Nissan avaldas Leafist esimese ametliku meelitusfoto

Nissan Leaf oli üheks esimestest tõsiseltvõetavatest elektriautodest, kuid tänaseks on see paljuski ajale jalgu jäänud ning näiteks Chevrolet Bolt ning tulevane Tesla Model 3 pakuvad klientidele palju laiemaid võimalusi kui tilluke, nüüdseks juba kuue aasta vanune elektriauto. 

Leaf loodi algusest peale teistest erinevana ja seda on ka disainis näha. Kohe peale vaadates on selge, et tegemist pole tavalise autoga, kuid tavaline inimene, tavaline klient ei pruugigi liialt silmatorkavat autot soovida. Lisaks seadis auto disain Leafile piirangu aku mahutavuse osas - 30 kWh lihtsalt ei olen enam piisavalt pädev. 

Uus Leaf peaks tulema aga võimekam, sõitma kiiremini ja sõitma kaugemale. Sõiduulatus peaks USA testtsükli järgi küündima üle 350 km, pigem sihtida isegi Bolti 380 km sõiduulatust. Auto disain peaks senise info kohaselt olema segu Nissan Põhja-Ameerikas müüdavatest Nissan Maximast ja Muranost. 

Hea uudis on aga see, et peale nüüdseks juba aastatepikkust ootamist, on uus Nissan Leafi põlvkond lõpuks ometi valmimas. Nissan avaldas masinast oma esimese ametliku meelitusfoto ning kuigi autotootja püüab kogu teemat jätkuvalt saladuses hoida, siis fotode avaldamine viitab sellele, et masina ametlik avalik esitlus võiks toimuda juba millalgi sügisel. 

Märksõnad: nissan
leaf elektriauto
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Renault-Nissan võib veel sel aastal maailma suurimaks autotootjaks tõusta

Seoses Mitsubishi ostmisega on Renault-Nissan Alliance'i müüginumbrid kasvanud ning grupi tegevjuht Carlos Ghosn tegi julge ennustuse, et nad tõusevad veel sel aastal Toyota ja Volkswageni ees maailma suurimaks autotootjaks. 

Ghosni sõnul on Renault-Nissan alates aasta algusest olnud müügimahtude osas pidevalt kolmandal positsioonil, kuid juba suve keskpaigast peaks nad konkurentide tulemuse ületama. Samas kinnitas Ghosn, et edetabelites eesotsas olemine pole nende jaoks eesmärk omaette. 

Eelmisel aastal müüsid Renault, Nissan, Mitsubishi ja mitmed väiksemad nendega seotud brändid kokku 9,96 miljonit autot, jäädes vaid natuke alla General Motorsile ja tollasele liidrile Volkswagen Grupile. Ka analüütikud hindavad, et Renault-Nissani müüginumbrid peaksid konkurentidest kiiremini kasvama ja jõudma järele kõigepealt hetkel teist kohta hoidvale Toyotale, seejärel ka Volkswagenile. 

Renault-Nissani edu üheks põhjuseks on grupi populaarsed linnamaasturid. Tegu on kiiret kasvu näitava segmendiga, kus Renault ja eelkõige Nissani masinad on paljudest konkurentidest populaarsemaks osutunud. Samal ajal natuke laiema tootevalikuga konkurentide müüginumbrid nii kiiret kasvu ei näita, ehkki ühele konkreetsele segmendile liialt keskendumine toob keskpikas plaanis endaga kaasa ka teatavad riskid. Seni on Renault-Nissani strateegia ennast aga ära tasunud. 

Märksõnad: autouudised
renault mitsubishi
Jaga:

Nissani hädapidurdussüsteem jõuab autode baasvarustusse juba järgmisel aastal

Autodesse lisatakse üha rohkem juhiabisid, mis teinekord aitavad märkimiväärselt vähendada ka õnnetuste hulka. Paraku on need juhiabid tihtipeale kallid ning inimesed peavad turvalisuse eest lisahinda maksma. Nissan püüab juhiabid aga tasapisi massidesse tuua ning lisab automaatse hädapidurduse (AEB) pea kõikide 2018. aasta mudelite baasvarustusse. 

Hetkel pakub Nissan hädapidurdussüsteemi vaid üksikutele, uuemale ja kallimale masinale. Juba järgmisel aastal peaks see aga jõudma enamike mudeliteni. Kui sel aastal ennustab Nissan AEB-ga autode müügihulgaks umbes 450 000 mudelit, siis järgmisel aastal peaks see number kasvama juba üle miljoni. See tähendab, et märkimiväärselt turvalisemate autode arv suureneb rohkem kui poole miljoni võrra. 

Nissan astub sellega käiguga ette varasemast kokkuleppest Nissani ja konkreetsemalt USA regulaatorite vahel, kus autotootjad lubasid, et 2022. aastaks lisatakse automaatsed hädapidurdussüsteemid kõikide mudelite baasvarustusse. Nissan täidab oma lubaduse vabatahtlikult neli aastat varem ning eeldada, et see avaldab positiivset mõju ka müüginumbritele. 

Märksõnad: autouudised
aeb hädapidurdus juhiabi
Jaga:

Uuendatud Nissan X-Trail jõuab müügile augustis

Nissan tutvustas eelmise nädala lõpus värsket X-Traili, mis jõuab suve lõpuks esindustesse.

Nissani suurim linnamaastur Euroopas sai uue esivõre, suurema logo, teravama väljanägemisega tuled koos LED päevatuledega ning teistsuguse kujuga udutuled. Kõik need muudatused käivad kaasa Nissani disainikeele V-Motioni värskeima välimusega.

X-Traili elektrilist pagasiluuki saab nüüd avada käsi kasutamata - selleks tuleb vajutada auto õigetele nuppudele ehk toksata õigest kohast tagapamperit. Lisavalikus on LED esituled ja värsked 18-tollised veljed ning neli uut kerevärvi.

Nissan paneb  X-Trail ka isejuhtimist võimaldava lahenduse nimega ProPilot ning seda juba järgmisel aastal. Selle tehnoloogiaga suudab linnamaastur maanteel ja ummikutes roolida, kiirendada ja pidurdada. Lisaks on maasturil andureid, mis jälgivad liiklust ja jalakäijad ning vajadusel pidurdab Nissan juhi reaktsiooni ootamata.

X-Traili mootorid püsivad sama. Baasajam on 1,6-liitrine diisel, mis toodab 130 hj (97 kW). Seda saab paaritada manuaal- kui ka automaatkastiga. 2-liitrine diiselmootor arendab 177 hj (132 kW). Mõlemaid variante saab osta esi- või nelikveoga. Bensiini-fännidele on pakkuda 1,6-liitrine turbomootor, mis käib välja 163 hj (123 kW). See variant tuleb vaid manuaalkasti ning esiveoga.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Nissani järgmise elektriauto kontseptsiooni näeb sel aastal

Nissan näitab Vmotion 2.0 ideeautost edasi arendatud Vmotion 3.0 kontseptsiooni veel sel aastal.

Vmotion 2.0 esines jaanuaris Detroidis ning Jaapani tootja valmistub sellest järgmise mudeli tutvustamiseks. Kui 2.0 tuli tõupuhas ideeauto, mis tootmisesse ei jõua, siis Vmotion 3.0 võib sirguda elektricrossover, mida hakatakse ka inimestele müüma.

Automotive News’i andmetel liigub Nissan elektriautode arendamisega edasi ning Vmotion 3.0 töötab elektril, suudab iseseisvalt sõita ja on maailmaga ühenduses. Nissani disainijuht Mamoru Aoki ütles Shanghai messil, et nad töötavad 3.0 versiooni kallal, mis annab neile tulevikusuuna. Üks esimesi elektriautosid, mis peaks Vmotion 3.0 pealt mõjutatud olema, on uus Leaf. Seejärel on oodata elektrilist linnamaasturit.


Nissan ütles, et nad keskenduvad elektriautode arendamisele.

Märksõnad: autouudised
Jaga: