FOTOD: Oksjonile tuleb "tutikas" 24-aasta vanune haruldane Porsche

RM Sotheby´s oksjonimaja paneb peagi enampakkumisele unikaalse võidusõiduauto Porsche 911 RSR. Masin ehitati 1993. aastal, kuid selle läbisõiduks on vaid 10 kilomeetrit. 

Porsche 911 RSR ehitati kokku vaid 51 eksemplari. 911 Turbo põhjale konstrueeritud sõiduki mootori töömahtu suurendati 3,8 liitrini. 5-käigulise käsikasti toel kiirendatakse sajani 3,7 sekundiga. Autol on turvapuur ning kerged sportistmed. 

Oksjoni korraldajate sõnul võiks haruldase Porsche hinnaks kujuneda orienteeruvalt 2,2 - 2,4 miljonit USA dollarit.

Märksõnad: porsche
kurioosum
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Porsche esitleb kolmanda põlvkonna Cayenne'i 29. augustil

Porsche valmistub uhiuue, senisest parema ja modernsema Cayenne'i esitluseks. Enne 29. augustil toimuvat ametlikku esitlust otsustas Porsche uuele masinale natuke reklaami teha. Õnneks pole seekord tegu tavapäraste poolvarjatud meelitusfotodega, vaid Porsche näitab, kuid uut Cayenne'i ekstreemsetes oludes testiti. 

Enne lõpliku tootmisversiooni kinnitamist külastas Cayenne kõiki äärmusi alates 50-kraadise õhutemperatuuriga Dubai kõrbetest ja California Surmaorust kuni -45 kraadise Alaskani välja. Et Porsche on ikkagi Porsche, ei saanud külastamata jätta ka Nürburgringi ning mitmeid teisi ringradu Itaalias, Rootsis, Soomes ning Hispaanias. Tiheda liikluse ja niiske kliima kogemuse sai masin Hiinas ning maastivõimekuse testimiseks viidi auto Lõuna-Ameerika, Jaapani ja Uus-Meremaa keerulisematele radadele. 

Autot on testitud ja edasi arendatud juba alates 2014. aastast, selle aja jooksul on testmasinad läbinud kokku 4,4 miljonit kilomeetrit. 

Allolevast videost on võimalik näha kogu selle testprogrammi lühikokkuvõtet. 

Märksõnad: autouudised
cayenne testimine
Jaga:

Porsche hüvitab heleda salongiga auto ostnutele päikeseprillide hinna

Porsche on USA-s sattunud omapärase probleemi küüsi. Nimelt leidsid mitmed Porsche omanikud, et nende autode salongi hele sisu peegeldab liialt päikest ning muudab seeläbi sõitmise keeruliseks, teatud olukordades isegi ohtlikuks. 

Probleem puudutab 2007 ja 2016 aasta vahel valmistatud Porschesid, mille salongi värviks valiti Cognac, Luxor Beige, Natural Brown, Platinum Grey või Sand Beige. 

Porsche jõudis pahaste autoomanikega aga üsna huvitavale kompromisskokkuleppele. Selle asemel, et kogu salong ümber teha või klientidele valuraha maksta, nõustus Porsche kõikidele klientidele hüvitama kuni 175 dollari ulatuses isetehtud modifikatsioonide või isegi päikeseprillide ostuks kulunud raha.

Porsche üritas küll väita, et neile teadaolevalt pole peegelduse tõttu toimunud ühtegi õnnetust ning keegi pole selle tõttu ka oma teekonda pooleli jätnud, kuid pika kohtuvaidluse vältimiseks otsustati kohtuvälise kokkuleppe kasuks. Kompromisslahendus on aga igal juhul omapärane viis, kuidas esile kerkinud pool enamike osapoolte jaoks suurema kärata lahendada. 

Märksõnad: autouudised
päike peegeldus päikeseprillid
Jaga:

Video: Walter Röhrl ja Mark Webber proovivad uut Porsche 911 GT2 RS-i

Porsche tuli välja klipiga, mis ilmestab, et värske 911 GT2 RS mudeliga saab nii kiiresti kui ka lõbutsedes.
Märksõnad: autouudised
Jaga:

Videod: kuidas Porsche 911 Turbo S Exclusive Series’i mudel kuldseks võõbatakse

Porsche näitab, kuidas üks viiessajast 911 Exclusive Series’i mudelitest saab kuldse tooni.Märksõnad: autouudised
Jaga: