Uuendatud Mercedese S-klassi näeb aprillis

Mercedes uuendab elutsükli keskele jõudnud S-klassi ning värskema välimusega tippmudelit näeb juba aprillis, kirjutab Auto Express.

Nii siis, Mercedese kõige kaasaegsama tehnoloogia ja lahendustega täis topitud sedaani näeb järgmisel kuul. S-klass võtab kasutusele E-klassis esimest korda kasutatud juhiabid ja turvasüsteemid ning mudel peaks kõigi ootuste järgi olema funktsionaalsem. Mercedes on napisõnaline, kuid ütles, et S-klass suudab varasemast kõvasti paremini juhti aidata ja toetada. Üsna kindlasti tähendab see, et Mercedes suudab mingil määral iseseisvalt sõita.

Lisaks teeb värskendatud S-klassis debüüdi uus M 256 kuuesilindriline ridamootor, mis kasutab 48-voldist elektrisüsteemi ja integreeritud starterit. Mercedes lubab, et selline lahendus annab kaheksasilindrilise mootori võimsuse, aga väiksema ajami efektiivsuse. Uus mootor peaks tootma üle 408 hj (300 kW) ja ligi 500 Nm.


Kuid see pole ainus uus mootor, mille värske S-klass saab. Sakslast hakatakse pakkuma ka kuuesilindrilise diiselmootoriga (OM 656) ning 4-liitrise biturbo V8 ajamiga (M 176). Viimane käib välja 476 hj (350 kW) ja 700 Nm.

Märksõnad: mercedes-benz
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Mercedese ja Scania veokid saavad Apple CarPlay

Mercedes-Benz on kindel, et nad on esimene veoautode valmistaja, mis varustab enda suured sõidukeid Apple CarPlay lustisüsteemiga. Kuigi ajaliselt võib Mercedese tõesti olla esimene, siis Scania väidab end samuti esimene olema ja kavatseb sama teha.

Saksa tootja veokitest saavad nutika lahenduse Actros, Antos ja Arocs mudelid, mis on varustatud puutetundliku multimeedia süsteemiga. Apple CarPlay võimaldab juhil ühendada iPhone turvaliselt ja mugavalt sõiduki multimeediaga. Mercedes pole unustanud Android telefonide kasutajaid ja pakub neile MirrorLink süsteemi.

Multimeedia süsteem tuvastab juhi käsklusi ning käitub vastavalt neile. Nii saab käsi roolilt tõstmata vahetada rakendusi, lugusid ja palju muud.


Scania veoautojuhid saavad iPhone’i rekkaga ühendada, kui neil on Scania 7-tollise puuteekraaniga lustisüsteem.

Märksõnad: autouudised
Scania
Jaga:

Shanghais tutvustatakse uut Mercedese väikeautot

Sel kuul koguneb osa automaailmas Shanghaisse, kus muuhulgas näidatakse uut Mercedes-Benzi väikeautot. Spekuleeritakse, et selleks on A-klassi sedaan kontseptsioon.

Mercedese väikeautode tootejuht Marco Ebler ütles Ungaris maha peetud pressikonverentsil, et horisondil virvenda uus väikeauto ning lisas, et väikeautode arv kasvab praeguselt viielt kaheksale.

Tõenäoliselt näidatakse Shangahis A-klassi sedaan eelkäijat. Mudel peaks müügile jõudma järgmisel aastal.


Praegused viis mudelit - A-klass, B-klass, CLA sedaan, CLA universaalkerega variant ja GLA-klass on - on populaarsed. Alates 2012. aastast on neid üle maailma ostetu rohkem kui kaks miljonit, neist populaarseim on noortele meeldiv A-klass.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes-Benz toob müügile küll vesinikuauto, kuid keskendub siiski elektrile

Daimleri tegevjuht Dieter Zetsche teatas eile, et Daimler keskendub senisest enam elektriautodele ning selle nimel võetakse osa ressurssi ära ka vesinikuautodelt. Zetsche põhjendas seda suunda veelgi Stuttgardis, öeldes, et vesinikautodel pole enam seda eelist, mis neil veel mõni aasta tagasi oli. 

Daimler on läbi Mercedes-Benzi juba praegu valmistanud B-klassi F-Cell vesinikuauto, mida mõnel pool maailmas vähesel hulgal ka kasutatakse. Mercedes on lubanud sel aastal kasutatavaks muuta ka GLC F-Cell vesinikuauto, mis aga polegi enam niivõrd puhas vesinikuauto, kuid mõnes mõttes hübriid. 

GLC F-Cell peaks valitud piirkondades (oluline on vesinikutanklate olemasolu) tulema müügile veel selle aasta lõpus, kuid auto saab endale lisaks kütuseleemendile ka üsna suure aku, mis võimaldab puhtalt aku pealt 50 km läbida. Kütuseelement töötab seal mõnes mõttes kui sõidupikendaja, mis rakendub tööle pikemate distantside korral, võimaldades autol niimoodi ühe hooga kaugele sõita. GLC F-Cell peaks hakkama maksma umbes 60 000 eurot. 

Zetsche ütles Stuttgardis aga, et akude hinnad on kiirelt vähenemas, samas kui vesiniku tootmises võrreldavat progressi näha pole. Koos odavamate ja suurema energiatihedusega akudega on elektriautod muutunud hetkel lihtsalt mõistlikumaks, kui vesinikautod ja see vahe suureneb veelgi, kui võtta arvesse ka vesinikutanklate infrastruktuuri rajamise kulud. 

Märksõnad: autouudised
vesinikauto elektriauto daimler zetsche
Jaga:

Mercedes ja Bosch arendavad isesõitvaid taksosid

Saksa tootjad Mercedes-Benz ja Bosch tahavad kümnendi lõpuks valmis saada isesõitvad taksod.

Sobiva omapäi liikleva ühissõiduki saad tellida nutitelefoniga. Vähemalt nii kujutavad arendajad ette uut teenust. Me teame, et pooled töötavad välja juba neljanda ja viienda taseme isesõitvaid autosid. Viies tase tähendab, et sõiduk suudab ilma juhita ringi vurada.

See koostöö ühendab endas maailma ühe tuntuima luksusmargi Mercedes riistvaralised oskused ning maailma suurima autoosade tootja Boschi kogemused. Ettevõtted loodavad, et nad suudavad unistuse varsti ellu viia ning pakkuda isesõitvaid autosid võimalikult vara.


Plaanitav teenus võimaldab takso soovijal tellida vastava äpi vahendusel luksusliku takso.

Märksõnad: autouudised
Jaga: