Speedest Legends´il saab näha Knight Rider seriaalist tuntuks saanud KITT´i

Sõnapaar Michael Knight ja KITT ei jätnud 80ndatel kedagi külmaks ning kui õrnemasoo esindajad unistasid David Hasselhoffist, siis iga poisi ja mehe unistuste autoks oli KITT.
1982-86 aastani vändatud seriaali Knight Riderit õnnestus toona läbi Soome televisiooni jälgida Põhja eestlastel, kuid tänaseks leidub Eestis tõenäoliselt vähe neid, kes poleks näinud  mustas nahktagis ja lokkis peaga Michael Knight´i  ja tema imelist ning rääkivat autot KITT´i, mis ehitatud 1982. aasta Pontiac Firebird Trans Am´ist.

Eeloleval nädalavahetusel 29. ja 30. juulil tähistatakse Pärnu lennuväljal Baltimaade suurema kiirendusvõistluse SPEEDEST auväärset 20.-ndat juubelit ning paljude teiste autode hulgas on seal startimas ka Eesti oma KITT. Automaatkastiga Pontiac Trans Am GTA ,5.0 v8 TPI omanikuks on Ken Toover, kelle käsutuses see olnud viimased seitse aastat.

"Alguses ei olnud mul sellest autost plaan KITT´i ehitada, kuid ühel suvel õnnestus mul pagasiruumi polstrile saada David Hasselhoffi autogramm ning sealt siis see idee tekkis. Tänaseks olen autot ehitanud neli aastat. Kõige raskem on olnud osade hankimine ja auto ümberehitamine 88. aasta välimuselt 82. omaks.
Autosse on läinud meeletus ulatuses juhtmeid, et KITT toimiks nagu peab ja räägiks ning näitaks pilti. Päris koopiaga veel tegu pole, kuid kes meist poleks sellest autost kunagi unistanud?," võttis Toover KITTi saamisloo kokku.

Kui KITT´i omanikuks on Ken Toover, siis Speedest Legends´il stardib sellega kolmekordne Eesti meister Kristjan Käbi. Käbi teenis 2009-11 aastani meistritiitlid kõige võimsamas Outlaw klassis ning oli 2013 ja 2014 aastatel selle sama klassi teine.
Toona sõitis Eesti kiirendusmaastiku legend Chevrolet Monza autol ning tema parim 1/4 miili aeg oli 7,9 sekundit ning parim lõppkiirus samal distantsil 301,26km/h.

Speedest Legendsile on lisaks Eesti Kiirenduse Karikasarja 3.etapi osalejatele kohale lubanud tulla vanad kiirendussõitjad, driftjad ja mootorratturid Lätist, Leedust, Soomest ja loomulikult kogu Eesti kiirenduse raudvara. Kokku saab kahel päeval Pärnu lennuväljal näha ligi 100 osalejat.
Mõlemad päevad saavad olema täis rehvisuitsu, kiireid autosid ja mootorrattaid ning ei puudu ka lõbusad vahepalad, demonstratsioon esinemised ja mängud publikuga.
Speedest Legends võistlus ei koosne ainult kiirendusvõistlusest. Helirõhuvõistlus "Speedest Legends Alpine Sound Challenge 2017" toob kokku ka suure helirõhuvõistluse.

Märksõnad: pontiac
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Järjekordne Burt Reynolds’i Trans Am suundub oksjonile

Filmi “Smokey and the Bandit’i” fännid hõiskavad, sest Burt Reynolds’i isiklik Pontiac Trans Am 1977 läheb 21. jaanuaril enampakkumisele.

Tegemist on siiski klooni, mitte originaaliga. Selle ehitas Nebraska ettevõte Restore A Muscle Car. Enne Trans Am’iks saamist oli tegu Firebird Formulaga. Muskelauto kapoti all on 8,2-liitrine V8, mis toodab 600 hobujõudu. Autol on viiekäiguline manuaalkast, mis aitab hõlpsasti kumme põletada.

 

Eelmise Reynolds'i Trans Am'i eest käidi välja 450 000 dollarit.


Märksõnad: autouudised
Jaga:

Kaks esimest Pontiac Firebird’i lähevad enampakkumisele

1967. aastal valminud Firebird’is nähti alternatiivi Chevrolet Camarole, kuigi Firebird kasutas viimasega sama platvormi. Pontiaci auto tuli välja omanäolise disaini ning mitme erineva mootoriga. Lisaks pakuti kabriolett ja kupee variante.

Nüüd pannakse peagi poolesaja aastaseks saavad kerenumbriga 001 ja 002 muskelautod müüki. Enne kui autod jõudsid neid nüüd kohe müüva hakkava erakollektsionääri kätte, kasutati neid automessidel ja reklaamides.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: maailma koledaim auto veel jubedamaks?

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga:

FOTOD: kuidas vanast Pontiacist Ferrari ehitada

Tehnilise osa korrasolekuga aga on probleeme. Käigukastiks on masinal kolmene automaat, mille kolmas käik eriti sisse minna ei taha. Corvette pidurisüsteem aga toimivat enam-vähem.

Auto omanik kinnitab, et on sellesse investeerinud üle 30 000 USA dollari ning lisaks hulgaliselt töötunde. Küll aga vajab masin veel tugevat putitamist.

Muudest töötavatest vidinatest mainitakse ära elektrilisi aknatõstukeid, kesklukku, tempomaati, konditsioneeri jms.

Auto „osta kohe“ hinnaks on 9 900 USA dollarit.

Märksõnad: autouudised
Puntiac Fiero kurioosum tuuning
Jaga: