Täna jätkub Dakari maratonralli

Dakari puhkepäev Boliivia pealinnas, La Paz'is on läbi. Kaks ööd vahelduseks hotellis magada saanud Toomas Triisa ja Mart Meeru stardivad täna Dakari seitsmendale katsele, kokku läheb täna rajale 111 tsiklit. Esimesele katsele 2. jaanuaril startis mäletatavasti 143 tsiklit. Ilma kõrvalise abita klassis Malle-Moto sõitvad Toomas Triisa ja Mart Meeru on vastavalt oma klassi teine ja viies.

 

Kui kuues katse jäi Dakaril keerulise ilmaolude tõttu ära, siis muutusi on ka seitsmenda katse osas, seda endiselt suurte vihmasadude tõttu. Nimelt on tänane katse kokku pandud kuuenda ja seitsmenda katse lõikudest ja sellel on pikkust 161 kilomeetrit. Enne seda on osalejatel vaja läbida 400 kilomeetrit ülesõitu ja peale seda veel 240 kilomeetrit ülesõitu, et jõuda tänasesse laagrisse, mis asub varasematest Dakari maratonrallidest tuttavas Uyunis (Boliivia). Tegu on tänavuse Dakari maratonkatsega, mis tähendab, et tänases laagris on ainult sõitjad, meeskonnad lähevad otse kaheksanda katse laagrisse. Malle-Moto klassi sõitjate jaoks ei muutu suures plaanis midagi, nemad peavad nagunii läbi Dakari kõikide asjadega ise hakkama saama, nüüd on samas olukorras ka kõik ülejäänud sõitjad.

 

Täna startisid Toomas ja Mart laagrist Eesti aja järgi kell 11.04 ja 11.15. Katsele stardivad nad vastavalt 17.04 ja 17.15.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Videod: Venemaal lõppesid pühad - rahvas naaseb innukalt tööpostidele!

Pärast pikka ja kosutavat puhkust valmistub ajukirurgide brigaad oma esimeseks lõikuseks! Alumisel videol üks nõrgem tegelane, kes tüdinuna puhkamisest tahtis juba mitu päeva varem varem tööle asuda.

Märksõnad: kurioosumid
Jaga:

FOTOD: Ebaõnnesõdurite etteaste

Mõnel päeval lihtsalt ei vea. Ehk homne tuleb helgem!

Märksõnad: kurioosumid
Jaga:

Video: Kui keegi sinu teed ei hoolda

Teada-tuntud tõde, et kui tahad midagi tehtud saada, tee ise. Ja kui pole õigeid vahendeid selle tegemiseks, siis leiuta need ise. 

Märksõnad: kurioosumid
Jaga:

Lennujaam käivitas reisiterminali liiklussõlme ehitushanke

Tallinna lennujaam kuulutas välja reisiterminali lõunapoolse liiklussõlme projekteerimis- ja ehitamishanke, mille eesmärk on luua lennujaama ees rohkem kohti taksodele ja lühiajaliselt parkivatele autodele, vahendab ERRi uudisteportaal.

"See on ligipääs reisiterminalile, kus vanasti seisid taksod ja oli kiss-and-ride ehk lühiajalise parkimise ala. Toimub ala laiendamine ja ümberehitus ning ligipääsude rajamine," ütles lennujaama avalike- ja välissuhete juht Priit Koff BNS-ile.

Pikemas perspektiivis muutub lennujaama esine ala laiemaks ja sinna tuleb rohkem kohti taksodele ja lühiajaliselt parkivatele autodele. "Ala on mõeldud selleks, kui on vaja kedagi kiiresti lennuki peale viia või lennuki pealt üles korjata," sõnas Koff.

Koff ei soovinud hanke algfaasis projekti ehitusmaksumust veel nimetada.

Hanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 27. jaanuaril kell 11 hommikul. Hankelepingu kestus on 15. veebruarist 2019. aasta 1. juulini.

Aastatel 2016-2022 on Tallinna Lennujaamal kavas teha kokku investeeringuid 127,4 miljoni euro ulatuses, millest 2016. aastal investeeritakse 40,8 miljonit eurot.

Märksõnad: paevauudised
Jaga: