Opeli müük läheb GM-ile oodatust kallimaks

General Motors teatas, et Opeli müük võib neile maksma minna palju rohkem, kui varasemalt oodata. Esialgse info kohaselt ennustati, et Opeli müüks PSA-le toob GM-ile kaasa ühekordse kulu 4,5 miljardit dollarit. Nüüd ütles aga General Motorsi finantsjuht, et tegelikult küündib see summa 5,5 miljardi dollarini (4,8 miljardi euroni). 

PSA maksab General Motorsile Opeli ostu eest 2,3 miljardit dollarit. Samas nõustus GM maksma PSA-le 3,18 miljardit dollarit võetud pensionimaksetega seotud kohustuste täitmise eest. Hetkel pole aga konkreetselt avalikustatud, kustkohast lisandus GM-i kuludele eelpoolmainitud miljard dollarit. 

Ühekordsest kahjumist hoolimata usub GM, et Opeli ja Vauxhalli müük on kõige õigem lahendus, kuna nad pole Opelit sisuliselt milleeniumivahetusest saati suutnud kasumlikuks muuta. Ka varasemalt on välja tuldud igasugu erinevate lahendustega, kuid Opel taas raha teenima panna, kuid lõpuks jõudis kätte hetk, kus kadus usk tulevikku ning kuna PSA tahtis Opeliga ise edasi liikuda, otsustatigi Saksa juurtega autotootja maha müüa. 

Tehinguga loodetakse lõpule jõuda juuli lõpuks, ehkki see eeldab veel regulaatorite heakskiitu. 

Märksõnad: opel
gm psa vauxhall peugeot citroen
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Opeli tegevjuht astus tagasi, võib liikuda Audisse

Opeli tegevjuht Karl-Thomas Neumann teatas tagasi astumisest, andes niimoodi varsti PSA omandusse minevale Opelile puhta lehe uuesti alustada. Neumann on viimase 4 aastaga korraliku töö ära teinud ning suutnud märkimisväärselt Opeli mainet kasvatada. Tema ameti võtab üle Opeli senine finantsjuht Michael Lohscheller. 

General Motorsi presidendi Dan Ammanni sõnul on Opel Neumanni juhtimise all teinud tohutu arenguhüppe ning varasemalt pidevalt kahjumis olnud ettevõtte näol on nüüd tekkinud autotootja, millel on potentsiaali üle pika aja taas ka kasumisse jõuda. 

Neumann on ise natukene PSA-d kritiseerinud, väites et viimased ei keskendu piisavalt elektriautodele ja riskivad niimoodi lähitulevikus oma positsiooni kaotamisega. 

Neumann tõenäoliselt tööta ei jää. Kuigi midagi pole veel kinnitatud, liiklevad jutud, nagu tunneks Neumanni vastu huvi Volkswagen Grupp, mis tahab väidetavalt välja vahetada Audi tegevjuhi Rupert Stadleri. Seni on Stadleri kõige tõenäolisemaks asendajaks peetud just Neumanni. 

Märksõnad: autouudised
neumann stadler gm psa
Jaga:

Volkswagen Grupp võib palgata Opeli tegevjuhi

Volkswagen Grupp kaalub Opeli tegevjuhi Karl-Thomas Neumann palkamist. Kogenud juht asuks siis Audi eesotsa.

Väidetavalt kaalub Neumann Opelist lahkumist. Praegu kuulub Opel veel General Motors’i alla, kuid viimane müüs selle PSA Grupile. Kaks poolt lihvivad veel tehingu nurki. Neumann näeb müüki PSAle õige strateegilise otsusena, kuid talle teeb muret fakt, et PSA alahindab elektriautode tähtsust turul.

Saksa leht Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung kirjutas nädalavahetusel, et Volkswageni juhid arutavad, kas 2013. aastal Volkswagenist lahkunud mehele Audi juhtimine.

Nii Volkswagen kui ka Opel keeldusid teemat kommenteerimast. Audi praegune tegevjuht Rupert Stadler on tule all, sest juhtkond pole rahul sellega, kuidas ta diiselmootorite heitgaaside skandaaliga toime tuli. Stadler sõlmis küll uue viieaastase lepingu, kuid sellele alla kirjutades olla öeldud, et nii kaua ta Audit ei tüüri.

Märksõnad: autouudised
Volkswagen Grupp
Jaga:

General Motors võib Opeli PSA-le oodatust varem müüa

Opel teatas, et nende praegune emafirma General Motors võib juba 31. juulil nende müümimise PSA Grupile lõpule viia .

PSA nõustus märtsis ostma Opeli ja Vauxhalli 2,2 miljardi euro eest. Siis ütlesid tootjad, et tehing toimub aasta lõpus, kuid nüüd ollakse graafikust eest. General Motors andis neljapäeval märku, et allkirjad võivad paberile jõuda varem.

Opel ütles teates, et lõplik müük peaks toimuma selle aasta teises pooles, kuid kui kõik hästi läheb, on 31. juuli esimeseks võimalikuks kuupäevaks, mil tehing lõpetatakse.

Märksõnad: autouudised
PSA Grupp General Motors
Jaga:

Opel kinkis paavstile Ampera-e elektriauto

Hetkel veel General Motorsi omanduses olev Opel kinkis paavst Franciscusele elektriauto Ampera-e. Tegu on Euroopa turule suunatud versiooniga Chevrolet Boltist. Vatican City püüab laiemalt keskkonnasõbralikumaks muutuda ning elektriautode kasutamine on osa sellest programmist. Vatican City loodab saada esimeseks "CO2-vabaks" riigiks maailmas ning kuigi suuremas plaanis nad sellega otseselt maailma eriti ei muuda, võib see siiski olla heaks inspiratsiooniks teistele. 

Kui Chevrolet Bolt suudab USA testtsükli kohaselt täis akudega sõita 383 km kaugusele, siis Euroopa tunduvalt vähemnõudliku NEDC standardi järgi sõidab Ampera-e koguni 520 km kaugusele. Igal juhul on tegu hetkel antud segmendi kõige võimekama elektriautoga, Ampera-ega suudab vähemalt sõiduulatuses osas konkureerida vaid Tesla Model S ja Model X, kuigi lähiajal peaks sarnase võimakusega elektriautosid rohkel juurde tekkima. 

Kõigest mõned kuud tagasi teatasid PSA ja General Motors, et PSA ostab Opeli ja ka Vauxhalli 2 miljardi euro eest. Hetkel ootab tehing aga veel regulaatorite nõusolekut, kuigi ületamatuid takistusi seal ei nähta. Peale tehingu kinnitamist muutub PSA Euroopa suuruselt teiseks autotootjaks, jäädes alla vaid Volkswagen Grupile. 

Märksõnad: autouudised
ampera-e elektriauto paavst franciscus
Jaga: