Mercedes-Benz hakkab müüma koduseid akublokke, päikesepaneele

Autotootjatel on ees ootamas põnev aeg. Elektrifitseerimine toob endaga kaasa seninägemate akutootmise kasvu ja suure osa sellest tööst võiksid just autotootjad ise ära teha. Akud on aga võrdlemisi universaalsed asjad ning kui neid toodetakse juba autode jaoks, võib neid kasutada ka teistes kohtades, ka majapidamistes. 

Selles suunas liikumist on näitamas Tesla, kes teatavasti lisaks elektriautodele plaanib müüa ja juba ka müüb kodudesse paigaldatavaid ning isegi suuremahulisemaid akusüsteeme. Sinna lisanduvad ka päikesepaneelid, mis pole küll autodega nii otseselt seotud, kuid sobivad suurepäraselt kokku koduste akublokkidega. 

Teslale sarnases suunas on liikumas ka Mercedes-Benz, kes alustas hiljuti Saksamaal koduste akublokkide müümisega. Mercedese kodudesse müüvad akublokid on 2,5 kWh, kuid modulaarsed, võimaldades niimoodi iga majapidamisel kuni 20 kWh ulatuses luua täpselt oma vajadustele vastava energiasüsteemi. 

Nüüd teatas Mercedes-Benz, et lisaks akudele hakatakse tegelema ka päikesepaneelidega. Selle projektiga alustatakse kõigepealt USA-s ning seal võttis MB endale appi kohaliku päikesepaneelide paigaldaja Vivint Solari. Tundub, et Mercedes püüab pikemas perspektiivis luua Teslale sarnase sümbioosi, kus kliendid saaksid päikesepaneelide abil ise energiat toota, selle hilisemaks kasutamiseks akudesse talletada ning seejärel päikeseenergia abil kasvõi öösel auto akud täis laadida. 

Märksõnad: mercedes-benz
päikeseenergia aku
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Hüljatud garaažist leitud haruldane Mercedes müüdi oksjonil

Inglismaal Solihullis vanast garaažist leitud 1960. aastal ehitatud Mercedes 190 SL leidis oksjonil uue omaniku. Kusjuures maha müüdi ta just samas konditsioonis, kui leiti. Arvatavasti polnud autoga sõidetud eelmise sajandi 80. algusest peale. Auto hinnaks kujunes ligi 90 000 Inglise naela.

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga:

Video: eestlased käivitavad üheksa aastat seisnud Mercedes W116 mudeli

Räägitakse, et Mercedese vanad diiselmootorid on väga vastupidavad ning suudavad läbida sadu tuhandeid kilomeetreid. See eestlaste poolt purki võetud video paistab kõike seda tõestavat.

Varsti 40-aastaseks saav W116 kasutas alguses 2,8-liitrist kuuesilindrilist bensiinimootorit, kuid polnud tavatu, et esimese surma korral vahetati see välja neljasilindrilise diiselajami vastu.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedeste müük tegi Hiinas suure kasvu

Mercedeste müük on sel aastal Hiinas kasvanud rohkem kui kolmandiku võrra. Ainuüksi juulis osteti aasta tagusega võrreldes 32% rohkem ehk 48 588 autot. Kasvu taga on suur nõudlus pika teljevahega E-klassi sedaani järele.

Möödunud kuul ostis Audi 10% rohkem hiinlasi. Juulis leidis omaniku rohkem kui 51 000 Audit. Kasv on Volkswagen Grupile hea uudis, sest mitu kuud kestnud vaidlused kohalike edasimüüjatega kahjustasid müüki.

Mercedes müüs seitsme kuuga 34% rohkem autosid ehk kokku 341 267. Audi müük kahanes 9,1% 306 020ni.

Mercedes ütles teate vahendusel, et eriti populaarne mudel on Hiinas valmiv pika teljevahega E-klass. Tootja ei täpsustanud, kui palju neid osteti. Mercedes oli varem Hiinas kindel kolmas viiul, jäädes alla BMW-le ja Audile. Kuid nüüd jõuti tänu suurele mudelivalikule teistele järele.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: lühike klipp Mercedese uuest Vision ideeautost

Mercedes teatas Instagramis paar päeva tagasi, et kavatseb Californias Pebble Beach’i näitusel näidata uut Vision ideeautot. Postitusele järgnes nüüd ka lühike tiiservideo tulevasest kontseptsioonist.

Video pealkiri on “Maybach 6”. Mälu värskendamiseks tuletame meelde, et Mercedes näitas aasta Pebble Beach’il Mercedes-Maybach 6 ideeautot ning nüüd on oodata saagale järge. Arvatavasti kannab ka tulevane ideeauto endas 1930. aastate suurte kupeede omadusi ning uusimat tehnoloogiat.

Daimleri disainipealik Gorden Wagener on varem öelnud, et sel aastal näeb Pebble Beach’il suurt üllatust. Ta kasutas tulevasest autost rääkides sõnu showauto ja ikoon.Märksõnad: autouudised
Jaga: