Peugeot Total meeskond on Dakari rallil kõrgete ootustega

Paraguay pealinnas Asuncionis start Dakari rallile. Peugeot Total meeskonnas alustas 4 ekipaaži, esimene päev sõideti ettevaatlikult ning lõpetati probleemideta.

Carlos Sainz saavutas esimese päeva lõpuks 4nda koha. "Avaetapp oli raske, rada kitsas ja auklik, kuid meil läks hästi ja lõpetasime probleemideta," ütles Carlos etapi kohta.

Sebastien Loeb sõitis välja 6nda koha. "Rada oli keeruline, ei sobinud minu sõidustiiliga. Maastik ei sobinud hästi meie autole, otsustasime riske mitte võtta ja sõita ettevaatlikult," kommenteeris mees avapäeva.

Cyril Despres lõpetas esimese päeva 8nda kohaga. "See on minu 17. Dakari ralli, kuid tänane on üks raksemaid ralli alguseid, mis ma mäletan. Esimesed kolm kilomeetrit oli väga lihtne aega kaotada, rada oli kurviline ja vihmakahjustustega. Uue 3008 DKR'ga on väga lõbus sõita, kuid peame hoidma pead selged ja ei tohi teha vigu," sõnas Cyril avapäeva lõpus.

Stephane Peterhansel oli avaetapi lõpuks 12ndal kohal. "Sõitsin väga ettevaatlikult kuna viimati võistlesin pool aastat tagasi. Olin pinges ja ei leidnud oma õiget tempot, kui õnneks on ajavahed väikesed ja auto sõidab hästi. Pean ennast homseks kokku võtma," ütles Stephane.

Dakar on kahtlemata üks ilusamaid, aga samas ka raskemaid rallisid maailmas. Peugeot Total meeskond on rallil kõrgete ootustega. Ekipaažide varasemad tulemused ja kogemused on aukartustäratavad.

Kahekordne autoralli maailmameister ja 2010. aasta Dakari ralli võitja Carlos Sainz koos kaardilugeja Lucas Cruz'iga lähevad revanši võtma. Eelmisel aastal olid nad sunnitud esikohalt katkestama kõigest kolm päeva enne finišit. Pärast Maroko ralli teist kohta on nad kindlasti ühed esikoha pretendendid.

Sebastien Loeb ja Daniel Elena jagasid kabiini esimest korda aastal 1997. Pea 20 aastat hiljem, pärast 78-t ralli võitu ja 9-t ralli maailmameistritiitlit toob Peugeot mehed uuesti kokku. Sebastien ja Daniel näitasid oma klassi eelmise aasta Dakari rallil, kus domineerisid rallit terve esimese nädala, kuid lõpetasid 9ndal kohal.

Cyril Desprès ja  David Castera osalevad rallil auto kategoorias kolmandat korda. Cyril on võitnud ralli 5 korral mootorrataste arvestuses, samal ajal kui David on aastaid olnud ralli korraldusmeeskonnas. Koos võitsid mehed 2016 aasta Siiditee ralli.

Dakari ralli tiitlikaitsjad Stephane Peterhansel ja Jean-Paul Cottret on konkurentsitult enim auhindu võitnud duo pikamaa off-road rallidel. Stephane on võitnud Dakari ralli 12-l korral, 6 korda mootorrattal ja 6 korda autoroolis.

Tagaveolisel Peugeot 3008 DKR'l on 3-liitrine topeltturboga diiselmootor, mis arendab 340 hj ja 800 nm väänet.

Seekord läbib ralli kolme Lõuna-Ameerika riiki: Paraguay, Boliivia ja Argentiina, kogudistantsiks rohkem kui 8800 km, millest kiiruskatseid 4093 km. 6 päeva rallist toimub mägedes, rohkem kui 3000 m kõrgusel merepinnast.

Tulemused esimese päeva lõpuks:

 1. AL ATTIYAH Nasser (QAT) / BAUMEL Matthieu (FRA), Toyota Hi-Lux, 25m41s
  2. PONS Xavier (ESP) / GARCIA Ruben (ESP), Ford, +24s
  3. ROMA Nani (ESP) / HARO Bravo (ESP), Toyota Hi-Lux, +29s
  4. SAINZ Carlos (ESP) /CRUZ Lucas (ESP), PEUGEOT 3008DKR, +33s
  5. DE VILLIERS Giniel (ZAF) / VON ZITZEWITZ Dirk (ZAF), Toyota Hi-Lux, +41s
  6. LOEB Sébastien (FRA) / ELENA Daniel (MC), PEUGEOT 3008DKR, +55s
  8. DESPRES Cyril (FR) / David CASTERA (FRA), PEUGEOT 3008DKR, +1m14s
  12. PETERHANSEL Stéphane (FRA) / COTTRET Jean-Paul (FRA), PEUGEOT 3008DKR, +1m34s
Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Bottase liitumine Mercedesega peaaegu kindel, konkurent siirdus Sauberisse

Portaali Motorsport.com teatel liitub sakslasest F1 piloot Pascal Wehrlein tuleval hooajal Sauberiga, mis muudab veelgi reaalsemaks soomlase Valtteri Bottase siirdumise Mercedesesse.

22-aastane Wehrlein on olnud viimastel hooaegadel Mercedese testisõitja ja teda peeti Bottase kõrval peamiseks kandidaadiks Nico Rosbergist tühjaks jäävale sõitjakohale, kirjutab ERRi spordiportaal.

Motorsport.com allikate kohaselt on aga Wehrleini leping Sauberiga vormistamise küsimus. Šveitsi võistkonnas asendaks ta brasiillast Felipe Nasrit ja oleks uueks tiimikaaslaseks rootslasele Marcus Ericssonile.

Lõppenud hooajal sõitis Wehrlein Manori eest ja teenis Austrias saavutatud kümnenda koha eest ka ühe MM-punkti. Nasr sai kaks punkti eelviimasel etapil Brasiilias näidatud üheksanda koha eest.

27-aastane Bottas on kogu oma F1 karjääri veetnud Williamsi ridades. Parimana sai ta 2014. aastal kokkuvõttes neljanda koha ja tuli mullu kuuendaks. Ta on tõusnud üheksal korral poodiumile, aga mitte kordagi veel selle kõrgeimale astmele.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Vormel-1 legend ei mõista Kimi Räikköneni suurt populaarsust

Kolmekordne vormel-1 sarja maailmameister Jackie Stewart ei saa aru, miks soomlasest Ferrari piloot Kimi Räikkönen nii suures soosingus on.

„Lewis Hamilton on moodsa aja superkangelane,“ arutles šotlane. „Sebastian Vettel on aga vaikne sangar. Siiski on Räikkönen neist populaarsem. Soomlane ütleb harva midagi ja võib-olla see inimestele meeldibki.“

Stewart kiitis Red Bulliga kihutavat noorukest hollandlast Max Verstappenit. „Ta meenutab mulle Mario Andrettit, Jochen Rindti ja Francois Cevert’i oma karjääri algusaegadel,“ lausus Stewart. „Lõppenud hooaeg oli Verstappeni jaoks läbimurde aastaks.“

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Räikkönen: loodetavasti oleme järgmisel aastal konkurentsivõimelisemad

Vormel-1 MM-sarjas 2015. aastal Mercedese järel konstruktorite arvestuses teiseks tulnud Ferrari ei suutnud lõppenud hooajal võtta ühtegi etapivõitu ning loovutas teise koha Red Bullile.

„Me tegime rasket tööd ja andsime endast kõik, kuid kahjuks polnud tulemused sellised, nagu me oleks soovinud,“ vahendab ERRi spordiportaal Ferrari piloodi Kimi Räikköneni sõnu. „Me katsetame erinevaid asju ja proovime edasi areneda ning õppida.“

„Loodetavasti oleme järgmisel aastal uue autoga konkurentsivõimelisemad ja ma olen kindel, et me anname hea lahingu.“

Ferrari jäi 2016. aastal Mercedesest maha koguni 367 ning Red Bullist 70 punktiga. Soomlane lõpetas sõitjate arvestuses kuuendal kohal, neljandaks tulnud tiimikaaslasest Sebastian Vettelist 26 punkti kaugusel. Kuigi 2015. aastal oli Räikkönen neljas, oli eelmisel aastal oli kahe sõitja vahe lausa 128 silma.

„Kui ma neid kahte aastat võrdlen, oli minu jaoks tegemist parema aastaga, kuid ma ei saa siiski väga rahul olla,“ sõnas Räikkönen. „Lõpptulemus polnud lähedalgi sellele, mida me tahtsime. Oli ilusaid hetki, aga kui kogu aasta kokku võtta, ei saa me olla rahul sellega, kuidas aasta meie jaoks möödus.“

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Pirelli tegi juba teatavaks järgmise hooaja kahe esimese etapi rehvivalikud

Vormel-1 sarja rehvitootja Pirelli teatas järgmise hooaja kahe esimese Austraalia ja Hiina etapi rehviseosed.

Mõlemal etapil on kasutada punased super- ja kollased pehmed rehvid. Austraalias on nimistus ka lilla ultrapehme ning Hiinas valge keskmise seguga rehv. Melbourne'is peavad sõitjad kvalifikatsiooni kolmandas osas kasutama vähemalt ühte lilla ning võistluses punase või kollase märgistusega rehvi. Shanghai kvalifikatsiooni otsustavas faasis on kohustuslik punase märgistusega rehv ning sõidus kollase või valge märgistusega.

2017. aasta Austraalia GP toimub 26. märtsil ning Hiina GP 9. aprillil.

Vormel-1 sarja rehvimuudatustega saab ennast kurssi viia allolevast videost.

Märksõnad: mootorisport
Jaga: