Elektrilist Mercedes-Benzi hakatakse Düsseldorfis tootma

Daimler on valmis elektrilise Mercedes-Benz Sprinteri tootmiseks.

Mercedes alustas möödunud aastal järgmise põlvkonna Sprinteri, mis suudaks kasutada liikumiseks ka elektrienergiat, disainimist. Toona ütles tootja, et kaubik jõuab turule 2018. või 2019. aastal.

Mercedes disainib väikebussi selliselt, et see suudaks vajadusel toetada isejuhtimise ja elektrienergia tehnoloogiaid. Saksa tootja sai ettevõttelt Hermeselt tellimuse. Nimelt soovivad nad 2020. aastaks saada 1500 Sprinter ja Vito elektribussi. Logistikafirma tahab 2025. aastaks sõita Saksa linnade keskosas vaid elektrit kasutades.

Mercedes-Benzi busside juht Volker Mornhinweg ütles, et elektritehnoloogia on see, mis muudab kommertssõidud efektiivsemaks. “Viimane miil transpordis peab olema keskkonnasõbralik ja heitgaasivaba. Mul on hea meel uuesti teatada, et paneme elektrilise väikebussi uuesti tootmisesse. Tegime seda ka juba 2011. aasta,” rääkis ninamees.

Saksa tootja otsustas, et elektrilisi väikebusse hakatakse ehitama Düsseldorfis tehases. Kompleksi sobivaks ehitamine läheb maksma 300 miljonit eurot. Samas tehases valmistatakse ka tavalist järgmise põlvkonna Sprinterit.

Märksõnad: mercedes-benz
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Mercedes on müünud miljon GLC mudelit

Mercedes paiskas 2008. aastal müügile GLK linnamaasturi. 2015. aastal GLC-ks ümber nimetatud masin tähistas just miljoni eksemplari müümist.

GLC on Mercedese vaieldamatult populaarseim kupee-maastur. Tänavu poole aastaga müüdi rekordarv GLC-sid ning see näitab, et tung mudeli järgi pole üheksa aastaga raugenud, vaid tuure kogunud.

Hiina on GLC jaoks tähtis turg. Pooled ostud pannaksegi toime Rahvavabariigi kodanike poolt. Üllatav on ka linnamaasturi ostnud hiinlaste vanus - vaadates kolme ostja seast kahe passi näeme, et nende vanus jääb alla 40. Teine tähtis turg on loomulikult USA, kus pea iga teine soetaja on naine.

Nõudlusega toime tulemiseks ja lihtsamaks transportimiseks toodetakse GLC-d kolmes paigas: Bremenis, Pekingis ja sellest aastast ka Soomes. GLC personaliseerimiseks on palju variante. Ainuüksi mootorivalik koosneb üheksast ajamist.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod: Mercedes-Maybach 6 on imeilus elektril töötav kabriolett

Mercedes ei valetanud, kui andis teada, et sel nädalal saab  Monterey näitusel näha suurt üllatust. Elektriline Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet on lahtise katusega auto, mis arendati edasi möödunud aastal esitletud variandist.

24-tollistel velgedel luksusautol paistab olevat lõputu kapott ning tohutu esivõre on justkui suur, mis suudaks ühe rampsuga inimese neelatada. Mercedes kirjeldab ideeauto tagaosa kui “paadisaba”.

Kontseptsioonil on neli elektrimootorit, mis toodavad kokku 750 hj (550 kW). Kabrioleti põrand on täis akusid, mis võimaldavad kogukal masinal läbida ligi 300 kilomeetrit.

Vision ideeauto annab meile aimu, millised saavad olema tulevased Mercedes-Maybachi mudelid.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes ei ehita kabriolett linnamaasturit

Vahest ei tule suure üllatusena, et Mercedes otsustas endale mitte jalga lasta ja ei ehita lahtise katusega linnamaasturit.

Saksa tootja peadisainer Robert Lesnik teab, et säärase mõtte koht on ajaloo prügikastis. Mercedes ei lase end kõigutada sellest, et turul on katuseta Range Rover Evoque ja Nissan Murano ning astub oma rajal kindlalt edasi. Lesnik ütles portaalile Wheels, et selline projekt oleks keeruline ja kallis, mistõttu ei tasu see end ära.

“Kui sellist autot oleks lihtne teha, siis miks mitte. Siis poleks midagi kaotada. Aga ehitada terve auto, mida keegi pole küsinud. Seetõttu ongi turul vaid üks selline auto,” viitas Lesnik Evoquele.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Hüljatud garaažist leitud haruldane Mercedes müüdi oksjonil

Inglismaal Solihullis vanast garaažist leitud 1960. aastal ehitatud Mercedes 190 SL leidis oksjonil uue omaniku. Kusjuures maha müüdi ta just samas konditsioonis, kui leiti. Arvatavasti polnud autoga sõidetud eelmise sajandi 80. algusest peale. Auto hinnaks kujunes ligi 90 000 Inglise naela.

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga: