Video: Pagani Zonda 760 Goodwoodis

Nüüdseks juba 18 aastat vanale platvormile loodud Pagani Zonda on jätkuvalt üks kiire ja ilus auto. Seda hüperautot sai näha ka tänavusel Goodwoodi kiirusefestivalil.

See konkreetne Zonda 760 on ainulaadne ning see ehitati 2016. aastal - mitut aastat pärast seda, kui Zonda tootmine oli lõpetatud. Selle V12 mootor toodab 750 hj (559 kW).

Märksõnad: pagani
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: avarii teinud Pagani Huayra Pearl tehti korda

Mullu suvel juhtus Pariisis õnnetus, kus ainulaadne Pagan Huayra Pearl sõitis enda tagaosa ribadeks. Pagani aga taastas rikka kliendi erisoove arvesse võtnud auto.

Loodetavasti sai sügava rahataskuga omanik õppetunni ning tema hüperauto püsib ühes tükis.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Pagani valmistas Huayra Roadsteri, mis on originaalist kergem, kiirem

Kuigi sportautode kabriolettversioonid näevad vinged välja ja tekitavad niigi haruldasest mudelist veelgi eksklusiivsema mulje, on katuseta versioonid originaalversioonist tavaliselt raskemad ja aeglasemad. Seda põhjustab katuse puutumisel nõutavad täiendavad turvameetmed. 

Lamborghini leidis aga mooduse, kuidas hoida madalal ka kabriolettauto kaal. See saavutati Pagani Huayra Rodsteriga, mis kaalub Huayra Coupe'ist 80 kg vähem ning sai endale seejuures Mercedes-AMG kahe turboga V12 mootori, millel on 775 hobujõudu, ehk 45 hobust rohkem kui kupeel. 

Kaalu kokkuhoiuks kasutati sarnaseid lahendusi, mida umbes aasta tagasi esitletud Pagani Huayra BC-l. Roadster võtab kasutusele samad kerged materjalid, HiForge alumiiniumist vedrustuse, BC 7-käigulise manuaalkasti ja palju muud. Pagani küll konkreetselt kilogrammidest ei rääkindu, kuid ütles, et juba ainuüksi Roadsteri käigukast on 40 protsenti kergem kui tavalise Huayra oma ning vedrustus suudeti valmistada veerandi võrra kergemana. 

Huayra Roadsteri juures on sisse viidud väikesed muudatused ka masina välimuse juures. Esinina ulatub nüüd grammike kaugemale, rattakoopad ehitati suuremaks ning loomulikult saab eemaldada katuse. Pagani pakub võimalust auto külge kinnitata fikseeritud süsinikkiust või klaasist katus või riidest variant. Viimase saab ära peita ka autos olevasse panipaika. 

Pagani Huayra Roadsteri esitlus toimub Genfi autonäitusel ning superauto hinnaks oodatakse umbes 2,3 miljonit eurot. Kallis hind ostjaid aga ei heidutanud ning kõik 100 valmistatavat Roadsterit on endale juba tulevase omaniku leidnud. 

Märksõnad: autouudised
huayra roadster
Jaga:

Video: Pagani Zondale sõidetakse tagant otsa

Urugais sõitis Pagani Zondale tagant otsa veoauto, mille juht ei suutnud õigeaegselt pidurdada, sest filmis uhket superautot.

Omaniku Jorge Gomez’i sõnul sõitis ta umbes 60 km/h, kui õnnetus juhtus. Gomez pidurdas, sest liiklus oli tihe ning Pagani taga liikunud veoautojuht oli superautost vaimustuses ja unustas piduripedaalile vajutada.

Õnneks keegi viga ei saanud ning ka Zonda sai vähesel määral kahjustada.
Märksõnad: autouudised
Jaga:

Pagani Huayra Roadster tuleb kupeest kergem

Kuus aastat tagasi välja kuulutatud Pagani Huayra Roadsterit näeb sel märtsil Genfi autonäitusel. Pikalt oodatud superauto kohta ilmub ka järjest rohkem informatsiooni.

Värske teabe järgi tuleb katuseta välgunool kupeest kergem. Kupee kaalus 1350 kilogrammi. Tavaliselt on aga vastupidi ning kabrioletid on kupeedest raskemad. Pagani puhul tegu aga tavapärasusega, vaid tipptehnoloogiaga.

Huayra BC kupeel on AMG’lt pärit 6-liitrine biturbo V12 mootor, mis toodab 789 hobujõudu (588 kW) ja 1100 Nm. Kogu võimsus jõuab nelja rattani seitsmekäigulise automatiseeriutd manuaalkasti vahendusel. Sama ajamit võib ka Roadster kasutada.

Märksõnad: autouudised
Jaga: