Üle 5000 inimese on ID-kaardi taotlemiseks kasutanud e-keskkonda

Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) uues e-taotluskeskkonnas, mis on olnud avatud alates juuni keskpaigast, on praeguseks endale või oma lapsele ID-kaarti taotlenud 5143 Eesti kodanikku.

"Kliendid võtsid meie uue teenuse väga hästi vastu, sest taotluse saab esitada igas internetiühendusega paigas loetud minutitega", sõnas PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Eliisa Sau. "Internetikeskkonna kaudu taotluse esitamine on kiire ja mugav, kuna vorm on juba eeltäidetud. Uus rakendus on populaarne kõigi vanuserühmade esindajate seas - eakamaid inimesi säästab see teeninduse külastamisest, kui mõni noorem pereliige saab abistada taotluse esitamisel interneti teel."

Kõige rohkem on taotlusi esitatud ID-kaardi hankimiseks kõige pisematele Eesti kodanikele. Nelja-aastastele ja noorematele lastele taotleti kokku 720 ID-kaarti. Täiskasvanute seas on kõige aktiivsemad e-taotluskeskkonda kasutama 25-39-aastased. Samas esitati e-keskkonnas 82 ID-kaardi taotlust väärikatele kodanikele, kel on vanust üle 85 aasta. Vanimateks kodanikeks, kes esitasid oma taotluse interneti teel, osutusid 97- ja 102-aastased prouad.

Suurem osa e-keskkonna taotlejaid, 3055 inimest, elab Harjumaal, 874 taotlust esitasid e-keskkonna kaudu Tartumaa elanikud.

Sau lisas, et ainsaks takistuseks võib aga osutuda nõuetele mittevastav foto. "Meieni on jõudnud fotod, kus nägu on liiga suurelt kaadris, pealagi on osaliselt ära lõigatud, näol on varjud või nägu ei ole otsevaates. Kindlasti tuleks enne taotluse esitamist tutvuda fotonõuetega ja teha korrektne foto, siis läheb taotluse menetlemine sujuvalt", sõnas Eliisa Sau.

Dokumendi kättesaamiseks on kõige mugavam endale sobiv aeg eelnevalt broneerida PPA koduleheküljel.

PPA e-keskkonna kaudu võib taotleda Eesti kodanike korduvat ID-kaarti ja ID-kaarti oma alaealisele lapsele, ka juhul, kui  lapsele ei ole varem dokumenti antud. Selleks, et inimesed teaksid uut dokumenti aegsasti taotleda, saadab PPA e-postiga teavitusi selle kohta, kui isikut tõendava dokumendi kehtivusaeg hakkab lõppema. Teavitus saadetakse 90 päeva enne dokumendi aegumist inimese eesti.ee meiliaadressile. Teavituse saamiseks tuleb veenduda, teie eesti.ee aadress on suunatud teie igapäevaselt kasutatavale e-posti aadressile.

Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Renault-Nissani Liit tegi rekordmüügi 2017 esimesel poolaastal

Renault-Nissani Liit müüs 2017. aasta esimesel poolel 5 268 079 sõidukit ehk mullusega võrreldes 7% rohkem. Kasvu taga oli suur nõudlus Prantsuse ja Jaapani kaubamärgi sõidukite järele ning liidu uue liikme Mitsubishi Motorsi esimese poolaasta müügitulemused. 

 

Esimesel poolaastal olid Renault Grupi mudelitest edukaimad Clio, Sandero, Megane, Captur ja Duster, samal ajal Nissanilt müüdi enim mudeleid X-Trail/Rogue, Sentra/Sylphy, Qashqai ja Altima/Teana. 2016. aasta lõpus liiduga ühinenud Mitsubishi Motors müüs tänavu esimese kuue kuuga 495 000 sõidukit – enim Outlander maasturit ning Kagu-Aasias Pajero Sport mudelit. 

 

Renault-Nissani Liit on müünud elektrisõidukeid alates nende tootmise algusest kokku 481 151 eksemplari – see on märkimisväärne number, mis kinnitab liidu liidripositsiooni masstoodetavate elektriautode turul. Müügikasvu põhjuseks on suur nõudlus Nissan LEAF’i, Mitsubishi i-Miev ja Renault ZOE järele. Viimane on jätkuvalt Euroopas enim müüdud elektriauto. Pistikhübriidi Mitsubishi Outlanderit on müüdud üle 13 000 sõiduki.

 

Renault-Nissani Liidu esimees ja tegevjuht Carlos Ghosn: „Liit tegi rekordmüügi – 5 268 079 sõidukit 2017. aasta esimese poolaastaga. Me jätkame oma kulude säästmise ja globaalset kasvustrateegiat ning pakume oma liikmetele käesoleval aastal väärtuslikku sünergiat, hoides oma tehnoloogiavaliku tugevana ja tutvustades uuendusi elektriautode turul.“

 

„Pärast laienemist on meie liidul rohkem jõudu, et oma potentsiaale ära kasutada – mitte ainult müüginumbreid suurendades, vaid ka pakkudes järgmise põlvkonna mobiilseid teenuseid klientidele kõikjal maailmas.“

 

Renault Grupp müüs 2017. aasta esimesel poolel 1 879,288 miljonit sõidukit ehk mullusega võrreldes 10,4% rohkem, samal ajal kasvas turg 2,6%. Grupi kõikide kaubamärkide müüginumbrid kasvasid ja turuosad suurenesid. Renault ja Dacia mõlemad tegid poolaastaga müügirekordid ning Renault on Euroopa autoturul teine enim müüdud kaubamärk. Ka kõigis teistes regioonides kasvasid müüginumbrid ja turuosad, enim Aafrikas, Kesk-Ida ja India regioonis, kus müük kasvas 19,3%, ning Aasia-Vaikse ookeani regioonis, kus müük kasvas 50,5%.

 

Nissan Motor müüs kuue kuuga 2 894 488 sõidukit ehk eelmise aastaga võrreldes 5,6% rohkem. Jaapanis kasvas müük 22,9% ja Euroopas 5,7%. Infiniti müüs poolaastaga üle 125 000 sõiduki ehk 13% rohkem kui mullu.

 

Mitsubishi Motors müüs aasta esimeses pooles 494 303 sõidukit ehk 2,4% rohkem kui aasta tagasi. Kasvu toetas tugevalt miniauto “Kei” müük Jaapanis. Müük kasvas tugevalt ka Hiinas, kus turule jõudis kohapeal toodetav Outlanderi maastur. Müük kasvas ka Kagu-Aasia regioonis, kus nõudlus maasturite ja pikap-sõidukite  järele on hoogu kogumas. 

 

Liidu liikmete vahelisse koostöösse on käesoleval aastal lisandumas uusi aspekte: eelmise aasta lõpus liitunud Mitsubishi Motors hakkab tegema koostööd Renault’ ja Nissaniga valdkondades nagu ostujuhtimine, lokaliseerimine, ühiste tehaste kasutamine, levinud sõidukiplatvormide kasutamine, tehnoloogia jagamine ja laienemine nii küpsetel kui ka arenevatel turgudel.

 

Renault Grupi turgude TOP10

1 Prantsusmaa

2 Venemaa

3 Itaalia

4 Saksamaa

5 Hispaania

6 Türgi

7 Brasiilia

8 Iraan

9 Ühendkuningriigid

10 Argentiina

 

Nissani turgude TOP10

1 USA

2 Hiina

3 Jaapan

4 Mehhiko

5 Suurbritannia

6 Kanada

7 Venemaa

8 Prantsusmaa

9 Itaalia

10 Saksamaa

 

Mitsubishi Motorsi turgude TOP10

1 USA

2 Hiina

3 Jaapan

4 Austraalia

5 Filipiinid

6 Indoneesia

7 Tai

8 Saksamaa

9 Suurbritannia

10 Araabia Ühendemiraadid

Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Renault Grupp püstitas rekordilise poolaasta tegevuskasumi

Renault Grupi kasv jätkub. Püstitati rekordiline poolaasta tegevuskasum

 • Renault Grupi registreeritud sõidukite arv kasvas 10,4% 1,88 miljonini.
 • Grupi tulud suurenesid 17,3% võrra 29 537 miljoni euroni (+12,2% ilma AVTOVAZi konsolideerimise mõjudeta(1)).
 • Grupi tegevuskasum oli 1 820 miljonit eurot, moodustades 6,2% tuludest. Jättes kõrvale AVTOVAZi konsolideerimise, suurenes tegevuskasum võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 17,9% 1817 miljoni euroni (6,4% tuludest, 2016. aasta esimesel poolaastal 6,1%).
 • Põhitegevustulud olid 1 789 miljonit eurot (+21,2%), aasta varem 1 476 miljonit eurot.
 • Puhastulu oli 2 416 miljonit eurot (+54,2%), aasta varem 1 567 miljonit.
 • 358 miljoni eurone positiivne vaba rahavoog autotööstusest.

Renault' esimees ja tegevdirektor Carlos Ghosn: "Renault Grupp saavutas esimesel poolaastal uued rekordilised tulemused. Tulemuste taga on meie tootevaliku uuendamise plaan, geograafiline laienemine ja töötajate pühendumus. See saavutus annab meile kindla aluse järgmise strateegilise plaani ellu viimiseks ja lubab meil kinnitada aastaplaane."

Grupi tulud ulatusid 29 537 miljoni euroni (+17,3%). Kui AVTOVAZi konsolideerimise mõju kõrvale jätta, suurenesid kontserni tulud 12,2% võrra 28 246 miljoni euroni (püsivate vahetuskurssidega + 11,3%).

 • AVTOVAZi kasumiaruanne konsolideeriti alates 1. jaanuarist 2017. a. täieliku integreerimise läbi

 

Tulu autotööstusest (v.a AVTOVAZ) tõusis eelkõige tänu müügimahu kasvule (+4,4 protsendipunkti) 26 995 miljoni euroni (+12,1%). 2,5 protsendipunkti moodustas sellest partneritele müüdud koguste suurenemine. Tulemused peegeldavad CKD tegevuse head hetkeseisu Iraanis ja Hiinas ning Euroopas kokku pandud sõidukite head müüki (eriti tänu Nissan Micra tootmise alustamisele). Hinnaefekt (+2,3 punkti) on peamiselt tingitud tootevaliku värskendamisega seotud hinnatõusudest. Valuutamõju on 0,8 punktiga positiivne.

Kontserni tegevuskasum kasvas 1820 miljoni euroni, moodustades tuludest 6,2%.

Autotööstuse tegevuskasum (v.a AVTOVAZ) kasvas 171 miljoni euro võrra (+15,3%) 1292 miljoni euroni ehk moodustas 4,8% tuludest, 2016. aasta esimesel poolaastal aga 4,7%. Selle tulemuse taga on eelkõige oluline tegevuse laienemine (346 miljoni euro suurune positiivne mõju) ja tööstuslike kulude vähenemine (204 miljoni euro suurune positiivne mõju). Erinevalt 2016. aastast ei paranda esile kerkiva turuga riikide hinnatõusud valuuta devalveerimise mõjude kompenseerimiseks enam valiku/hinna/rikastamise mõju ning see näitaja muutus 180 miljoni euro ulatuses negatiivseks. Toormaterjalidel oli 132 miljoni euro suurune negatiivne mõju. Valuutamõju oli kergelt negatiivne (-99 miljonit eurot), peamiselt Suurbritannia naela väärtuse langemise tõttu.

AVTOVAZi tegevuskasum oli 3 miljonit eurot ehk 0,2% tuludest. Meeldetuletuseks, viimast ei konsolideeritud Renault' kontserni 2016. aasta aruannetes.

Müügi finantseerimine lisas kontserni tegevuskasumile 525 miljonit eurot, 2016. aasta esimesel poolaastal oli näitaja 420 miljonit eurot. Kasvu taga on brutofinantsmarginaali oluline suurenemine, mis on omakorda tingitud eeskujulikust laenukäitumisest. Riskikulu on stabiliseerunud rekordilisel 0,29% tasemel keskmiste tulemustega varade näitajatest (2016. aasta esimesel poolel 0,30%).

Muud tegevustulud ja -kulud paranesid esimesel poolaastal (-31 miljonit eurot võrreldes 2016. aasta esimese poolaasta -65 miljoni euroga) eelkõige kinnisvara müügist teenitud tulude tõttu.

Kontserni põhitegevustulu küündis 1789 miljoni euroni, 2016. aasta esimesel poolel oli see näitaja 1,476 miljonit eurot (+21,2%). Kasvu põhjuseks on tegevuskasumi marginaali suurenemine ja muude tegevuskulude vähenemine.

Netofinantstulud ja -kulud küündisid -211 miljoni euroni, 2016. aasta esimesel poolel olid need -67 miljonit eurot. Langus oli tingitud esimesest AVTOVAZi netofinantstulude ja -kulude konsolideerimisest summas -64 miljonit eurot ja muude finantselementide negatiivsest mõjust (lunastatavate aktsiate väärtuse korrigeerimine ja tulud valuutakursside muutumisest).

Seotud ettevõtete panus, peamiselt Nissani poolt, küündis 1 317 miljoni euroni, 2016. aasta esimesel poolel oli see näitaja 678 miljonit eurot. Esimesel kvartalil mõjutas Nissani panust ühekordne sissetulek ettevõtte osaluse müümisest seadmetootjas Calsonic Kansei.

Praeguste ja edasilükkunud maksude kulu oli 479 miljonit eurot, 2016. aastaga võrreldes 41 miljoni euro võrra vähem.

Netotulud olid 2 416 miljonit eurot (+54,2%) ja netotulud kontserni aktsiatest kokku 2 379 miljonit eurot (8,77 eurot aktsia kohta, 2016. aasta esimesel poolel 5,51 eurot aktsia kohta).

Vabad rahavood autotööstuse sektori tegevusest (sh AVTOVAZ ) olid positiivsed, 358 miljonit eurot, mis hõlmab ka käibekapitali vajaduste 191 miljoni euro suuruse muutumise positiivset mõju.

 1. juunil 2017. a. jätkus varusid (sh sõltumatute edasimüüjate juures) 63 müügipäevaks, 2016. aasta juuni lõpus 60 päevaks.

 1. AASTA PROGNOOS

 1. aastal on oodata globaalsel autoturul 1,5-2,5% kasvu. Euroopas on oodata 2%-list kasvu ning sama suurt kasvu on oodata Prantsusmaal.

Väljaspool Euroopat, Venemaa turg võib tõusta üle 5% ja Brasiilias 5%.

Hiinas (+5%) ja Indias (+8%) prognoositakse tugeva kasvu jätkumist.

Selles kontekstis ja ka AVTOVAZiga arvestades kinnitab Renault' grupp grupi eesmärgid 2017. aastaks:

 • suurendada kontserni tulusid enam kui AVTOVAZi mõju võrra (konstantsete vahetuskursside juures)*,
 • suurendada kontserni tegevuskasumit eurodes*,
 • teenida autotööstuse sektorist positiivsed vabad rahavood.

(*) võrreldes Renault' kontserni 2016. aasta avaldatud tulemustega

RENAULT' KONTSERNI KONSOLIDEERITUD TULEMUSED

Milj. eurot

2016. a.

1. poolaasta

2017. a.

1. poolaasta (1)

Muutus

Kontserni tulud

25 185

29 537

+4 352

Tegevuskasum

% tuludest

1 541

6,1%

1 820

6,2%

279

+0,1 punkti

Muud tegevustulud ja -kulud

-65

-31

+34

Põhitegevustulu

1 476

1 789

+313

Netofinantstulud ja -kulud

-67

-211

-144

Seotud ettevõtete panus

678

1 317

+639

o/w NISSAN

749

1 288

+539

Praegused ja edasilükkunud maksud

-520

-479

+41

Netotulud

1567

2416

+849

Netotulud, kontserni osa

1 501

2 379

+878

Vabad rahavood autotööstuse sektori tegevusest

+381

+358

-23


 • AVTOVAZi kasumiaruanne konsolideeriti täieliku integreerimise läbi 1. jaanuaril 2017. a.
Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Speedest Legends´il saab näha Knight Rider seriaalist tuntuks saanud KITT´i

Sõnapaar Michael Knight ja KITT ei jätnud 80ndatel kedagi külmaks ning kui õrnemasoo esindajad unistasid David Hasselhoffist, siis iga poisi ja mehe unistuste autoks oli KITT.
1982-86 aastani vändatud seriaali Knight Riderit õnnestus toona läbi Soome televisiooni jälgida Põhja eestlastel, kuid tänaseks leidub Eestis tõenäoliselt vähe neid, kes poleks näinud  mustas nahktagis ja lokkis peaga Michael Knight´i  ja tema imelist ning rääkivat autot KITT´i, mis ehitatud 1982. aasta Pontiac Firebird Trans Am´ist.

Eeloleval nädalavahetusel 29. ja 30. juulil tähistatakse Pärnu lennuväljal Baltimaade suurema kiirendusvõistluse SPEEDEST auväärset 20.-ndat juubelit ning paljude teiste autode hulgas on seal startimas ka Eesti oma KITT. Automaatkastiga Pontiac Trans Am GTA ,5.0 v8 TPI omanikuks on Ken Toover, kelle käsutuses see olnud viimased seitse aastat.

"Alguses ei olnud mul sellest autost plaan KITT´i ehitada, kuid ühel suvel õnnestus mul pagasiruumi polstrile saada David Hasselhoffi autogramm ning sealt siis see idee tekkis. Tänaseks olen autot ehitanud neli aastat. Kõige raskem on olnud osade hankimine ja auto ümberehitamine 88. aasta välimuselt 82. omaks.
Autosse on läinud meeletus ulatuses juhtmeid, et KITT toimiks nagu peab ja räägiks ning näitaks pilti. Päris koopiaga veel tegu pole, kuid kes meist poleks sellest autost kunagi unistanud?," võttis Toover KITTi saamisloo kokku.

Kui KITT´i omanikuks on Ken Toover, siis Speedest Legends´il stardib sellega kolmekordne Eesti meister Kristjan Käbi. Käbi teenis 2009-11 aastani meistritiitlid kõige võimsamas Outlaw klassis ning oli 2013 ja 2014 aastatel selle sama klassi teine.
Toona sõitis Eesti kiirendusmaastiku legend Chevrolet Monza autol ning tema parim 1/4 miili aeg oli 7,9 sekundit ning parim lõppkiirus samal distantsil 301,26km/h.

Speedest Legendsile on lisaks Eesti Kiirenduse Karikasarja 3.etapi osalejatele kohale lubanud tulla vanad kiirendussõitjad, driftjad ja mootorratturid Lätist, Leedust, Soomest ja loomulikult kogu Eesti kiirenduse raudvara. Kokku saab kahel päeval Pärnu lennuväljal näha ligi 100 osalejat.
Mõlemad päevad saavad olema täis rehvisuitsu, kiireid autosid ja mootorrattaid ning ei puudu ka lõbusad vahepalad, demonstratsioon esinemised ja mängud publikuga.
Speedest Legends võistlus ei koosne ainult kiirendusvõistlusest. Helirõhuvõistlus "Speedest Legends Alpine Sound Challenge 2017" toob kokku ka suure helirõhuvõistluse.

Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Renault Grupp müüs 1,88 miljonit sõidukit 2017 esimesel poolaastal

• 2017. aasta 1. poolaastal müüs Renault Grupp 1,88 miljonit sõidukit, kasv oli 10,%, turg kasvas 2,6%
• Grupi kõik kaubamärgid suurendasid müüki ja turuosasid. Renault ja Dacia tegid poolaasta müügirekordid. Renault on teine enimmüüdud autotööstuse kaubamärk Euroopas.
• Kõik regioonid suurendasid müüki ja turuosasid. 19,3% kasvas müük Aafrikas, Kesk-Idas ja India regioonis ning 50,5%-line kasv saavutati Aasia ja Vaikse ookeani regioonis.
• Renault prognoosib, et 2017. aasta on kasvuaasta tänu mudelivaliku uuenemisele, uutele mudelitele ning rahvusvahelise äritegevuse arendamisele ettevõtte poolt.


2017. aasta esimesel poolaastal suurenes Renault Grupi sõiduautode ja tarbesõidukite (sealhulgas Lada) globaalne müük 10,4%, maailma autoturg kasvas samal ajal 2,6%. Hetkel on grupi turuosa 4,1%, võrreldes 2016. aastaga on turuosa tõusnud 0,3 protsenidpunkti. 
Renault Grupp, Renault ja Dacia kaubamärgid tegid esimesel poolaastal müügirekordi. Grupp müüs kokku 1 879 288 sõidukit, sellest Renault’sid müüdi 1 342 320 ja Daciaid 332 845 sõidukit. Renault Samsung Motors’i müük kasvas 12,5% ning Lada müük kasvas 12,2%. 


Renault Grupi asepresident müügi ja turunduse alal Thierry Koskas: 
"Müües 1,88 miljonit sõidukit kuue kuuga oleme püstitanud uue rekordi. Meie müügimahud ja turuosad on kasvanud kõikide meie kaubamärkide ja turgude ulatuses. Meie tegevused tootevaliku uuendamise nimel ning geograafiline laienemine kannavad vilja.” 


Euroopa autoturul kasvab grupi müük endiselt kiiremini kui turg. Renault Grupp müüs esimesel poolaastal 1 025 146 sõidukit ning kasvatas müüki 5,6%. Samal ajal kasvas Euroopa turg 4,4%. Grupi turuosa Euroopa autoturul kasvas 10,8%-ni (+0,1 protsendipunkti). 


Renault kaubamärgi müük kasvas Euroopa autoturul 4,3% ning turuosa jõudis 8,2%-ni. Kõige suuremat kasu teeniti Megane’i mudelipere uuenemisest. Neljanda põlvkonna Clio on Euroopa enim müüdud sõiduautode nimekirjas teisel kohal, Captur hoiab liidripositsiooni krossoverite müügiedetabelis.


Renault jätkuvalt Euroopa elektriautode turu liider, mille müük on praeguseks kasvanud 34% ja turuosa suurenenud 26,8%-ni. Elektriautodest enim müüdi Euroopas ZOE’it, mille müük kasvas 44%. 


Dacia tegi Euroopas esimesel poolaastal rekordi – müüdi 245 453 sõidukit, müük kasvas 9,3% ning turuosa kasvas 2,6%-ni. Enim toetas kaubamärgi kasvu 2016. aastal uuenenud Sandero ja Dusteri mudelid. 


Prantsusmaal tegi Renault sõiduautode müügis viimase kuue aasta parima esimese poolaasta tulemuse. Twingo, Clio, Talisman ja Espace olid liidrid oma segmentide müügiedetabelites. Dacia tegi müügirekordi tänu Sanderole, mis oli liider oma segmendis. Elektriautode turu vaieldamatu liider on ZOE – seda mudelit müüdi poolaastaga mullusest 9200 sõidukit rohkem, müük kasvas 42%. Pea 70% Prantsusmaal müüdud elektriautodest olid ZOE’id.


Väljaspool Euroopat kasvasid kõikjal nii müügimahud kui ka turuosad. Grupi müük kasvas 16,8%, samal ajal kui turg kasvas 3,4%. 
Renault Grupi positsiooni tugevnemist toetas uuenenud tootevalik: QM6 ja SM6 Lõuna-Koreas, Kaptur, Vesta ja Xray Venemaal, Koleos Hiinas, Megane Sedan Türgis ja Oroch Ameerikas. 


Aafrikas, Kesk-Idas ja India regioonis suurenes Renault Grupi läbimüük 19,3%, samal ajal kui turuosa kasvas 6,4%-ni (+1,1 protsendipunkti). 
Iraanis tõusis müük 100,3%, turuosa kasvas 9,8%-ni (+4 protsendipunkti), seda eelkõige tänu Tondari ja Sandero mudelite edule. 
Indias on Renault jätkuvalt juhtiv Euroopa autotootja, mille turuosa on 3,3%. 
Põhja-Aafrikas kasvas grupi müük 10,1%, turuosa suurenes 43%-ni (+7,2 protsendipunkti). 


Euraasias suurenes müük 8,6%, samal ajal kui turg kasvas 2,5%. Grupi turuosa, kuhu nüüd kuulub ka Lada, jõudis 24,5%-ni (+1,4 protsendipunkti) – seda kõike tänu Venemaa turu tugevnemisele. 
Pärast nelja aasta pikkust pausi on Venemaa turg alustanud tõusu – esimesel poolaastal oli kasv 6,9%. Grupi müük suurenes 14% (sealhulgas Lada). 
Lada müük kasvas kaks korda kiiremini kui turg ise – tõus 12,8% ning turuosa kasvas 19,5%-ni, mis on tingitud uute Vesta ja Xray mudelite edust. 
Renault kaubamärgil on Venemaal 8,5%-ine turuosa (+0,7 protsendipunkti). Edukaim mudel oli Kaptur, mida esimesel poolaastal müüdi 14 140 sõidukit. 
Pärast Lada müügimahtude konsolideerimist on grupi suuruselt teine turg Venemaa.  


Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas suurenes müük 50,5%, samal ajal kasvas turg 3,6%. Hiinas müüdi ligi 36 000 Renault’ sõidukit (mullu samal perioodil 9 771 sõidukit), neist 21 000 moodustab kohapeal toodetav uus Koleos.
Renault Samsung Motorsi müük tõusis Lõuna-Koreas 12,5%, samal ajal langes turg 4,2%. Kaubamärgi turuosa suurenes 6,9%-ni (+1 protsendipunkti) ja seda tänu edukatele SM6 ja QM6 lansseerimistele. 


Ameerikas kasvas müük 14,6%, turg kasvas 8,3% ning grupi turuosa kasvas 6,5%-ni (+0,4 protsendipunkti). Edukaimad mudelid olid Sandero, Logan ja Duster Oroch. 
Argentiina turg on hakanud langusest taastuma – turg kasvas 34% ning Renault Grupp suurendas oma müüki 45,6%, suurendades turuosa 13,3%-ni (+1,1 protsendipunkti). Edukaimad mudelid olid kohapeal toodetavad Sandero ja Logan. 


Renault Grupi 2017. aasta prognoosid


2017. aastal on oodata globaalsel autoturul 1,5–2,5% kasvu. Euroopas on oodata 2%-list kasvu ning sama suurt kasvu on oodata Prantsusmaal. 


Väljaspool Euroopat, Venemaa turg võib tõusta üle 5% ja Brasiilias kuni 5%. Hiinas oodatakse 5%-list ja Indias 8%-list kasvu.


Aasta teises pooles on oodata grupile jätkuvalt kasu uuenenud tootevalikust, seda tänu Koleosele Hiinas, Kapturile, Xrayle ja Vestale Venemaal, QM6-le ja SM6-le Lõuna-Koreas ning tarbesõidukite mudelivalikule Ladina-Ameerikas.  


Renault Grupp prognoosib 2017. aastal oma ettevõttele müügitulemuste kasvu nii Euroopas kui väljaspool Euroopat.

Märksõnad: paevauudised
Jaga: