Video: õnnetus, mille pärast jäi Carlos Sainz’i Dakari ralli pooleli

Endine WRC ässa Carlos Sainz’i tänavune Dakari ralli sai läbi neljandal katsel, kui varasemalt aega kaotanud Sainz võttis aja tasa tegemiseks liigseid riske ja rullus üle katuse.

Sainz oli võtmas uuesti liidrikohta, kui ta veidi enne katse lõppu paiskus üle katuse. Juht tunnistas, et õnnetuse järgselt saadavad teda alaseljavalud. Sainz’il on kahju, et nii läks. “Taas me kaotasime katse alguses liiga palju aega ning ma sõitsin seda tagasi. Ja kui võtta nii palju riske, siis sellised õnnetused juhtuvad,” rääkis ta Motorsport.com’ile.

Peugeot 3008 DKR purunesid muuhulgas radiaator ja käigukast.

Märksõnad: peugeot
Dakari ralli
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Apple’i üks loojatest ostis lõpuks Chevrolet Bolti

Tehnikahiiu Apple’i üks asutaja Steve Wozniak ostis pärast kuid kestnud kiidulaulu elektriauto Chevrolet Bolti.

Wozniak armastab elektrisõidukeid. Mehel on kodus kaks Tesla Model S’i, ühe neist kinkis talle naine. Nüüd lisandub Wozniaki garaaži ka Chevy Bolt - auto, mida ta kiitis juba septembrikuus.


Wozniaks tunnistas, et ta muretses Bolti sõiduulatuse pärast. Model S’iga saab läbida veidi üle pooletuhande kilomeetri ning Tesla janu kustutamiseks sobivaid kiirlaadimisjaamu kerkib aina juurde. Bolt suudab läbida kuni 383 kilomeetrit ning Wozniak ja tema naine arvestavad sellega ning kasutavad autot päevasteks toimetusteks, mitte väljasõitudeks.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Volkswagen ehitab elektrilinnamaasturi

Volkswagen kinnitas, et linnamaasturist saab teine auto, mis ehitatakse elektriautodele mõeldud MEB platvormile. Lõpptootele eelnevat ideeautot näidatakse aprilli lõpus Shanghais.

“Linnamaastur tuleb, see otsus langetati,” ütles Volkswageni margi peadisainer Klaus Bischoff Automotive News’ile. Mees ei soovinud päev enne Detroidi autonäituse algust täpsustamas, kas MEB arhitektuurile valmiv elektrilinnamaastur tuleb väikese või keskmise suurusega. MEB võimaldab ehitada kuni 4941 mm pikkuse sõiduki.

Kui Bischoffilt küsiti, miks otsustati Detroidi näitusel esitleda Buzz väikebussi, mitte eelpool mainitud elektrimaasturist, ütles peadisainer, et nad tahavad suure tähelepanu abil suurendada Buzzi tootmisesse jõudmise tõenäosust. Linnamaasturi tootmine on juba heaks kiidetud ning sellepärast pole vaja rabeleda.


Sahinate järgi peaks Volkswageni roheline maastur valmima 2020. aastaks.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Volkswagen Atlas maksab 28 500 eurot

Volkswagen tahab ameeriklaste usaldust tagasi võita. Selle tarbeks ehitatakse jänkidele erinevaid linnamaastureid. Neist esimese, Atlase hind algab 28 500 eurost.

Peale Atlase on tulemas ka pika teljevahega Tiguan. Viimast näidati möödunud nädalavahetusel. Tulles tagasi Atlase juurde, siis selle kõige odavam variant on esiveoline, kapoti all on 2-liitrine turbomootor. Volkswageni sõnul maksab täisvarustuses Atlas 48 000 dollarit ehk 45 600 eurot. Täna me ei tea, kas selle raha eest saab ka R-Line viimistlusega versiooni, sest see Atlas teeb debüüdi Detroidis.


Volkswagen ütles, et peale Atlase ja Tiguani jõuavad Ühendriikidesse veel kaks linnamaasturit. Üks kahest võib olla järgmise põlvkonna Touareg, teine aga Tiguanist väiksem maastur. Kõik neli on 2020. aastaks müügil.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Trump ähvardab Toyotat suure tollimaksuga

Fordi ja General Motorsit kritiseerinud tulevane Ameerika Ühendriikide president Donald Trump ähvardab Toyotat suure tollimaksuga, kuna Jaapani tootja kavatseb ameeriklastele südamelähedast Corollat ehitada Mehhikos.

Pooltõdede loopijana tuntud endine teletäht, praegune miljardär ja tulevane president ütles oma säutsus, et kui Toyota hakkab Mehhikos Baja linnas ameeriklaste Corollasid ehitama, siis peaksid nad maksma suurt tollimaksu. Trump (vana nimega Drumpf) soovitas autosid ikka USAs valmistada.

Trump ajas aga sassi kaks Toyota tehast. Corollade tootmise jaoks plaanitakse ehitada ühe miljardi dollari eest tehas Guanajuatosse. Baja kompleksis aga valmivad Toyota Tacomad.

Toyota vastas Trumpi paugutustele, et nad on olnud osa USA kultuurist ja ärist pea 60 aastat ning uue Guanajuato tehase tõttu ükski jänki tööta ei jää. Uus Mehhiko kompleks pakub tööd 2000 inimesele ning suudab valmistada 200 000 sõidukit aastas. Ühendriikides on Toyota leival üle 136 000 inimese.

Märksõnad: autouudised
Jaga: