Seat avas keskklassi linnamaasturile nime leidmiseks konkursi

Volkswagen Grupi kuumavereline Hispaania perekonnaliige Seat palub rahva abi, et aidata leida nimi tulevasele keskklassi linnamaasturile.

Nime välja pakkudes on tähtis, et seda nime kannaks mõni Hispaania piirkond ja et seda saaks erinevates keeltes lihtsasti hääldada. Ettepanekuid saab Seati kodulehe kaudu saata kuni 22. juunini.

Septembris Frankfurdi autonäitusel tullakse lagedale kolme lõppvooru jõudnud nimega, misjärel korraldatakse rahvahääletus. Nimi kuulutatakse välja 15. oktoobril.

Märksõnad: seat
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Seat lasi välja Arona tiiseri

Seati Iirimaa haru näitas tiiserit tulevasest väikecrossover Aronast. Tõenäoliselt näidatakse autot septembris Frankfurdi autonäitusel.

Arona kohta teame hetkel nõnda palju, et see ehitatakse Volkswagen Grupi MQB platvormile. Saa põhja kasutab ka uusim Ibiza ning võib arvata, et autod tulevad sarnased. Kuna Arona on crossover, tuleb see Ibizast suurema kliirensiga ja vahest veidi tugevama välimusega.

Arona ja Ibiza jagavad ka mootoreid. 1,5-liitrine TSI Evo neljasilindriline ajam käib välja 150 hj (112 kW). Lisaks on valikus 1-liitrine TSI ja 1,6-liitrine TDI. Tõenäoliselt jääb Arona esiveoliseks.


Seat teatas, et Arona jõuab müügile novembris.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Seati kolme kuu müük oli parim alates 2001. aastast

Volkswagen Gruppi kuuluv Seat teatas eile, et nende kolme kuu müük oli 16 aasta parim.

Kahekohaline kasv saavutati märtsi lõpuks Hispaanias, Saksamaal ja Suurbritannias. Seati kasv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oli 14%. Kolme kuuga osteti 117 300 Seati.

Seati populaarsusele aitavad kaasa jaanuaris müügile jõudnud uuendatud Leon ja Ibiza.


Seat on alates 1986. aastast Volkswagen Grupi liige.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Seat tahab laieneda Põhja-Aafrikasse ja Ladina-Ameerikasse

Hispaania autotootja Seat hakkab vedama Volkswagen Grupi laienemist Põhja-Aafrikasse. Seati rahvusvahelise strateegia ei välista Mehhikosse tehase rajamist.

Tootja tahab laienemiste abil laieneda ning muuta oma sissetuleku stabiilsemaks ja Euroopast väiksemal määral sõltuvaks. Seat asub vedama Volkswagen Grupi Alžeeria tehase ehitamist, ütles tootja tegevjuht eelmise nädala lõpus Luca de Meo.

Volkswagen Grupp sõlmis lepingu Alžeeria ettevõtte SOVAC’iga ning ühiselt hakatakse kokku panema Seat Ibiza, Volkswagen Golfi ja Caddyt ning Škoda Octaviat. Ibiza tootmiseks vajalikud osad saadetakse Hispaaniast Martorelli tehasest.

“Kasv Itaalias ja Prantsusmaal on jätkuvalt prioriteet, aga meie jaoks on tervislik, kui järgmise viie kuni kümne aasta jooksul müüksime ligi 30% autodest väljaspool Euroopat,” ütles de Meo.

Kui Seat asuks autosid tootma Volkswagen Grupi Mehhiko tehastes, avaneks hispaanlastel Kesk- ja Lõuna-Ameerika turg. Jaanuaris osteti Mehhikos 2700 Seati ehk 16% rohkem kui mullu samal ajal.


1950. aastal Fiati mudelite kokku panemiseks loodud Seat on alates 1986. aastast osa Volkswagen Grupist. Kahjuks ollaks kontserni nõrgim lüli. Pärast ligi kümmet aastat kahjumit lõpetas Seat eelmise aasta kasumis.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Seati linnamaasturit hakatakse tootma Saksamaal

Volkswagen Gruppi kuuluv Seat kavatseb luua keskklassi linnamaasturi, mida hakatakse ehitama Saksamaal Volkswagenile kuuluvas Wolfsburgi tehases.

Mudel valmib 2018. aastaks ning sellest saab Ateca ja tulevase Arona kõrval kolmas Seati linnamaastur. “Ateca saab suure venna, viie- ja seitsmekohalise linnamaasturi, mida Volkswagen hakkab Wolfsburgis meie jaoks ehitama,” ütles Seati tegevjuht Luca de Meo.

Hispaania margi ninamees täpsustas, et mudel jagab arhitektuuri ja osasid Volkswagen Tiguaniga, mis valmib samuti Wolfsburgis.

Seat annab kolmandale linnamaasturile nime samuti Hispaania linna järgi, kuid praegu pole veel teada, mis linna kasutatakse.


See ei ole esimene Seati mudel, mis valmib väljas pool kodutehas Martorellis Hispaanias. Ateca pannakse kokku Škoda poolt Tšehhis. Arona tuleb müügile järgmise aasta teises pooles ning seda neljarattalist toodetakse Martorellis, kus valmivad veel Ibiza ja uuest aastast ka Audi A1.

Märksõnad: autouudised
Jaga: