Mercedes ja Renault-Nissan toovad tagasi 1,2- ja 1,4-liitrised bensiinimootorid

Mercedes-Benzi ja Renault-Nissani koostöö kogub tuure. Tootjad peaksid lähiaastatel välja töötama uued neljasilindrilised bensiinimootorid.

Need oleksid 1,2- ja 1,4-liitrised otsesissepritsega ajamid, mis jõuaksid valminuna A- ja B-klassi baasmudelitesse. A-klassi luukpära tuleb müügile 2018. aastal ning talle järgnevad A-klassi sedaan, CLA mudelid, B-Klass, GLA ja GLB. Kõik need väikeautod vajavad ka mootoreid.

Selleks lükati käima salajase koodnimega projekt “M282”. Uued ajamid sobivad kapoti alla ainult ristipidi, seega suuremad Mercedese mudeleid neid kasutama ei hakka.


Lisaks uuendavad tootjad praeguseid 1,6- ja 2-liitriseid mootoreid. Uuendatud 2-liitrine ajam vahetab välja M133 jõuallika. Viimast kasutavad 45 lõpuga Mercedese mudelid, näiteks A45 ja CLA45.  Uus kaheliitrine mootor arendab üle 400 hobujõu, praegune aga 381 hj (280 kW) ja 475 Nm.

Märksõnad: mercedes-benz
Renault-Nissan
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Mercedes ei ehita kabriolett linnamaasturit

Vahest ei tule suure üllatusena, et Mercedes otsustas endale mitte jalga lasta ja ei ehita lahtise katusega linnamaasturit.

Saksa tootja peadisainer Robert Lesnik teab, et säärase mõtte koht on ajaloo prügikastis. Mercedes ei lase end kõigutada sellest, et turul on katuseta Range Rover Evoque ja Nissan Murano ning astub oma rajal kindlalt edasi. Lesnik ütles portaalile Wheels, et selline projekt oleks keeruline ja kallis, mistõttu ei tasu see end ära.

“Kui sellist autot oleks lihtne teha, siis miks mitte. Siis poleks midagi kaotada. Aga ehitada terve auto, mida keegi pole küsinud. Seetõttu ongi turul vaid üks selline auto,” viitas Lesnik Evoquele.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Hüljatud garaažist leitud haruldane Mercedes müüdi oksjonil

Inglismaal Solihullis vanast garaažist leitud 1960. aastal ehitatud Mercedes 190 SL leidis oksjonil uue omaniku. Kusjuures maha müüdi ta just samas konditsioonis, kui leiti. Arvatavasti polnud autoga sõidetud eelmise sajandi 80. algusest peale. Auto hinnaks kujunes ligi 90 000 Inglise naela.

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga:

Video: eestlased käivitavad üheksa aastat seisnud Mercedes W116 mudeli

Räägitakse, et Mercedese vanad diiselmootorid on väga vastupidavad ning suudavad läbida sadu tuhandeid kilomeetreid. See eestlaste poolt purki võetud video paistab kõike seda tõestavat.

Varsti 40-aastaseks saav W116 kasutas alguses 2,8-liitrist kuuesilindrilist bensiinimootorit, kuid polnud tavatu, et esimese surma korral vahetati see välja neljasilindrilise diiselajami vastu.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedeste müük tegi Hiinas suure kasvu

Mercedeste müük on sel aastal Hiinas kasvanud rohkem kui kolmandiku võrra. Ainuüksi juulis osteti aasta tagusega võrreldes 32% rohkem ehk 48 588 autot. Kasvu taga on suur nõudlus pika teljevahega E-klassi sedaani järele.

Möödunud kuul ostis Audi 10% rohkem hiinlasi. Juulis leidis omaniku rohkem kui 51 000 Audit. Kasv on Volkswagen Grupile hea uudis, sest mitu kuud kestnud vaidlused kohalike edasimüüjatega kahjustasid müüki.

Mercedes müüs seitsme kuuga 34% rohkem autosid ehk kokku 341 267. Audi müük kahanes 9,1% 306 020ni.

Mercedes ütles teate vahendusel, et eriti populaarne mudel on Hiinas valmiv pika teljevahega E-klass. Tootja ei täpsustanud, kui palju neid osteti. Mercedes oli varem Hiinas kindel kolmas viiul, jäädes alla BMW-le ja Audile. Kuid nüüd jõuti tänu suurele mudelivalikule teistele järele.

Märksõnad: autouudised
Jaga: