Dakari viiendat katset lühendati keerulise ilmaolude tõttu

Dakari viies päev jätkus merepinnast 3000-4000 meetri kõrgusel. Päeva pikkus oli planeeritud kokku 692 kilomeetriseks, millest katse moodustas 447 kilomeetrit. Päeva lõpuks peaks sõitjad jõudma Oruro linna, kus on viienda päeva laager. Tänane katse lõppes aga planeeritust varem, seda alanud vihmasadudest põhjustatud läbimatute lõikude tõttu. Nimelt võtsid korraldajad vastu otsuse, lõpetada päev tänase katse esimese poole lõpus, enne neutralisatsiooniala. Sellest punktist suunatakse sõitjad mööda teed Oruro poole.

 

Juba hommikul hakkas Boliivias, kus Dakar praegu kulgeb, vihma sadama ja võrreldes esimeste päevadega on temperatuurid kõvasti langenud ja Toomas Triisa sõnul oli neljandal päeval juba vägagi külm sõita. Esialgsete ja mitteametlike andmete kohaselt oli Toomas Triisa (Husqvarna) Malle Moto klassis tänasel lühendatud katsel teine, kaotust klassi võitnud Jose Julian Kozac'ile tuli täna 8.30 ja nüüd on Malle Moto klassi liidri ja teisel kohal oleva Triisa vahe 13.36. Mart Meeru oli täna Malle-Moto klassis viies (+34.20) ja ta jätkab ka kokkuvõttes viiendana, jäädes Malle-Moto liidrist 1.15.35 kaugusele. Üldarvestuse kohad olid meestel täna vastavalt 42 (+54.58) ja 58 (+1:20.48). Päeva võitis Sam Sunderland (KTM), kes tõusis ka üldliidriks.

 

Laupäeval on vaja sõitjatel teha veel viimane pingutus, sest peale kuuendat päeva, mis lõppeb Boliivia pealinnas La Pazis, ootab neid ees Dakari ametlik puhkepäev. Aga see ei saa olema lihtne, sest ilmaolud peaks olema sarnased tänasega veel lähipäevil. Päeva pikkus on 786 kilomeetrit, katset sellest 527 kilomeetrit. Kõrgeim punkt asub 4250 meetri kõrgusel ja päeva jooksul saavad sõitjad näha lummavaid vaateid, kui selleks aega jääb. Igal juhul taas üks raske päev ees, peale mida ootab ees puhkepäev.

 

 

Alternatiivne live feed, kus saab ka Malle-Moto klassi eraldi näha: http://www.trackingdakar.nl/

 

Red Bull TV teeb igal päeval päeva kokkuvõtte ja seda saab vaadata siit: redbull.tv

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

M-Spordis töökohata jäänud norralane jätkab WRC-sarjas

Mullu M-Spordi meeskonda kuulunud norralane Mads Östberg jätkab autoralli MM-sarja WRC-klassis eratiimi sõitjana.

Östberg jätkab Fordil, kuid tihedat koostööd tahetakse teha tšehhi Martin Prokopi võistkonnaga. Östberg on varemgi M-Spordi masinaga MM-sarjas sõitnud, kui aastatel 2011 ja 2012 esindas eratiimi Adapta värve.

Hooaja esimesel etapil Monte Carlos norralane ei osale ning seal asendab teda britt Elfyn Evans. Märtsis toimuva Mehhiko ralli kavatseb Östberg samuti vahele jätta, sest mees peaks saama sel ajal isaks.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Ecclestone Ferrarist: vormel-1 tiimi pidamine pole itaallaste DNA-s

Vormel-1 sarja eestvedaja Bernie Ecclestone'i meelest on Ferrari ebaedu taga itaallased.

"See pole Vetteli, vaid auto ja tiimi süü, et ta ei võida," ütles britt. "Ferrari on siirdunud Michael Schumacheri ja Jean Todti eelsesse aega, kui tiimis töötas liiga palju itaallasi. Mul ei ole nende vastu midagi, kuid vormel-1 tiimi pidamine pole itaallaste DNA-s."

Sebastian Vettel võitis 2015. aastal Ferrari roolis kolm etappi, kuid mullu ei kerkinud sakslane kordagi poodiumi kõrgeimale astmele ning oli kokkuvõttes neljas.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Ogier: mul ei ole midagi kaotada

Neljal viimasel hooajal Volkswageni roolis autoralli maailmameistriks kroonitud Sebastien Ogier oli sunnitud meeskonda vahetama, sest sakslased lahkusid MM-sarjast.

Prantslane sõlmis lepingu Forde kasutava M-Sport meeskonnaga, kuhu kuulub ka Ott Tänak. "Ma olen võitnud palju, kuid olen olukorras, kus mul ei ole midagi kaotada," ütles Ogier. "Ma ei pea kellelegi midagi tõestama."

M-Sport saavutas oma senise viimase võidu 2012. aastal, kui Suurbritannias võidutses soomlane Jari-Matti Latvala. Viimane individuaalne MM-tiitel võideti Fordil aga 1981. aastal, mil sellega sai hakkama Latvala kaasmaalane Ari Vatanen. "Minu jaoks on heaks väljakutseks tiimi uuesti tippu tõstmine," tõdes Ogier.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Bottase liitumine Mercedesega peaaegu kindel, konkurent siirdus Sauberisse

Portaali Motorsport.com teatel liitub sakslasest F1 piloot Pascal Wehrlein tuleval hooajal Sauberiga, mis muudab veelgi reaalsemaks soomlase Valtteri Bottase siirdumise Mercedesesse.

22-aastane Wehrlein on olnud viimastel hooaegadel Mercedese testisõitja ja teda peeti Bottase kõrval peamiseks kandidaadiks Nico Rosbergist tühjaks jäävale sõitjakohale, kirjutab ERRi spordiportaal.

Motorsport.com allikate kohaselt on aga Wehrleini leping Sauberiga vormistamise küsimus. Šveitsi võistkonnas asendaks ta brasiillast Felipe Nasrit ja oleks uueks tiimikaaslaseks rootslasele Marcus Ericssonile.

Lõppenud hooajal sõitis Wehrlein Manori eest ja teenis Austrias saavutatud kümnenda koha eest ka ühe MM-punkti. Nasr sai kaks punkti eelviimasel etapil Brasiilias näidatud üheksanda koha eest.

27-aastane Bottas on kogu oma F1 karjääri veetnud Williamsi ridades. Parimana sai ta 2014. aastal kokkuvõttes neljanda koha ja tuli mullu kuuendaks. Ta on tõusnud üheksal korral poodiumile, aga mitte kordagi veel selle kõrgeimale astmele.

Märksõnad: mootorisport
Jaga: