Video: WRC eelmise hooaja parimad palad

Autoralli uus järjekorras 45. hooaeg algab 20. jaanuaril Monte Carlos. Enne kui hakkame värskeid kihutamisi vaatama, tuleks eelmise hooaja parimad hetked üle käia.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Tarbesõidukite turuliider on Peugeot

Peugeot on taaskord turuliider tarbesõidukite segmendis. 2016 aastal müüdi Eestis kokku 784 uut Peugeot tarbesõidukit ehk pea 18% kogu turumahust. Kasv võrreldes eelmise aastaga oli 8%, ning tarbesõidukite koguturg kasvas omakorda 12%.

„Uuringud näitavad, et tarbesõiduki omanikule on kõige tähtsamad omadused auto töökindlus ja funktsionaalsus. Ettevõtted ei saa omale lubada tööseisakuid transpordivahendi hoolduse või remondi tõttu. Peugeot sõidukid on tuntud töökindluse, madala kütuse- ja ülalpidamiskulude poolest,“ kommenteeris Rasmus Tali, Peugeot Baltic tegevjuht.

Tali sõnul on Peugeot müügiedus olulist rolli mänginud ka uute mudelite pakutavad eelised konkurentide ees, ehk kõik uued mudelid on saanud veelgi säästlikumad Euro6 mootorid ning juhtide käsutuses on segmendi parim mugavus-ja turvavarustus. „Väga olulisel kohal on ka autoga seotud teenuste kättesaadavus, seetõttu on Peugeot’ eeliseks ka suurim müügi- ja hooldusvõrk Eestis,“ lisas Tali

Peugeot oli aasta kokkuvõttes edukaim ka tarbesõidukite mudelite lõikes, müües aastaga tervelt 495 Peugeot Partnerit, järgnesid Peugeot Boxer 179 ja Expert 54 ühikuga.

Kasvas ka Peugeot sõiduautode müük, 2016 aastal müüdi kokku 958 sõidukit, kasvatades oma müüki tervelt 13% võrra, samal ajal kui kogu turu kasv oli 10%, ehk kokku 23 129 ühikut. Peugeot sõiduautode turuosa oli 4,1% ning sõiduautode ja tarbesõidukite turuosa kokku 6,3%.

Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Volvo kaotas esimest korda 54 aasta jooksul Rootsis populaarseima auto tiitli

Kuif Ford 2010. aastal Volvo Hiina tootjale Geely'le müüs, ennustasid paljud, et hiinlased tulevad ja rikuvad pika ajalooga brändi lihtsalt ära. Tegelikult päris nii ei läinud ning Volvo on viimaste aaste jooksul esitlenud mitut uut ja väga hästi vastu võetud autot. 

Suures plaanis on viimased aastad Volvo jaoks igati edukad olnud. Suurendatud on nii müügimahtu kui ka turuosa ning trend püsib jätkuvalt positiivne. Väikeseks murekohaks võib aga pidada ehk Volvo koduturgu Rootsit, kus möödunud aastal osutus ostjate seas kõige populaarsemaks autoks Volkswagen Golf. Mitte, et Golfil midagi viga oleks, aga rootslased on viimase 54 aasta jooksul kindlalt Volvo toodangule truuks jäänud. Kusjuures 1962. aastal edestas Volvot samuti Volkswagen, tookord Beetle'iga. 

Antud võrdluses vaadeldakse omavahel Volkswagen Golfi ning Volvo autosid V70, S90 ja V90. Volvod saavutasid uutest Rootsi veetud autodest 4,7-protsendilise turuosa, Golfi võttis endale 5,9-protsendilise turuosa. Volvo probleemiks võis saada V70 tootmise lõpetamine, sest just viimane on aastaid rootslaste seas äärmiselt populaarne olnud. Oma rolli kindlasti mänginud ka Volvo üha tugevam liikumine premium-klassi mudelite hulka, mis tõstab auto hinda ja võimaldab odavamatel konkurentidel paremini löögile pääseda. 

Märksõnad: autouudised
rootsi
Jaga:

BMW näitas CES-il tulevikusalongi "skulptuuri"

Näitustel on kõik kohad autosid täis, mis neid sinna enam juurde toppida. BMW loodab rohkem tähelepanu äratada skulptuuriga, mis kujutab visiooni tuleviku auto salongist. Märksõnaks on siin taas isesõitvad autod, sest just need muudavad autode sisemust ja seal pakutavaid funktsionaalsusi tundmatuseni. 

BMW tituleeris eksponaadi "i Inside Future" vabatahtlikult skulptuuriks. Kuigi teos on oma kuju poolest auto-laadne, siis rataste puudumise tõttu on seda ehk tõepoolest keeruline autoks nimetada. 

Ehkki tegemist pole valmis autoga, leiab "skulptuuri" seest sellegipoolest rohkelt huvitavat tehnikat. Nagu arvata võib, on tähtsal kohal meelelahutus. Iga autos istuja ümber on võimalik tekitada niiöelda helimull, mis võimaldab igaühel kuulata erinevat muusikat, vaadata erinevaid filme vmt. Kusjuures seda kõike ilma kõrvaklappe kasutamata. Tagumises reas istujatele on ette nähtud suur laiekraan filmide vaatamiseks. Loomulikult on olemas kõiksugu ühendused telefonide jmt autoga ühendamiseks. 

Esimeses reas istujad saavad mängida aga BMW uue HoloActive kasutajaliidesega. HoloActive kuvab pildi hologrammina otse õhus ning juht saab seejärel käeliigutustega ja õhus olevate "nuppude" vajutamisega käskida autol erinevaid asju teha. Strateegiliselt olulistesse kohtadesse paigaldatud kaamerad fikseerivad käe asukoha ja ja tuvastavad, millist nuppu vajutada tahetakse. 

Märksõnad: autouudised
ces i inseide future
Jaga:

Rohke lume tõttu hilinevad mitmed Elroni reisid

Ilmaolud põhjustasid neljapäeval tõrkeid raudtee pöörangute töös, mistõttu mitmed Elroni reisid hilinevad ning mõned reisid on asendatud bussidega.

Lumiste ilmaolude tõttu võib rongide hilinemine jätkuda terve neljapäeva jooksul.

Operatiivset infot saab vaadata Elroni kodulehelt elron.ee.

Elron pakub Stadler FLIRT elektri- ja diiselrongidega reisijaveoteenust kõigil Eesti siseriiklikel rongiliinidel.

Märksõnad: paevauudised
Jaga: