Ogier lõhkus testidel auto, mida Tänak testib täna

Sel hooajal M-Sporti meeskonnaga liitunud autoralli valitsev maailmameister Sebastien Ogier tegi eilsel testisõidul avarii, mis lõhkus Ford Fiesta vasaku tagumise ratta ja vedrustuse.

Meeskonna bossi Malcolm Wilsoni sõnul olid kahjud siiski minimaalsed ega raisanud väärt testiaega kuigi palju. "Me oleme testiga rahul," sõnas Wilson väljaandele Autosport. "Saime Sebilt ja Julienilt väga head tagasisidet ja nad tõestasid oma väärtust meeskonnale."

"Kaotasime väikese tagasilöögiga mõne tunni," tunnistas Wilson. "Aga poisid said masina taas rajale ning Sebastien viis testipäeva lõpuni. Ideaalmaailmas oleksime soovinud, et ta oleks saanus asfaldil rohkem treenida, aga nii need asjad juba on."

 

"Meil oli ühest-kahest asjast juttu, aga muidu on kõik hästi," jätkas Wilson. "Eile oli ta terve päeva masinas ja sõitis maha mõned head miilid. Ta sai Fiestaga kõvasti kogemusi nagu ka jaanuari alguses Rootsis."

Täna ja homme harjutab sama masinaga M-Sporti teine piloot Ott Tänak. Reedel kruvitakse aga Michelini rehvide asemele DMACK-i toodang ja autosse istub kolmas piloot Elfyn Evans.

Autoralli MM-hooaja esimene etapp ehk Monte Carlo ralli peetakse 20.-22. jaanuaril, kui 17 katseta läbitakse kokku üle 380 kilomeetri.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Vormel-1 sarjast lahkunud mehhiklane leidis endale ajutise töökoha

Möödunud hooajal Haasi vormel-1 meeskonda kuulunud Esteban Gutierrez teeb kaasa selle aasta aprillis kodumaal Mehhikos toimuval elektrivormelite sarja etapil.

Gutierrez jäi mullu punktita ning Haas otsustas mehe taanlase Kevin Magnusseni vastu vahetada. Haasi teise sõitjana jätkab ka 26. märtsil Austraalias algaval hooajal prantslane Romain Grosjean.

25-aastasele Gutierrezile pakutakse vormel-E sarjas sõitjakohta hooajaks 2017/2018, kuid mehhiklane pole oma tuleviku osas otsust veel langetanud.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Bottase siirdumist Mercedesesse segab Massa leping

Soome vormel-1 piloodi Valtteri Bottase siirdumist Williamsist Mercedesesse segab Felipe Massa eelleping vormel-E tiimiga.

Nimelt pidi brasiillane möödunud hooaja järel autospordi kuningliku sarjaga lõpparve tegema, kuid kuna Mercedes soovib palgata Bottast, siis lubas Massa Williamsis jätkata. Paraku oodatakse teda ka Formula E-s, kuid Williams ei taha ilma vähemalt ühe kogenud piloodita uuele hooajale vastu minna. 

Koht 2016. aastal MM-tiitli võitnud Mercedeses vabanes pärast seda, kui sõitjate arvestuses maailmameistriks kroonitud sakslane Nico Rosberg tõmbus mulluse hooaja järel tippspordist tagasi.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Video: õnnetus, mille pärast jäi Carlos Sainz’i Dakari ralli pooleli

Endine WRC ässa Carlos Sainz’i tänavune Dakari ralli sai läbi neljandal katsel, kui varasemalt aega kaotanud Sainz võttis aja tasa tegemiseks liigseid riske ja rullus üle katuse.

Sainz oli võtmas uuesti liidrikohta, kui ta veidi enne katse lõppu paiskus üle katuse. Juht tunnistas, et õnnetuse järgselt saadavad teda alaseljavalud. Sainz’il on kahju, et nii läks. “Taas me kaotasime katse alguses liiga palju aega ning ma sõitsin seda tagasi. Ja kui võtta nii palju riske, siis sellised õnnetused juhtuvad,” rääkis ta Motorsport.com’ile.

Peugeot 3008 DKR purunesid muuhulgas radiaator ja käigukast.

Märksõnad: mootorisport
Dakari ralli
Jaga:

M-Spordis töökohata jäänud norralane jätkab WRC-sarjas

Mullu M-Spordi meeskonda kuulunud norralane Mads Östberg jätkab autoralli MM-sarja WRC-klassis eratiimi sõitjana.

Östberg jätkab Fordil, kuid tihedat koostööd tahetakse teha tšehhi Martin Prokopi võistkonnaga. Östberg on varemgi M-Spordi masinaga MM-sarjas sõitnud, kui aastatel 2011 ja 2012 esindas eratiimi Adapta värve.

Hooaja esimesel etapil Monte Carlos norralane ei osale ning seal asendab teda britt Elfyn Evans. Märtsis toimuva Mehhiko ralli kavatseb Östberg samuti vahele jätta, sest mees peaks saama sel ajal isaks.

Märksõnad: mootorisport
Jaga: