Mercedes-Benz G-klass tähistab 300 000 valmistatud auto juubelit

Mercedes-Benz G-klassi masinad on küll vinged ja vahvad, kuid samas on nad ka äärmiselt kallid ja võibolla mitte nii praktilised nagu mitmed teised mudelid. See tähendab paraku, et ka nende müügimahud pole ülisuured olnud. 

Mercedesel läks selleks aega 38 aastat, kuid nüüd on autotootja ametlikult valmistanud kokku rohkem kui 300 000 G-klassi masinat. Juubelimudeliks sai G500, mille kujundamisele aitasid kaasa ka G-klassi ametlikul Facebooki lehel olevad pool miljonit fänni. Kamba peale otsustati auto värvida siniseks, samuti valiti autole Off-Road Package, mis annab mustad, 16-tollised veljed, katuseraami ja ohtralt muid maastikusõiduks mõeldud detaile. 

Salongist hetkel veel fotod puuduvad, kuid Mercedese lubas, et auto sisustatakse seest ainulaadse kombinatsiooniga, kus jääb domineerima must nahk, millele lisavad kontrasti valge niidiga õmblused. Loomulikult paigutatakse strateegilistesse kohtadesse ka juubeliautot tähistavad väikese kirjakesed. 

Mercedes plaanib juubelimudelit järgmiste kuude jooksul igal pool sotsiaalmeedias reklaamida. Mis saab autost aga peale reklaamikampaania lõppu, pole hetkel veel teada. 

Märksõnad: mercedes-benz
g-klass g500 maastur 300000
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Hüljatud garaažist leitud haruldane Mercedes müüdi oksjonil

Inglismaal Solihullis vanast garaažist leitud 1960. aastal ehitatud Mercedes 190 SL leidis oksjonil uue omaniku. Kusjuures maha müüdi ta just samas konditsioonis, kui leiti. Arvatavasti polnud autoga sõidetud eelmise sajandi 80. algusest peale. Auto hinnaks kujunes ligi 90 000 Inglise naela.

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga:

Video: eestlased käivitavad üheksa aastat seisnud Mercedes W116 mudeli

Räägitakse, et Mercedese vanad diiselmootorid on väga vastupidavad ning suudavad läbida sadu tuhandeid kilomeetreid. See eestlaste poolt purki võetud video paistab kõike seda tõestavat.

Varsti 40-aastaseks saav W116 kasutas alguses 2,8-liitrist kuuesilindrilist bensiinimootorit, kuid polnud tavatu, et esimese surma korral vahetati see välja neljasilindrilise diiselajami vastu.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedeste müük tegi Hiinas suure kasvu

Mercedeste müük on sel aastal Hiinas kasvanud rohkem kui kolmandiku võrra. Ainuüksi juulis osteti aasta tagusega võrreldes 32% rohkem ehk 48 588 autot. Kasvu taga on suur nõudlus pika teljevahega E-klassi sedaani järele.

Möödunud kuul ostis Audi 10% rohkem hiinlasi. Juulis leidis omaniku rohkem kui 51 000 Audit. Kasv on Volkswagen Grupile hea uudis, sest mitu kuud kestnud vaidlused kohalike edasimüüjatega kahjustasid müüki.

Mercedes müüs seitsme kuuga 34% rohkem autosid ehk kokku 341 267. Audi müük kahanes 9,1% 306 020ni.

Mercedes ütles teate vahendusel, et eriti populaarne mudel on Hiinas valmiv pika teljevahega E-klass. Tootja ei täpsustanud, kui palju neid osteti. Mercedes oli varem Hiinas kindel kolmas viiul, jäädes alla BMW-le ja Audile. Kuid nüüd jõuti tänu suurele mudelivalikule teistele järele.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: lühike klipp Mercedese uuest Vision ideeautost

Mercedes teatas Instagramis paar päeva tagasi, et kavatseb Californias Pebble Beach’i näitusel näidata uut Vision ideeautot. Postitusele järgnes nüüd ka lühike tiiservideo tulevasest kontseptsioonist.

Video pealkiri on “Maybach 6”. Mälu värskendamiseks tuletame meelde, et Mercedes näitas aasta Pebble Beach’il Mercedes-Maybach 6 ideeautot ning nüüd on oodata saagale järge. Arvatavasti kannab ka tulevane ideeauto endas 1930. aastate suurte kupeede omadusi ning uusimat tehnoloogiat.

Daimleri disainipealik Gorden Wagener on varem öelnud, et sel aastal näeb Pebble Beach’il suurt üllatust. Ta kasutas tulevasest autost rääkides sõnu showauto ja ikoon.Märksõnad: autouudised
Jaga: