekäigulise DSG-ga.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Škoda esitleb 500 km sõiduulatusega elektrilist ideeautot

Seda on küll juba piisavalt rõhutatud, kuid Volkswagen tõepoolest püüdleb väga aktiivselt elektriautode suunas. Kuigi esimesed korralikud elektrilised neljarattalised on veel paari-kolm aasta kaugusel, näidatakse järjepanu uusi ideeautosid, mis autoturgu märkimisväärselt muuta ähvardavad.

Seekord on järg Škoda käes, kes avaldas esimesed detailid uuest Vision E elektrilisest SUV-st, mille suurejoonelisem esitlus toimub mõne nädala pärast Hiinas Shanghai autonäitusel. Škodaga on Volkswagenil tegelikult ülimalt ambitsioonikad plaanid, alates 2025. aastast peaks Škoda mudelivalik koosnema ainult elektrilistest autodedest. 

Selle ambitsioonikusega sobib kokku ka Vision E, mille visandid igati viisakad ja huvitavad välja näevad. Päris auto on tõenäoliselt küll natuke tagasihoidlikum, sest antud pildid veidi võimendavad teatud detaile, kuid esmamulje on paljulubav. 

Škoda Vision E sõiduulatuseks lubatakse igati viisakad 500 km, kuigi taas, reaalse tootmise juures tähendab see päris suurt akublokki, mis tõstab ka hinna üles. Võimsust on masinal 300 hobujõõudu ning tippkiiruseks 180 km/h. Viimane pole küll midagi väga erilist, kuid lõppude lõpuks polegi tegu sportautoga ning igapäevaliikluses sellest täiesti piisab. Škoda Vision E peaks olema suuteline ka 3. taseme autonoomseks sõiduks, ehk masin peaks iseseisvalt edukalt hakkama saama maanteedel, ummikutes ning ka parkimisega. 

Jääb vaid oodata Shanghai 21.-28. aprillini toimuvat Shanghai autonäitust, et Škoda uuest ideeautost veelgi parem ülevaade saada. 

Märksõnad: autouudised
vision e elektriauto shanghai
Jaga:

Hiinlased saavad Škoda Kodiaq kupee

Škoda kavatseb Hiina turul pakkuda nelja tüüpi linnamaasturit. Siiamaani on tutvustatud vaid ühte, seitsmekohalist Kodiaqi.

Oodata on kupee varianti, mille langev katus muudab tagaistumise veidike ebamugavamaks, seda vähemalt korvpalluritele. Aga arvestades, et Kodiaq on ruumikas, siis suurt mõju ei tohiks kupeelikul tagaosal olla.

Teised kaks linnamaasturit kannavad nime Model Q ja Model K. Esimene peaks põhinema teise põlvkonna Yetil ja kasvama väheke suuremaks. Euroopas näidatakse uut Yetit septembris Frankfurdi autonäitusel ning auto jõuab müügile enne käesoleva aasta lõppu.

Model K võib olla väikene linnamaastur, mis rajatakse praegu Yeti raamile. Samas ei saa välistada, et aluseks võetakse Fabia või mõni Volkswagen Grupi MQB platvormile ehitatud mudel, näiteks Seat Arona.


Pole teada, kas Model Q ja Model K jäävad Hiina põhisteks mudeliteks.

Märksõnad: autouudised
Jaga: