Mercedes-AMG esitles uut võidusõiduautot GT4

Mercedes-AMG reklaamis juba möödunud aastal, et tahetakse luua FIA GT4 klassi reeglitele vastav võidusõiduauto. Nüüd onlõpuks projektiga ühele poole jõutud ning Belgias Spa-Francorchampsi ringrajal esitletigi uhiuut Mercedes-AMG GT4 ringrajapilli. 

Koos esitlusega osaleb auto kohe ka nädalavahetusel samas kohas toimuval 24h sõidul, insenerid saavad oma masinat konkurentidega võrrelda. Ülejäänud aasta kasutatakse täienduste tegemiseks ning testimiseks, esimesed huvilised peaksid oma masina kätte saama millalgi aasta lõpus. 

Mercedese jaoks pole kestvussõidud midagi uut. Nad osalevad AMG GT3-ga edukalt ka GT3 sarjas, kuid GT4 võeti ette peamisel selle taskukohasema hinna tõttu, mis võiks auto huvilistele paremini kättesaadavaks muuta. 

Mercedes-AMG GT4 ongi ses mõttes GT R-i ja GT3-e evolutsioon. Tänavasõiduks kõlbuliku masinaga seda ilmselgelt võrrelda ei saa, sest FIA kehtestatud reeglid nõuavad rohkelt ringrajasõiduks spetsiifilisi detaile. Küll aga on nii GT R-is kui ka GT4-s kasutusel sama 4,0-liitrine kahe turboga V8, millel võimsust 510 hobujõudu. Kogu mootori jõud kantakse tagaratastesse. 

Sealt edasi läheb GT4 aga juba oma teed. Kere juures on kerguse tagamiseks kasutatud ohtralt alumiiniumit ning süsinikkiudu, autole on lisatud turvapuur, vajadusel saab katuse kaudu põgeneda ning autos on muuhulgas ka sisseehitatud tulekustuti. Samuti on tavalisest enam vaeva nähtud aerodünaamilise lahendusega, mis peab olema erinevate radade jaoks sobivalt reguleeritav.

Kuigi GT4 on Mercedes-AMG niiöelda kõige taskukohasem võidusõiduauto, on masina hind siiski päris krõbe. Huvilised peavad selle eest välja käima 200 000 eurot. 

Märksõnad: mercedes-benz
gt4 gt3 fia amg gt
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Mercedes on müünud miljon GLC mudelit

Mercedes paiskas 2008. aastal müügile GLK linnamaasturi. 2015. aastal GLC-ks ümber nimetatud masin tähistas just miljoni eksemplari müümist.

GLC on Mercedese vaieldamatult populaarseim kupee-maastur. Tänavu poole aastaga müüdi rekordarv GLC-sid ning see näitab, et tung mudeli järgi pole üheksa aastaga raugenud, vaid tuure kogunud.

Hiina on GLC jaoks tähtis turg. Pooled ostud pannaksegi toime Rahvavabariigi kodanike poolt. Üllatav on ka linnamaasturi ostnud hiinlaste vanus - vaadates kolme ostja seast kahe passi näeme, et nende vanus jääb alla 40. Teine tähtis turg on loomulikult USA, kus pea iga teine soetaja on naine.

Nõudlusega toime tulemiseks ja lihtsamaks transportimiseks toodetakse GLC-d kolmes paigas: Bremenis, Pekingis ja sellest aastast ka Soomes. GLC personaliseerimiseks on palju variante. Ainuüksi mootorivalik koosneb üheksast ajamist.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod: Mercedes-Maybach 6 on imeilus elektril töötav kabriolett

Mercedes ei valetanud, kui andis teada, et sel nädalal saab  Monterey näitusel näha suurt üllatust. Elektriline Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet on lahtise katusega auto, mis arendati edasi möödunud aastal esitletud variandist.

24-tollistel velgedel luksusautol paistab olevat lõputu kapott ning tohutu esivõre on justkui suur, mis suudaks ühe rampsuga inimese neelatada. Mercedes kirjeldab ideeauto tagaosa kui “paadisaba”.

Kontseptsioonil on neli elektrimootorit, mis toodavad kokku 750 hj (550 kW). Kabrioleti põrand on täis akusid, mis võimaldavad kogukal masinal läbida ligi 300 kilomeetrit.

Vision ideeauto annab meile aimu, millised saavad olema tulevased Mercedes-Maybachi mudelid.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes ei ehita kabriolett linnamaasturit

Vahest ei tule suure üllatusena, et Mercedes otsustas endale mitte jalga lasta ja ei ehita lahtise katusega linnamaasturit.

Saksa tootja peadisainer Robert Lesnik teab, et säärase mõtte koht on ajaloo prügikastis. Mercedes ei lase end kõigutada sellest, et turul on katuseta Range Rover Evoque ja Nissan Murano ning astub oma rajal kindlalt edasi. Lesnik ütles portaalile Wheels, et selline projekt oleks keeruline ja kallis, mistõttu ei tasu see end ära.

“Kui sellist autot oleks lihtne teha, siis miks mitte. Siis poleks midagi kaotada. Aga ehitada terve auto, mida keegi pole küsinud. Seetõttu ongi turul vaid üks selline auto,” viitas Lesnik Evoquele.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Hüljatud garaažist leitud haruldane Mercedes müüdi oksjonil

Inglismaal Solihullis vanast garaažist leitud 1960. aastal ehitatud Mercedes 190 SL leidis oksjonil uue omaniku. Kusjuures maha müüdi ta just samas konditsioonis, kui leiti. Arvatavasti polnud autoga sõidetud eelmise sajandi 80. algusest peale. Auto hinnaks kujunes ligi 90 000 Inglise naela.

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga: