Tänaku konkurent vahetab kaardilugejat

Hyundai autorallivõistkonna piloot Hayden Paddon vahetab hooaja keskel kaardilugejat, sest seni neid kohuseid täitnud kogenud John Kennard astub pärast suvist Soome rallit kõrvale.

29-aastase Paddoni ja 58-aastase Kennardi koostöö on olnud pikk, ulatudes enam kui kümne aasta kaugusele. Seniseks tipphetkeks on esikohavõit mullusel Argentina rallil. Ühtlasi said nendest Uus-Meremaa rallisõitjad, kes säärase saavutuseni jõudnud.

"Kui me esimest korda 2006. aastal koos autosse istusime, näis võitmine WRC-s väga kauge unistus," kommenteeris Kennard. "Aga nüüd, kus püüdleme ülima eesmärgi suunas, on aeg rolle muuta, et saada maksimaalset efekti ja täita ülesanne - tuua WRC MM-tiitel koju Uus-Meremaale," lausus Kennard.

Kaardilugejast põlvkonnajagu noorem Paddon tunnustas vanemat kolleegi igati. "Loomulikult on John mänginud minu karjääris suurt rolli alates hetkest, kui me 2005. aasta lõpus hakkasime koostööd tegema. Me oleme koos nii palju saavutanud ning see kõik on olnud paras seiklus koos tõusude ja mõõnadega."

Paddoni uus kaardilugeja peaks selguma lähiajal. Uus-meremaalane hoiab tänavuses MM-sarjas kolme etapi järel üheksandat positsiooni. Katkestamise järel Monte Carlos tuli ta Rootsis seitsmendaks ja Mehhikos viiendaks.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Ogier võib saada disklahvi liiga kerge käigukasti tõttu

Rahvusvahelise autospordiliidu FIA teatel ähvardavad Mehhiko MM-rallil teise koha saanud prantslast Sebastien Ogier'd sanktsioonid liiga kerge käigukasti tõttu.

FIA kinnitas väljaandele Autosport, et Ogier' masina käigukast on plommitud ja mehe võistkond M-Sport toimetab selle Genfi, kus FIA tehniline ametlik Jerome Toquet saab seda lähemalt uurida. Seejärel esitab ta raporti Mehhiko ralli korraldajatele, kes siis omakorda vastava otsuse langetavad. Lahendust oodatakse enne järgmist etappi, mis algab 6. aprillil Korsikal.

Anonüümne allika kinnitusel võib Toquet uurida ka teisi käigukaste. "Otsus asja edasi uurida võis tuleneda sellest, et võistluse järel polnud selleks piisavalt aega või võistkonnalt tulid väga head vastuargumendid, mis vajasid edasist uurimist," sõnas allikas Autosportile, kelle hinnangul ähvardab prantslast karistus alates ajatrahvist kuni diskvalifitseerimiseni.

Kui hetkel MM-sarja juhtiv Ogier peaks jääma tulemusest ilma, langeb ta soomlase Jari-Matti Latvala (Toyota) ja eestlase Ott Tänaku (Ford) järel kolmandaks.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Force India piloodid sõidavad uuel hooajal roosades autodes

Vormel-1 MM-sarjas sõitev Force India meeskond tutvustas teisipäeval uue hooaja värviskeemi. Austria veetehnoloogiafirma BWT-ga sõlmitud sponsorlepingu alusel hakkavad meeskonna piloodid Sergio Perez ja Esteban Ocon sõitma roosades autodes.

„BWT saabumine vormel-1 sarja on suur uudis ning tähistab meie kümne aasta pikkuse ajaloo üht tähtsaimat partnerluslepingut,” vahendab portaal Autosport Force India pealiku Vijay Mallya sõnu. „Meie autode värvi muutmine on tõestuseks uue partnerluse tugevusest ja vormelispordis alustava BWT kavatsustest.”

Force India värvid on vastavalt India riigilipule olnud ka roheline, valge ja oranž, kahel viimasel hooajal sõitsid meeskonna piloodid musta ja hõbedase värvikombinatsiooniga masinates.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Ogier võidakse diskvalifitseerida! Tänak tõuseks kolmandaks

Eile lõppenud autoralli MM-sarja hooaja kolmandal etapil Mehhikos teise koha saanud Sebastien Ogier'd ähvardab diskvalifitseerimine, sest rahvusvaheline autoliit FIA on lähema uurimise alla võtnud prantslase Fordi jõuülekande.

FIA uurib Ogier Fordi käigukasti täpsemalt Euroopas ning otsustab siis, kas kõik oli reeglitepärane või mitte. Nii võib Ogier ilma jääda ralli teisest kohast, mis tõstaks valitseva maailmameistri tiimikaaslase Ott Tänaku kolmandaks.

Ogier kaotas Mehhiko ralli võitnud põhjaiirlasele Kris Meeke'ile (Citroen) 13,3 sekundiga. Belglane Thierry Neuville (Hyundai) jäi Meeke'ist kolmandana maha 59,7 sekundiga ning neljanda koha pälvinud Tänak oli võitjast aeglasem 2.18,3.

Märksõnad: mootorisport
Rally Mexico 2017
Jaga:

Mehhiko ralli sai närvekõditavalt dramaatilise lõpu

Ott Tänak ja Martin Järveoja (Ford) lõpetasid sel nädalavahetusel sõidetud Mehhiko MM-ralli kokkuvõttes neljanda kohaga. Ralli võitis Kris Meeke, kes pakkus poolehoidjatele viimasel katsel väljasõiduga tugevat närvikõdi.

Pühapäevasel esimesel ja kokku ralli eelviimasel kiiruskatsel sai Eesti ekipaaž 8. koha. Tänak kaotas 32,96 km pikkusel katsel Kris Meeke'ile 25,6 sekundiga ning jäi alla ka teistele lähimatele konkurentidele. Teise aja sõitis välja eestlase meeskonnakaaslane Sebastien Ogier (Ford) (+6,3) ja kolmas oli Stephane Lefebvre (Citroen) (+12,6).

Viimasel kiiruskatsel, mis oli ka lisapunkte andev power stage, oli eestlane kolmas, kaotades Neuville'ile 3,8 sekundiga. Tänakut suutis sellel katsel edestada veel vaid meeskonnakaaslane Ogier.

"Reedel olid meil rasked hetked ja polnud võimalus pärast seda enam pjedestaalikoha eest võidelda. Kui auto korda saime, siis läks tunne palju paremaks. Meil on hea auto ja seda arendades oleme paremaks minemas," kommenteeris Tänak vahetult ralli viimase kiiruskatse järel.

Viimasel katsel pakkus tugevat närvikõdi ralli võitnud Kris Meeke, kes sõitis rajalt välja, kuid sai läbi suure õnne raja kõrval seisnud autode vahel slaalomit sõites kiirelt rajale tagasi.

Tulemused:

1. Kris Meeke Citroen 3.22.04,6

2. Sebastien Ogier Ford + 13,8

3. Thierry Neuville Hyundai + 59,7

4. Ott Tänak Ford + 2.18,3

5. Hayden Paddon Hyundai + 3.32,9

6. Jari-Matti Latvala Toyota + 4.40,3

7. Juho Hänninen Toyota + 5.06,2

8. Dani Sordo Hyundai + 5.22,7


Märksõnad: mootorisport
Jaga: