Vene transiidi kadumine kukutas ka Läti sadamate käivet

Kuna Venemaa suunab järjest rohkem transiiti oma sadamate kaudu, vähenes eelmisel aastal, nii nagu Eestiski, ka Läti sadamate käive.

Kaupade järgi võrreldes on Lätis suurim käibekaotaja Ventspilsi sadam, sest vähenenud on just naftasaaduste ja kivisöe transiit, mis seal enim käivet ja ka kasumit andis, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Ventspilsi sadama kaudu veeti möödunud aastal ligi 19 miljonit tonni kaupa, mis tähendab 2015. aastaga võrreldes 16-protsendilist langust.

Riia sadama aastakokkuvõte pole veel teada, kuid 11 kuuga veeti sealt 33 miljonit tonni kaupa ja langus on ligi 9 protsenti. Võrdluseks: Tallinna Sadama aastane kaubamaht oli 20,1 miljonit tonni ja langus 10 protsenti.

Põhjus on kõikjal see, et Venemaa suunab üha enam transiiti oma sadamate kaudu. Lätti jõudis transiidikriis Eestiga võrreldes küll hiljem, kuid jõudis ikkagi, ehkki sadamate juhid kinnitavad, et mõju on väiksem.

Ventspils teatab isegi mõne kaubagrupi mahu kasvust, eriti praamide ehk ro-ro laevade veosed, samuti malm, rauamaagikontsentraat ja puit.

Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Liiklusõnnetused

10.01.2017 kella 15.46 ajal toimus liiklusõnnetus Võru linnas Kose tee 3a territooriumil, kus 18-aastane mees hüppas seisva veoauto MAN kastist maha, kaotas tasakaalu ning jäi jalaga vastu sõitnud veoauto Mercedes-Benz esiratta alla. Mees toimetati Võru Haiglasse kontrolli.

10.01.2017 kella 16.30 ajal toimus liiklusõnnetus Narvas Tallinna mnt 51 juures, kus 69-aastane mees sõitis sõiduautoga Toyota Avensis reguleerimata ülekäigurajal otsa teed ületanud jalakäijale, 44-aastasele naisele. Jalakäija toimetati Narva Haiglasse.

10.01.2017 kella 15.35 ajal toimus liiklusõnnetus Tartumaal Nõo vallas Jõhvi- Tartu- Valga mnt 147. kilomeetril, kus 70-aastane mees sõitis sõiduautoga Opel Meriva järsus kurvis teelt välja põllule, sõitis kuni talu juurde viiva teeni, millelt paiskus õhku riivates puid. Juht toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi kontrolli.

Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Video: Ford F-seeria on 40. aastat järjest USA populaarseim pikap

Ford tähistab Detroidi automessil kahte märkimisväärset saavutust. Esiteks, F-seeria kastikas on juba 40. aastat järjest USA populaarseim mudel. Teiseks, Fordi autosid on 35. aastat järjepanu Ameerika Ühendriikides kõige rohkem ostetud.

1977. aasta jaanuarist saadik on Ford müünud üle 26 miljoni F-seeria pikapi. Ford on kindel, et uus F-150 aitab sama tiitli ka järgmisel aastal hankida. Pikapit ostes saab valida viie mootori vahel, neist üks on ka 3-liitrine diiselajam, mis on paaris 10-käigulise automaatkastiga. Kõige võimsam mootor on 5-liitrine V8, aga valikus on ka 2,7- ja 3,5-liitrine EcoBoost jõuallikas.


Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: CES’i tarbeelektroonikamessi huvitavamad esitlused

Las Vegases toimunud tarbeelektroonikamessil CES olid kohal mitmed autotootjad. Meie oleme pannud suurt rõhku ja kajastanud just CES’il näidatud ideeautosid ja uusi autodega seotuid lahendusi. Kuid Las Vegases nägi ka palju muud.


Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Video: Elektrikarjusese takerdunud jalgratta päästmine

Kolm täiskasvnud meest, üks jalgratas ja elektrikarjus ehk kuidas saada kätte elektrikarjusesse takerdunud ratas, kui iga liigutust saadavad väikesed, kuid sellegipoolest valusad elektrišokid. 

Märksõnad: kurioosumid
jalgratas elektrikarjus
Jaga: