Mercedes-Benz plaanib Hiinasse koos kohalikega uue akutehase rajamist

Üha enam autotootjad tahab lähiaastate jooksul elektriautosid müüma hakata. Elektriautot pole tänapäeva tehnoloogia juures otseselt keeruline valmistada, küll aga võivad autotootjatele probleeme hakata valmistama akud. Ka akude valmistamine pole tehniliselt ülikeeruline, kuid elektriautode tulekuga kasvab nõudlus akude järele kõigest mõne aastaga mitmekordseks ning just see tootmisvõimekus võib elektriautode suuremahulise tootmise käima lükkamise juures kõige olulisemaks saada. 

Tesla jätkab teatavasti koos Panasonicuga Gigafactory ehitamist, mis peaks juba 2018 aastal suutma toota 50 GWh jagu akusid. Ka näiteks Daimleril on oma akutehas, mis asub Saksamaal Kamenzi linnas. Seal valmistatakse akusid tegelikult juba 2010. aastast. Hetkel ehitatakse seda umbes poole miljardi euro eest suuremaks. 

Daimlerile ja Mercedes-Benzile sellest aga ei piisa ning nii teatatigi, et Hiinasse rajatakse veel üks akutehas, see koostöös Hiina autotootja BAICiga. Pekingi lähistele rajatav Hiina akutehas läheb kahele autotootjale kokku maksma umbes 640 miljonit dollarit. 

Daimleril on akutehaseid aga vaja, kuna Mercedes-Benz on 2022. aastaks seadnud eesmärgi tuua turule 10 uut elektrilist autot. 2025. aastaks peaks praeguste prognooside kohaselt elektriautod moodustama koguni veerandi kõikidest Mercedes-Benzi poolt müüdavatest autodest. Nende eesmärkide täitmisel mängib olulist rolli ka Hiina ning seega on vaid loogiline, et sealgi oma tootmishooned püsti panna. 

Märksõnad: mercedes-benz
eq elektriauto baic hiina peking
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Mercedes-Benz esitles uut X-klassi kastikat

Mercedes-Benz esitles oma esimest keskmise suurusega kastiauto, sisenedes sellega enda jaoks mõnevõrra uuele turule. 

Mercedes-Benz X-klass ehitatakse Nissan Navara põhjale. Samal mudelil põhineb ka Renault Alaskan. Kuigi Mercedes on püüdnud autole oma ilme anda ning detailide osas selle kindlasti ka saavutanud, siis kaugemalt peale vaadates meenutab masin ikkagi natuke Navarat. 

Pikapite kliendid võivad teinekord aga väga nõudlikud olla ning Mercedese jaoks on küllap ohutum, kui nende esimene pikap on tehtud selles valdkonnas juba kogenud disainerite käe all. Mercedes pakub X-klassi juures Mersudele omast luksuslikkust, kuid askeetlikuma hingega kliendid saavad ka endale muretseda ka vähese lisavarustusega, kuid see-eest igati võimeka töölooma. 

Mootorivalikusse kuulub väikese arengu teinud Nissani 2,3-liitrine nelja silindriga turbodiisel, mille võimsuseks on ühe turboga 163 hobujõudu, kahe turboga aga juba 190 hobujõudu. Nõudlikumale kliendile pautakse aga ka 3,0-liitrist V6 turbodiiselmootorit, millel võimsust juba 260 hobujõudu. 

Mercedes-Benz X-klass jõuab müügile veel sel aastal. Saksamaal algavad hinnad 37 300 eurost. Autot hakatakse müüma erinevates riikides üle kogu maailma, kuid kindlasti jääb esimese hooga X-klassist ilma USA

Märksõnad: autouudised
x-klass pikap navara nissan
Jaga:

Viimane tiiser Mercedese X-klassist

Mercedes-Benz paiskas netiavarustesse viimase tiiseri täna õhtul debüüti tegevast  X-klassist.

Kaplinnas tutvustatav luksuspikap ei tohiks märkimisväärselt erineda mullu Pariisis näidatud ideeautost. Pigem saab seeriatoodetav mudel suuremad peeglid, tavapärasemad tuled ja mitte nii kõrgtehnoloogilise salongi - et inimesed suudaksid ilma inseneri pabereid omamata raadiot vahetada ja kojamehed sisse lülitada. Igal juhul tuleb salong luksuslik ja pehmetest materjalidest. Just pehmed materjalid aitavad summutada välist müra.

Nissan Navaral  ja Renault Alaskanil põhinevat X-klassi hakkavad ehitama Nissan ja Renault, Mercedes oma käsi ei määri. Auto saab neljasilindrilise ja V6 diiselmootori.

X-klass jõuab veel sel aastal müügile.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes ja hiinlaste Chery lahendasid EQ nimevaidluse

Mitmed Saksa autotootjad liiguvad üha julgemalt elektriautode suunas ning nende paremaks esiletõstmiseks tahetakse neid kuidagi ka tavamudelitest eristada. Mercedes-Benz valis selle jaoks niiöelda EQ alambrändi, mille saavad vaid elektrilised Mersud. 

Hiina autotootjale Cheryle see aga ei meeldinud, sest nemad tahtsid Hiinas hakata kasutama brändi eQ. Chery registreeris Hiinas oma kaubamärgi ka tunduvalt varem ning kaebas pärast Mercedese plaani avalikustamist nad liiga sarnase nime kasutamise pärast kohtusse. 

Kaks autotootjad jõudsid lõpuks omavahel kokkuleppele, kus Chery jätkab eQ brändi kasutamist ning nad võivad sinna soovi korral ka numbreid lisada (nt eQ 3). Mercedes-Benz säilitas samuti tähekombinatsiooni kasutamise õiguse, kuid nemad võivad kasutada vaid suuri tähti ning EQ-le võidakse lisada vaid tähti (nt EQ S)

Kokkulepe ei lahenda tegelikult Chery esialgu üles tõstatatud konflikti ning kuigi Mercedes-Benz ei selgitanud, kuidas Chery meelt muutma pandi, võib eeldada, et osapoolte vahel liikus mingi rahasumma või koguni juurdepääs tehnoloogiale. Samas saab Mercedes aga jätkata oma globaalse elektriautode brändi arendamist. 

Märksõnad: autouudised
chery eq
Jaga:

Mercedes teeb X-klassi esitlusest otseülekande

Mercedes kannab 18. juulil kella 14 paiku üle X-klassi luksuspikapi esitluse Kapplinnast. Enne seda saab aga nautida Nissan Navara põhjale ehitatavat X-klassi viimast testsõitu.

X-klass ehitatakse samale platvormile Nissan Navara ja Renault Alaskaniga ning see ei paista palju erinevat eelmisel aastal tutvustatud X-klassi ideeautost.Märksõnad: autouudised
Jaga: