Mercedes ja Renault-Nissan toovad tagasi 1,2- ja 1,4-liitrised bensiinimootorid

Mercedes-Benzi ja Renault-Nissani koostöö kogub tuure. Tootjad peaksid lähiaastatel välja töötama uued neljasilindrilised bensiinimootorid.

Need oleksid 1,2- ja 1,4-liitrised otsesissepritsega ajamid, mis jõuaksid valminuna A- ja B-klassi baasmudelitesse. A-klassi luukpära tuleb müügile 2018. aastal ning talle järgnevad A-klassi sedaan, CLA mudelid, B-Klass, GLA ja GLB. Kõik need väikeautod vajavad ka mootoreid.

Selleks lükati käima salajase koodnimega projekt “M282”. Uued ajamid sobivad kapoti alla ainult ristipidi, seega suuremad Mercedese mudeleid neid kasutama ei hakka.


Lisaks uuendavad tootjad praeguseid 1,6- ja 2-liitriseid mootoreid. Uuendatud 2-liitrine ajam vahetab välja M133 jõuallika. Viimast kasutavad 45 lõpuga Mercedese mudelid, näiteks A45 ja CLA45.  Uus kaheliitrine mootor arendab üle 400 hobujõu, praegune aga 381 hj (280 kW) ja 475 Nm.

Märksõnad: mercedes-benz
Renault-Nissan
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Keeras Mersu küljeli

See on siis, kui pauk tuleb luuavarrest.

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga:

Video: Mercedese DTM ringrajaauto täna ja 25 aastat tagasi

Mitmete kuulsate ja vanade autode edulugu on alguse saanud just võidusõidust. Lisaks paljudele teistele on kuulsusrikas võidusõiduajalugu ka Mercedes-Benzil, kelle 190E 2.6-16 Evo II võitles 1980ndate lõpus DTM-is edukalt BMW M3 ja Ford Sierra Cosworthiga. 

Võidu sõitmine pole vahepeal kuskile kadunud ning nii kutsuski Mercedes Itaalia Vallelunga ringrajale endise tehasesõitja Karl Wendlingeri ja tänase Mercedes-AMG võidusõitja Maro Engeli. Koos hakati oma vastava ajastu autosid võrdlema ning kumbki mees üritas selgitada, miks just tema masin parem on. 

Väikesele lõõpimisele, kumb auto siis ikkagi parem on, järgneb üksteise masinate proovimine ning lõpuks nõustutakse, et mõlemad autod on head. Lõppu ka Wendlingeri tõdemus, et tema ei näe, kuidas DTM-i autod saaksid veel paremaks ja kiiremaks areneda. Sama mõtles ta samamoodi ka 25 aastat tagasi ja siin me oleme.

Märksõnad: autouudised
amg mercedes maro engel karl wendlinger vallelunga dtm
Jaga:

Mercedes näitab AMG GT ideeautot Goodwoodis

Tänavusel Goodwoodis toimuva Festival of Speed üritusel saab näha paar kuud tagasi tutvustatud AMG GT ideeautod. AMG tähistab Goodwoodis 50. sünnipäeva.

Kontseptauto AMG GT on hübriid, mille 4-liitrine V8 toodab koos elektrimootoriga kuni 805 hobujõudu (600 kW). Neljaveolisel sportautol läheb sajani kiirendamiseks ligi kolm sekundit.

Autotootja viib Goodwoodi näitusel peale AMG GT ideeauto E63 S sedaani, GT C roadsteri, GT R-i ja SLS AMG Black Series mudeli. Kindlasti tõmbab suurt tähelepanu ka 300 SEL 6.8 ehk auto, mida kutsutakse “Punaseks seaks”.

AMG autode kõrval näidatakse ajaloolisi Mercedes-Benzi võidusõidukeid, sealhulgas 1937 aasta W125 ja 1902. aasta Mercedes-Simplex mudelit.

24. Goodwoodi näitus toimub 29. juunist 2. juulini.

Märksõnad: autouudised
Mercedes-AMG Goodwood
Jaga:

FOTOD: Kihutab isegi seistes

Tavaliselt kasutatakse korraliku reklaampildi tegemisel kõvasti arvutustehnika abi. Aga saab ka teisiti!

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga: