Rolls Royce Sweptail on maailma kõige kallim uus auto

Kuidagi on kujunenud nii, et maailma kõige kallimad autod pole sugugi kõige uuemad autot. Kõige kallimate autode hulgast võib leida näiteks mõne 1950ndate või 60ndate Ferrari või Mercedese, mis saab lisaks suurepärasele välimusele uhkustada ka silmapaistva võidusõidukarjääriga. Kõige kallima uhiuue auto tiitli haaras endale aga Rolls Royce uus, spetsiaalselt kliendi soovide järgi kujundatud mudel. 

Briti väljaande The Telegraphi andmete kohaselt läks masin omanikule maksma 10 miljonit naela (11,5 miljonit eurot). Kogu projekt algas juba 2013. aastal ning lõpptulemuseks on mudel, mis meenutab paljuski 20. sajandi esimeste kümnendite paadikujuliste taguotsadega autosid. Sõiduk sai endale nimeks Rolls Royce Sweptail. Ilma nimesid nimetamata ütles Rolls Royce, et antud mudeli tellija on haruldaste ja ainulaadsete autode koguja, kellele meeldivad eriti palju 1920.-1930. autod, lisaks ka jahid. 

Rolls Royce Sweptaili vaadates on näha, kuidas tänapäev kohtu ajalooga. Eestpoolt on selgelt aru saada, mis autoga tegu on, kusjuures esivõre on seniste Rolls Royce'ide seas kõige suurem. Kõige silmapaistvamaks disainielemendiks on aga ikkagi allapoole vajuv katusejoon, mis alates C-piilaritest ka järjest kitsamaks muutub, lõpetades taguotsa paatidele omase teravikuga. Katust katab suur klaaspaneel. 

Rolls Royce näitas Sweptaili oma oskuste laiemaks demonstreerimiseks ka Itaalias eksootiliste autode näitusel. Mis ootab autot ees tulevikus, pole aga teada. 

Märksõnad: rolls-royce
sweptail
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: uus Rolls-Royce Phantom lumel testimas

Rolls-Royce võib uut Phantomit näidata septembris Frankfurdi näitusel. Senikaua tuleb piirduda ülesvõtetega, milles näeme maskeeritud luksussedaani testimas.

Teame, et Rolls-Royce pani käed ülge 6,75-liitrisele V12 mootorile, mis saab olema senisest efektiivsem. Lisaks ka kergem, sest Phantom ehitatakse uuele CLAR platvormile. Samale arhitektuurile pandi püsti ka 7. seeria BMW.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Rolls Royce Ghost lisab eksklusiivsust teemante sisaldava värviga

Teemantid pole sugugi lihtsalt iluasjad, vaid need leiavad praktilist kasutust ka mitmelt poolt tööstuses. On ju tegu väga, väga tugeva materjaliga. Rolls Royce võtab ühekordse lükkena teemantid kasutusele ka autovärvi sees, kuigi vaevalt, et see masina kriimustuskindlaks muudab. 

Rolls Royce'il pole kunagi olnud midagi selles vastu, kui mõni nõudlikum klient mõnda erilist ja ainulaadset lahendust soovib. Selle nimel peab ehk küll keskmiselt rohkem tööd tegema, aga ainulaadsete asjade eest saab ka rohkem raha küsida. Nii valmistatigi kliendi tellimuselt Rolls Royce Ghost Elegance, mis saab oma elegantsi ainulaadsest värvist, kuhu on teiste ainete seas lisatud ka teemantitolmu. 

Rolls Royce kulutas antud värvi välja töötamiseks kaks kuud ning helkiv lõpptulemus annab märku, et see aeg tasus ennast ära. 

Ghost Elegance'i kõige erilisem osa ongi tema värv. Ülejäänud masin on samuti kliendi soovide järgi valmistatud, kuid seal on kasutatud standardsemaid lahendusi, kuid needki RR-i standarditele ju kuidagi alla jää. Kogu auto disaini läbib stiilselt tume ja hallikas-teemantjas joon, kontrasti lisavad siin-seal õrnad punased triibud. Sama stiil jätkub ka salongis. 

Rolls Royce Ghost Elegance'i ja tema teemantkarva värvi saab lähemalt uuristada Genfi autonäitusel. 

Märksõnad: autouudised
ghost elegance teemant
Jaga:

Rolls Royce esitles oma kõige väiksemat mudelit, mis on ilmselgelt elektriline

Kallite autode lasteversioonid pole mingi väga suur haruldus. Eks lapsed tahavad ka isade-emadega sarnaseid masinaid juhtida ning kes teab, võibolla on see suurepärane moodus oma tulevikuklientuuri kasvatada. Rolls Royce esitles sel puhul SRH-d. 

Rolls Royce jääb ka tillukese lasteauto juures truuks eksklusiivsusele, valmistati vaid üks SRH, mis kingiti St. Richardsi haigla lasteosakonnale. Haigla järgi on auto ka oma nime saanud. Koos autoga lisati ka haigla koridoridesse turvalisust suurendavad liiklusmärgid. Rolls Royce'i tegevjuht Torste Müller-Ötvos ütles, et Rolls Royce loodab SRH-ga laste haiglas viibimise vähem stressitekitavaks muuta. 

SRH valmistas Rolls Royce'i ainulaadsetele lahendustele keskenduv Bespoke Manufacturing osakond. Kuigi masin on väike, on Rolls Royce püüdnud oma disainile truuks jääda. Detaile pole ka siin unustatud, näiteks salongi sisemus vastab väga täpselt masina sini-hõbedasele värvilahendusele. Auto esitluse käigus said seda mõned lapsed ka proovida, kellest õnnestus suurel kiirusel ka pilti teha. 

SRH liigub edasi elektrimootori abil. Maksimumkiiruseks on 16 km/h, kuid seda on võimalik piirata ka 6 km/h peale. Haiglas on nii ohutum ning ega auto sihtgrupp pole tõenäoliselt ka väga kogenud. 

Märksõnad: autouudised
srh elektriauto mänguauto lapsed
Jaga:

Tootmisliinilt veeres maha viimane Rolls Royce Phantom VII

Rolls Royce on läbi aastakümnete valmis meisterdanud juba seitse Phantomi põlvkonda ning juba ootab oma järge Phantomi kaheksas versioon. Kuni Phantom VIII lõpuks aasta teises pooles tootmisse jõuab, Rolls Royce uusi Phantomeid enam ei tooda, kuna eile teatati, et tootmisliinilt veeres maha viimane seitsmenda põlvkonna masin. 

Auto müüdi anonüümseks jäänud erakollektorile, kes masinat ka märkimisväärselt oma käe ja maitse järgi kohendas. Viimane Phantom VII salongi sisustus sai inspiratsiooni eelmise sajandi kolmekümnendate merel seilavatest uhketest reisilaevadest. Auto istmed ning uksepaneelid on kaetud hästi õrnalt sinaka nahaga, kusjuures erinevate toonide abil püütakse mõnes kohas luua mulje laksuvatest lainetest. Ka auto kell on inspiratsiooni saanud laevadelt ning suudab näidata 24 erinevat ajavööndit. 

Viimase Rolls Royce Phantom VII tootmisega lõppeb üks peatükk mudeli juba 13 aasta pikkuses ajaloos. Samas uus mudel peaks saabuma veel selle aastanumbri sees, nii et suurt auku Rolls Royce'i mudelirivisse ei jää. 

Märksõnad: autouudised
phantom
Jaga: