Nädalavahetusel saab Tallinnas näha rahvusvahelist endurovõistlust

Rahvusvaheline endurovõistlus Tallinn GP, mis on 2018. aasta enduro MM-etapi peaprooviks, toob laupäeval ja pühapäeval Tallinnasse ja selle ümbrusesse sõitma Eesti ja lähinaabrite parimad sõitjad. Atraktiivse motospordiala jälgimine on tehtud publikule väga lihtsaks, üks kiiruskatsetest sõidetakse Lasnamäel, Lauluväljaku läheduses ja võistlejate laager asub Tähesaju tänaval. Lisaks on katseid veel Tallinna ümbruses, kokku läbitakse kogu nädalavahetuse jooksul 500 kilomeetrit.

Tallinn GP võistlusraja pikkuseks on 65 kilomeetrit ja selle ringi sees on kolm kiiruskatset Tallinnas, Maardus ja Jõelähtme vallas. Nii 27. kui 28. mail läbitakse sportlikumate klasside poolt ring kolmel korral ja ülejäänud klassid kahel korral. Võistlust alustatakse laupäeval kell 10.00 ja pühapäeval kell 9.00. Finišisse jõuvad esimesed vastavalt kell 16.40 ja 15.40. Kiiruskatsed on publikult tasuta ja järgnevalt kiire ülevaade neist. Start ja finiš asuvad Lasnamäel, Tähesaju tänava Motoneti parklas.

Esimene, neljas ja seitsmes kiiruskatse on Jõelähtme vallas, Favor enduro katse asukoht on tuttav Jõelähtme sprindist. Ronida tuleb kivide otsas, sõita metsas ja on ka lagedamaid kiireid kohti. Pealtvaatajatele on katsel piisavalt häid vaatamiskohti, aega Motoneti parklas olevast laagrist sinna sõiduks kulub ca 20 minutit.

Teine, viies ja kaheksas katse on Redmoto Muuga krossikatse. Tegu on Eesti enduros uue katsega, suurem osa katsest on liivane.

Kolmas, kuues ja üheksas katse on Redmoto-Linn krossikatse, mis on kindlasti pealtvaatajale kõige atraktiivsem ja mida on hea jälgida. Lühike publikukatse on Lauluväljaku läheduses, Neemiku tänava ja Narva maantee nurgal. Kohapeal on loodud head parkimisvõimalused, olemas on toitlustus ja kommentaator.

65 kilomeetrise ringi ülesõidu osad katselt katsele on nii teedel tänavatel kui ka maastikul.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Renault e.dams võitis elektrivormelite etapi Pariisis

Renault e.dams meeskond on tänavuse FIA Formula E hooaja kuuest etapivõistlusest võitnud viis, teeninud enda nimele 190 punkti ja meeskondade arvestuses liidripositsiooni. Sõitjate arvestuses juhib võistlust Renault e.damsi sõitja Sebastien Buemi 132 punktiga, Nico Prost on kolmandal kohal 58 punktiga

Nädalavahetusel Pariisis peetud elektrivormelite etapp oli Renault e.damsile edukas. Võistluse kiireim oli Sebastien Buemi, kes vabatreeningutel saavutas ringiaja 1:01.998 s ning finišisse jõudis kuus tuhandikku sekundit kiiremini kui teisele kohale tulnud Jean-Eric Vergne. Buemi võitis Pariisi etapivõistluse ning Prost lõpetas selle viiendana.

“Võit Pariisis oli üks meie eesmärke. Kuulata poodiumil seistes Prantsuse rahvushümni suure hulga pariislaste ees on ülim ja meile väga tähtis,” ütles Renault e.damsi kaasomanik Jean-Paul Driot.

Jaga:

Tänakult katsevõit. Ralli võitis Ogier

Portugali ralli viimase kiiruskatse võitis Ott Tänak, teenides punktiarvestusse 5 lisa punkti. Kokkuvõtvalt tuli neljas koht.

Tänak lõpetas Portugali ralli teise päeva neljandana

Liidripositsioonilt tänu vedrustuse purunemisele viiendaks langenud Ott Tänak tõusis päeva viimase katsega neljandale kohale. Breen, kellest Tänak mööda sai, tunnistas viga rehvivalikul. Päeva teises pooles tõusis ka Neuville tempo ning enne homseid katseid kaotab ta Ogierile vaid 16.8 sekundit.

Vedrustuse lõhkunud Tänak langes Portugalis viiendaks

Tänakut tabas ebaõnn, kui ta lõhkus 20 km enne pika katse lõppu tagumise vedrustuse ning kaotas katse lõpuks Ogier'le koguni minuti ja 23 sekundit.

Ühtlasi langes Tänak esikohalt viiendaks ning jääb nüüd ralli liidriks tõusnud meeskonnakaaslasest maha 1.16,8. Neljandal kohal olev iirlane Craig Breen jääb poole minuti kaugusele.