Ahvenisto 50-aasta juubelivõistluselt toodi BMW Xtreme Cup'ilt koju neli karikat

Soomes toimunud Ahvenisto 50-aasta juubelivõistlus on meeldejääv. Võistlejad said osa nii rahest, lörtsist, tugevast tuulest kui ka kuumast suveilmast.
Muutlikku ilma trotsides ja pidevalt muutuvate teeoludega kohanedes tegid eestlased BMW Xtreme Cup klassis väga head sõitu, tuues esimeselt võistluspäevalt koju neli karikat.

BMW Xtreme Cup klassi stardirivis oli kokku 20 autot. Laupäeva hommikul sõideti kaks kvalifikatsiooni, mille kiireim oli Andre Kiil, kes edastas mõlemas ajasõidus lähimat konkurenti Tomi Sundströmi napi 0,025 ja 0.202
sekundiga. Mõlema 20-minuti võistlussõidu kiireim oli taaskord Andre Kiil, kes edastas avasõidus Tomi Sundströmi 6.892 sekundiga. Eesti litsentsi all sõitev Thomas Padovani oli kolmas, olles liidrist 7.472 sekundit maas.
Teises sõidus oli tema kannul Thomas Padovani 8.881 ja Juha Huhtala 9.806 sekundiga. Võistluspäeva liidri Andre Kiili sõnul on Ahvenisto raja näol tegemist väga keeruka ja tehnilise rajaga. Olgugi, et tal oli eelnevat rajakogemust vähe, tegi ta parimat sõitu:

"Reedene trennipäev kerge ei olnud. Testisime autol väga mitut erinevat seadet, enne kui hakkasime aru saama, mis rajal töötab. Rada on oma suurte languste ja tõusudega väga tehniline, kuid just see mulle meeldibki - rada, millel
ainuüksi püsimine on omaette katsumus."

Pühapäeval peetud 45-minuti võistlussõidul läbisid kiiremad sõitjad 29 ringi. Paraku jäi mitmel sõit pooleli, sest rasketes oludes on vead lihtsad tulema. Nagu Kiilgi ütles, siis saad olla kiire vaid juhul kui võtad riske ja loodad, et need ka ära tasuvad.
Sõidu formaat on selline, et kvalifikatsiooni tulemuste esimesed kaheksa sõitjat on stardirivis pööratud järjestusega + sõidu keskel on kohustuslik 70-sekundiline boksipeatus ja soovi korral sõitjate vahetused.
Pika ja pingelise sõidu esikolmiku moodustasid seekord soomlased Patri Haavisto 45:13.193; Miika Mäkelä +10.677 ja Juha Huhtala + 11.915.

Eestlased pikal sõidul poodiumile ei saanud, kuid oma hea sõiduga jäi silma 25-aastane tulihingeline mootorispordi-fanaatik Kren Tunder, kes suutis 14-stardipositsioonilt alustades viiendana finishijoone ületada.
Tunderi sõnul oli sõit väga kaootiline:

"Turvaauto, rehvipurunemised, diskvalifitseerimised, väljasõidud.. sõit oli kõike muud kui lihtne. Kuna startisin 14-positisoonilt, siis võimalik oli vaid ettepoole trügida. Stardid õnnestusid hästi ning lõpuks leidsin ka hea kiiruse ning suutsin
end uuel rajal juba mugavalt tunda." Juuni alguses auto24ring'il toimuv Suur Võidusõit on järgmine proovikivi: "Nädalavahetus oli keeruline, kuid ma jäin oma sõiduga rahule ja olen valmis kodurajal edasi võitlema!
Loodan, et tehnika peab vastu, kiirus on olemas ja Eesti poisid suudavad kodurajal Audrus soomlastele kõva konkurentsi pakkuda. Olen kindel, et saab näha väga tasavägist ja sündmusterohket sõitu," lisas Tunder.

Suurel Võidusõidul, mis toimub auto24ring'il 1.-2. juulil, selgitatakse välja lisaks Eesti- ja Soome meistrivõistluste IV etapile ka Põhjamaade (FIA NEZ) II etapi kiireimad. Lisainfot võistluse kohta leiad siit: http://suurvoidusoit.ee/

Monaco GP-l võidutses Vettel, Ferrarile kaksikvõit

Monacos toimunud vormel-1 etapil võtsid kaksikvõidu Ferrari piloodid, sakslane Sebastian Vettel ja soomlane Kimi Räikkönen, keda finišis lahutas 3,145 sekundit.

Poodiumi kolmandale astmele kerkis Red Bulli rooli keerav austraallane Daniel Ricciardo, kes kaotas Vettelile 3,745 sekundit. Ferrarile oli see Monacos esimeseks võiduks alates 2001. aastast, kui esimesena nägi finišilippu Vetteli kaasmaalane Michael Schumacher. Oma sportlaskarjääri 45 esikoha teeninud Vettel alustas võistlust Räikköneni kõrval teiselt stardipositsioonilt, kuid sai soomlasest mööda tänu boksipeatusele. Vettelile oli see tänavu kuuest etapist kolmandaks võiduks.

Punkte teenisid ka soomlane Valtteri Bottas (Mercedes; +5,517), hollandlane Max Verstappen (Red Bull; +6,199), hispaanlane Carlos Sainz (Toro Rosso; +12,038), britt Lewis Hamilton (Mercedes; +15,801), prantslane Romain Grosjean (Haas; +18,150), brasiillane Felipe Massa (Williams; +19,445) ja taanlane Kevin Magnussen (Haas; +21,443).

MM-sarja üldarvestuses kasvatas Vettel edu Hamiltoni ees 25 punktile. Mehed on kogunud vastavalt 129 ja 104 silma. Kolmandal kohal oleval Bottasel on koos 75 punkti. Võistkondlikult moodustavad esikolmiku Ferrari 196, Mercedes 179 ning Red Bull 97 silmaga.

Jaga:

Renault’l täitub 40 aastat F1 sarjas

Renault alustab oma Vormel 1 sarjas osalemise 40. juubeliaasta tähistamist sel nädalavahetusel Monaco F1 Grand Prix’l.

Oma esimese Vormel 1 debüüdi tegi Renault 1977. aastal Suurbritanna Grand Prix’l, kus Jean-Pierre Jabouille juhtis stardijoonelt võistlusesse kõige esimese turbomootoriga Vormel 1 sõiduki RS01. Reedel, 26. mail näeb Monaco ringrajal Jabouillet’d RS01 roolis.

Jabouille’I kõrval on Monacos kohal neljakordne F1 tšempion Alain Prost, kes sõidab pealtvaatajate ette RE40-ga, millega ta võitis neli etappi (Paul Ricard, Spa, Silverstone, Österreichring) ning vaid kaks punkti jäi puudu 1983. aasta tiitlivõidust sõitjate arvestuses.

Lisaks, Renault vormelitiimi tänane piloot Nico Hülkenberg toob Monacos esimest korda avalikkuse ette uhiuue Mégane R.Si. Mudeli ametlik esmaesitlus toimub 2017. aasta Frankfurdi autonäitusel.

Renault Sport Formula One Team kavandab veel mitmeid üritusi seoses Vormel 1 sarjas osalemise 40. juubeliaasta tähistamisega.

Jaga:

Renault e.dams võitis elektrivormelite etapi Pariisis

Renault e.dams meeskond on tänavuse FIA Formula E hooaja kuuest etapivõistlusest võitnud viis, teeninud enda nimele 190 punkti ja meeskondade arvestuses liidripositsiooni. Sõitjate arvestuses juhib võistlust Renault e.damsi sõitja Sebastien Buemi 132 punktiga, Nico Prost on kolmandal kohal 58 punktiga

Nädalavahetusel Pariisis peetud elektrivormelite etapp oli Renault e.damsile edukas. Võistluse kiireim oli Sebastien Buemi, kes vabatreeningutel saavutas ringiaja 1:01.998 s ning finišisse jõudis kuus tuhandikku sekundit kiiremini kui teisele kohale tulnud Jean-Eric Vergne. Buemi võitis Pariisi etapivõistluse ning Prost lõpetas selle viiendana.

“Võit Pariisis oli üks meie eesmärke. Kuulata poodiumil seistes Prantsuse rahvushümni suure hulga pariislaste ees on ülim ja meile väga tähtis,” ütles Renault e.damsi kaasomanik Jean-Paul Driot.

Jaga:

Tänakult katsevõit. Ralli võitis Ogier

Portugali ralli viimase kiiruskatse võitis Ott Tänak, teenides punktiarvestusse 5 lisa punkti. Kokkuvõtvalt tuli neljas koht.