Nissan Kicks teeb sel aastal debüüdi

Kicksi hakatakse müüma Ladina-Ameerikas ning see peaks tulema jälje jätva disaini ja kliente ligitõmbava võimsusega. Kicksi disainisid Nissani USA, Brasiilia ja Jaapani keskused.

Autot hakatakse tootma Nissani Resende Industrial kompleksis Brasiilias. Tootja investeerib kompleksi 192 miljonit dollarit (177,6 mln eurot).

Nissan on varem öelnud, et mudelit hakatakse lõpuks müüma kõikjal maailmas.

Märksõnad: nissan
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Nissan avaldas Leafist esimese ametliku meelitusfoto

Nissan Leaf oli üheks esimestest tõsiseltvõetavatest elektriautodest, kuid tänaseks on see paljuski ajale jalgu jäänud ning näiteks Chevrolet Bolt ning tulevane Tesla Model 3 pakuvad klientidele palju laiemaid võimalusi kui tilluke, nüüdseks juba kuue aasta vanune elektriauto. 

Leaf loodi algusest peale teistest erinevana ja seda on ka disainis näha. Kohe peale vaadates on selge, et tegemist pole tavalise autoga, kuid tavaline inimene, tavaline klient ei pruugigi liialt silmatorkavat autot soovida. Lisaks seadis auto disain Leafile piirangu aku mahutavuse osas - 30 kWh lihtsalt ei olen enam piisavalt pädev. 

Uus Leaf peaks tulema aga võimekam, sõitma kiiremini ja sõitma kaugemale. Sõiduulatus peaks USA testtsükli järgi küündima üle 350 km, pigem sihtida isegi Bolti 380 km sõiduulatust. Auto disain peaks senise info kohaselt olema segu Nissan Põhja-Ameerikas müüdavatest Nissan Maximast ja Muranost. 

Hea uudis on aga see, et peale nüüdseks juba aastatepikkust ootamist, on uus Nissan Leafi põlvkond lõpuks ometi valmimas. Nissan avaldas masinast oma esimese ametliku meelitusfoto ning kuigi autotootja püüab kogu teemat jätkuvalt saladuses hoida, siis fotode avaldamine viitab sellele, et masina ametlik avalik esitlus võiks toimuda juba millalgi sügisel. 

Märksõnad: autouudised
leaf elektriauto
Jaga:

Nissani panus Renault’ tuludesse on 811 miljonit eurot esimeses kvartalis 2017

Nissan avaldas oma 2016/2017. eelarveaasta (kestis 1. aprillist 2016 kuni 31. maini 2017) neljanda kvartali tulemused. 

 

Ettevõtte 2016/2017. eelarveaasta neljanda kvartali (1. jaanuar 2017 – 31. märts 2017) tulemused näitasid, et Nissani panus Renault’ 2017. aasta esimese poolaasta tuludesse on hinnanguliselt 811 miljonit eurot  (keskmise vahetuskursi 121 jeeni euro kohta korral).

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Nissan Note e-Power lükkas troonilt Toyota Priuse

Hübriidautode kuningas saab hetkel pidada vaid Toyota Priust. Kuigi turult leiab ka teisi hübriidmootoritega masinaid, siis populaarsuselt ei saa keegi Priusele vastu. Vähemalt senimaani. Nissan on Toyotale igati väärika väljakutse esitanud. Nimelt on Nissan Note e-Power tõusnud Jaapani kõige populaarsemaks hibriidmudeliks, edestades sellega ka Toyota Priust.

Nissan alustas Jaapanis Note e-Poweri müügiga alles möödunud aasta novembris ning tasapisi on see jõudmas ka teistele turgudele. Koduses Jaapanis on hübriidmootoriga masin aga kõigest poole aastaga vägagi populaarseks muutunud, andes sellega lootust eduloo kordumiseks ka teistel turgudel. 

Jaapanis hetkel müüdav Note e-Power on väikese, 1,2-liitrise ja kolmesilindrilise mootoriga. Selle mootori abil käiatakse generaatorit, mis laeb autosse paigutatud 1,5 kWH Li-Ion akusid. Auto rattad panevad keerlema elektrimootorid. Selline lahendus võimaldab bensiinimootorit töötada enda jaoks kõige efektiivsemal režiimil, kõige efektiivsemate pöörete juures, samas kui  kiirenduste jmt juures võetakse lisaenergia akust. Väike akublokk võimaldab samal ajal hoida masina kaalu madalal ning, mis ehk isegi veelgi olulisem, hoida ka hinna konkurentsivõimelisena. 

Märksõnad: autouudised
note e-power toyota prius hübriidauto hübriidmootor
Jaga:

Video: Nissan Altimal sulab armatuur

Nissan Altima 2008. aasta mudelil on probleeme kuumusega. Nimelt hakkab selle armatuurlaud sulama. Tootja olevat murest teadlik, kuid siiani pole neist abi olnud.


Märksõnad: autouudised
Jaga: