Porsche rajas esimese kiirlaadija ja see tõotab muljetavaldavat laadimiskiirust

Porsche valmistub Tesla-killeri Mission E turule toomiseks ning sarnaselt Teslale näevad ka nemad, et auto müügi võiks soodustada laadimisvõrgustiku olemasolu. Porsche sellele lähenemisel kompromisse teha ei taha ning juba varakult paigaldati esimene kiirlaadija nende Berlin-Adlershofi tehnoloogiakeskusesse. 

See pole aga tavaline kiirlaadija, vaid kasutab Porsche välja töötatud unikaalset, 800voldisel tehnoloogial põhinevat süsteemi, mille maksimumvõimsuseks on 350 kW. Porsche väitel saab kõrge pinge ning suure võimsuse abil Mission E tühja aku 80 protsendini täis laadida kõigest 15 minutiga. 

Võrdluseks, Tesla kõige uuemad ja võimsamad hetkel kasutuses olevad Superchargerid on 480 voldised ning võimsust on neil 120 kW. Sellest saab aku nullist 50 protsendini laadida 20 minutiga, 80 protsendini 40 minutiga. 

Porsche astub sellega suure sammu lähemale visioonile, kus elektriauto laadimine tõeliselt kiireks muutub. 15 minutit on ikka tunduvalt lühem aeg kui 40 minutit. Samas ei rääkinud nad sõnagi sellest, kuidas mõjutab kiirlaadimine auto aku vastupidavust. Tesla näiteks piirab aku säästmiseks Superchargerite tiheda kasutuse korral nende maksimaalset laadimisvõimsust. Samas on uuringud näidanud, et vahepeal Superchargerites akusid laadides säilivad Teslade akud paremini kui autot ainult kodus laadides. 

Kuigi Porsche Mission E peaks müüki jõudma käesoleva kümnendi lõpuks või 2020. aastaks. Sinna on küll veel natuke aega, kuid kahtlemata kasutab Porsche seda selleks, et teha üks tõeliselt muljetavaldav elektriauto, luues endale nii ka elektriautode valdkonnas kohe algusest peale suurepärase maine. 

Märksõnad: porsche
mission e elektriauto kiirlaadija
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Porsche esitleb kolmanda põlvkonna Cayenne'i 29. augustil

Porsche valmistub uhiuue, senisest parema ja modernsema Cayenne'i esitluseks. Enne 29. augustil toimuvat ametlikku esitlust otsustas Porsche uuele masinale natuke reklaami teha. Õnneks pole seekord tegu tavapäraste poolvarjatud meelitusfotodega, vaid Porsche näitab, kuid uut Cayenne'i ekstreemsetes oludes testiti. 

Enne lõpliku tootmisversiooni kinnitamist külastas Cayenne kõiki äärmusi alates 50-kraadise õhutemperatuuriga Dubai kõrbetest ja California Surmaorust kuni -45 kraadise Alaskani välja. Et Porsche on ikkagi Porsche, ei saanud külastamata jätta ka Nürburgringi ning mitmeid teisi ringradu Itaalias, Rootsis, Soomes ning Hispaanias. Tiheda liikluse ja niiske kliima kogemuse sai masin Hiinas ning maastivõimekuse testimiseks viidi auto Lõuna-Ameerika, Jaapani ja Uus-Meremaa keerulisematele radadele. 

Autot on testitud ja edasi arendatud juba alates 2014. aastast, selle aja jooksul on testmasinad läbinud kokku 4,4 miljonit kilomeetrit. 

Allolevast videost on võimalik näha kogu selle testprogrammi lühikokkuvõtet. 

Märksõnad: autouudised
cayenne testimine
Jaga:

Porsche hüvitab heleda salongiga auto ostnutele päikeseprillide hinna

Porsche on USA-s sattunud omapärase probleemi küüsi. Nimelt leidsid mitmed Porsche omanikud, et nende autode salongi hele sisu peegeldab liialt päikest ning muudab seeläbi sõitmise keeruliseks, teatud olukordades isegi ohtlikuks. 

Probleem puudutab 2007 ja 2016 aasta vahel valmistatud Porschesid, mille salongi värviks valiti Cognac, Luxor Beige, Natural Brown, Platinum Grey või Sand Beige. 

Porsche jõudis pahaste autoomanikega aga üsna huvitavale kompromisskokkuleppele. Selle asemel, et kogu salong ümber teha või klientidele valuraha maksta, nõustus Porsche kõikidele klientidele hüvitama kuni 175 dollari ulatuses isetehtud modifikatsioonide või isegi päikeseprillide ostuks kulunud raha.

Porsche üritas küll väita, et neile teadaolevalt pole peegelduse tõttu toimunud ühtegi õnnetust ning keegi pole selle tõttu ka oma teekonda pooleli jätnud, kuid pika kohtuvaidluse vältimiseks otsustati kohtuvälise kokkuleppe kasuks. Kompromisslahendus on aga igal juhul omapärane viis, kuidas esile kerkinud pool enamike osapoolte jaoks suurema kärata lahendada. 

Märksõnad: autouudised
päike peegeldus päikeseprillid
Jaga:

Video: Walter Röhrl ja Mark Webber proovivad uut Porsche 911 GT2 RS-i

Porsche tuli välja klipiga, mis ilmestab, et värske 911 GT2 RS mudeliga saab nii kiiresti kui ka lõbutsedes.
Märksõnad: autouudised
Jaga:

Videod: kuidas Porsche 911 Turbo S Exclusive Series’i mudel kuldseks võõbatakse

Porsche näitab, kuidas üks viiessajast 911 Exclusive Series’i mudelitest saab kuldse tooni.Märksõnad: autouudised
Jaga: