Mercedes-Benz hakkab müüma koduseid akublokke, päikesepaneele

Autotootjatel on ees ootamas põnev aeg. Elektrifitseerimine toob endaga kaasa seninägemate akutootmise kasvu ja suure osa sellest tööst võiksid just autotootjad ise ära teha. Akud on aga võrdlemisi universaalsed asjad ning kui neid toodetakse juba autode jaoks, võib neid kasutada ka teistes kohtades, ka majapidamistes. 

Selles suunas liikumist on näitamas Tesla, kes teatavasti lisaks elektriautodele plaanib müüa ja juba ka müüb kodudesse paigaldatavaid ning isegi suuremahulisemaid akusüsteeme. Sinna lisanduvad ka päikesepaneelid, mis pole küll autodega nii otseselt seotud, kuid sobivad suurepäraselt kokku koduste akublokkidega. 

Teslale sarnases suunas on liikumas ka Mercedes-Benz, kes alustas hiljuti Saksamaal koduste akublokkide müümisega. Mercedese kodudesse müüvad akublokid on 2,5 kWh, kuid modulaarsed, võimaldades niimoodi iga majapidamisel kuni 20 kWh ulatuses luua täpselt oma vajadustele vastava energiasüsteemi. 

Nüüd teatas Mercedes-Benz, et lisaks akudele hakatakse tegelema ka päikesepaneelidega. Selle projektiga alustatakse kõigepealt USA-s ning seal võttis MB endale appi kohaliku päikesepaneelide paigaldaja Vivint Solari. Tundub, et Mercedes püüab pikemas perspektiivis luua Teslale sarnase sümbioosi, kus kliendid saaksid päikesepaneelide abil ise energiat toota, selle hilisemaks kasutamiseks akudesse talletada ning seejärel päikeseenergia abil kasvõi öösel auto akud täis laadida. 

Märksõnad: mercedes-benz
päikeseenergia aku
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Venemaale kerkib Mercedese uus tehas

Mercedes-Benzi emafirma Daimler alustas Moskva lähedal värske tootmiskompleksi ehitamist. See on välismaise suurtootja poolt esimene mahukas investeering Venemaal, millele kehtivad juba kolm aastat sanktsioonid.

Tehas alustab 2019. aastal E-klassi sedaani, seejärel GLE, GLC ja GLS linnamaasturite tootmisega. Tehas ehitatakse 60 kilomeetri kaugusele Moskvast Esipovo linna. Selles saab tööd rohkem kui 1000 inimest, kes valmistavad kuni 20 000 autot aastas.

Daimler ütles veebruaris, et kompleksi investeeritakse rohkem kui 250 miljonit eurot. Saksa tootja jaoks on kindlasti julgustav, et Venemaa majandus paistab taastuvate. Idanaabrite automüük kasvas esimest korda pärast nelja järjestikku langusaastat.

Mercedes-Benz Cars’i juhatuse liige Markus Schäfer ütles nurgakivi panekul, et otsust tehas ehitada tuli pärast “väga, väga edukaid läbirääkimisi võimudega”. Pole teada, millisele kokkuleppele, kuhu isegi Putin allkirja alla viskas, jõuti, kuid väidetavalt polnud välisinvestoritele säärasel viisil vastu tuldud.

Märksõnad: autouudised
Daimler
Jaga:

Video: Keeras Mersu küljeli

See on siis, kui pauk tuleb luuavarrest.

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga:

Video: Mercedese DTM ringrajaauto täna ja 25 aastat tagasi

Mitmete kuulsate ja vanade autode edulugu on alguse saanud just võidusõidust. Lisaks paljudele teistele on kuulsusrikas võidusõiduajalugu ka Mercedes-Benzil, kelle 190E 2.6-16 Evo II võitles 1980ndate lõpus DTM-is edukalt BMW M3 ja Ford Sierra Cosworthiga. 

Võidu sõitmine pole vahepeal kuskile kadunud ning nii kutsuski Mercedes Itaalia Vallelunga ringrajale endise tehasesõitja Karl Wendlingeri ja tänase Mercedes-AMG võidusõitja Maro Engeli. Koos hakati oma vastava ajastu autosid võrdlema ning kumbki mees üritas selgitada, miks just tema masin parem on. 

Väikesele lõõpimisele, kumb auto siis ikkagi parem on, järgneb üksteise masinate proovimine ning lõpuks nõustutakse, et mõlemad autod on head. Lõppu ka Wendlingeri tõdemus, et tema ei näe, kuidas DTM-i autod saaksid veel paremaks ja kiiremaks areneda. Sama mõtles ta samamoodi ka 25 aastat tagasi ja siin me oleme.

Märksõnad: autouudised
amg mercedes maro engel karl wendlinger vallelunga dtm
Jaga:

Mercedes näitab AMG GT ideeautot Goodwoodis

Tänavusel Goodwoodis toimuva Festival of Speed üritusel saab näha paar kuud tagasi tutvustatud AMG GT ideeautod. AMG tähistab Goodwoodis 50. sünnipäeva.

Kontseptauto AMG GT on hübriid, mille 4-liitrine V8 toodab koos elektrimootoriga kuni 805 hobujõudu (600 kW). Neljaveolisel sportautol läheb sajani kiirendamiseks ligi kolm sekundit.

Autotootja viib Goodwoodi näitusel peale AMG GT ideeauto E63 S sedaani, GT C roadsteri, GT R-i ja SLS AMG Black Series mudeli. Kindlasti tõmbab suurt tähelepanu ka 300 SEL 6.8 ehk auto, mida kutsutakse “Punaseks seaks”.

AMG autode kõrval näidatakse ajaloolisi Mercedes-Benzi võidusõidukeid, sealhulgas 1937 aasta W125 ja 1902. aasta Mercedes-Simplex mudelit.

24. Goodwoodi näitus toimub 29. juunist 2. juulini.

Märksõnad: autouudised
Mercedes-AMG Goodwood
Jaga: