Vahetus McLareni disainijuht

Nüüdseks juba endist McLareni disainijuhti Frank Stephensoni hakkab asendama Rob Melville - hea käe ja silmaga disainer, kes kujundas Sport Series’i mudeleid ning teise põlvkonna autosid nagu P1, 650S, 675LT, 570S ja 720S.

Stephenson aga võib naasta vana leivaisa - Mini - juurde. Ta töötas Minis peadisainerina 2002. aastani. Melville liitus McLareniga 2009. aastal ja võttis sisse koha vanemdisaineri toolil. Enne seda kujundas Jaguar Land Roveris autosid. Tema visioon kajastub näiteks Range Rover Evoques. 2006. aastal liitus Melville General Motors’i Suurbritannia haruga ning aitas vormida Cadillac Converji, Chevrolet Corvette’i ja Hummer H2.

Melville vastutab 14 uue auto disaini eest. Need superautod valmivad enne 2022. aastat, nagu McLareni Track22 strateegias kirjas on. Tõenäoliselt näeme ka uut LT alabrändi ning elektrilist superautot. Viimane võib asendada P1-te.

Melville’il on hea meel, et ta sellise au osaliseks sai ning ütles, et hea disainiga saab rääkida loo. “Ja seda ma olengi McLarenis tegemas. Olen äärmiselt uhke,” lõpetas värske juht.

Märksõnad: mclaren
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Esimene USAsse müüdud McLaren F1 osteti oksjonil enam kui 15 miljoni eest

Californias Pebble Beachi näitusel müüdi esimene USAsse imporditud McLaren F1. Superauto eest käidi välja 15,62 miljonit eurot.

F1-te müüs originaalostja ning auto oli peaaegu nagu tuttuus. Seda McLarenit viib edasi 6,1-liitrine V12, mis toodab 627 hj (467 kW). F1 on läbinud vaid 15 449 kilomeetrit. Kokku toodeti vaid 64 tänavalegaalset F1-te.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

McLaren kaalub täiesti elektrilise Ultimate Series hüperauto loomist

Koos paljude teiste autotootjate uurib ka McLaren aktiivselt elektrifitseerimist. Kui veel mõni aeg tagasi väideti, et selle valdkonna investeeringud suunatakse edaspidi autodel kasutatavasse hübriidtehnoloogiasse, siis tundub, et elektriliste jõuallikate võimekus on McLareni viinud sammu lähemale ainult elektrit kasutava auto loomisele. 

Hetkel käib McLareni sees elektriliste jõuallikate ning akublokkide aktiivne testimine. Kui nendega suudetakse saavutada samasugused või isegi paremad tulemused ja sõiduomadused kui 675LT-l, kaalub McLaren ka täiesti elektrilise superauto valmistamist. 

675LT suudab tänu oma 3,8-liitrisele, 666-hobujõulisele jõuallikale nullist sajani kiirendada 2,9 sekundiga. 675LT kuulub McLareni Super Series autode perekonda, kuid tulevane elektriauto peaks ikkagi sisenema kõige kiiremate McLarenite, ehk Ultimate Series perekonda. 

Esialgsetest lennukatest ideedest hoolimata läheb aga veel tükk aega, enne kui McLaren oma elektriauto müügile toob. Enne seda peaks kindlasti valmima seni ainukese Ultimate Series mudeli P1 järglane P15. P1 on tänaseks välja müüdud ning McLaren näeb juba vaeva oma uue hüperauto kallal, nii et elektriauto peab veel veidi järge ootama. 

Märksõnad: autouudised
elektriauto ultimate series 675lt p1 p15
Jaga:

Video: McLaren F1 disainer räägib emotsioonidest 25 aastat peale auto sündi

McLaren F1 tootmine algas 1992. aastal. See tähendab, et tänaseks on esimesed ikoonilised F1-d juba 25 aasta vanused. Igati uhke veerandsaja meenutamiseks kutsus McLaren auto peadisaineri Gordon Murray rääkima, mida tema nüüd, 25 aastat hiljem, McLaren F1-st arvab. 

Murray räägib mitmetest põnevatest ja ehk mitte nii laialdaselt tuntud faktidest. Näiteks pole juht auto keskele asetatud lihtsalt Vormel 1 auto tunde tekitamiseks, vaid see võimaldas salongi disainida juhi jaoks võimalikult lihtsaks ja loogiliseks, seda eriti pedaalide osas, mis paljude tolle aja superautode juures olid mõnevõrra ebamugavalt paigutatud. 

Murray räägib ka, et auto arendamisel ei pööranud ta otseselt tähelepanu kiirusele. See tähendab, et mingit konkreetset eesmärki ei eksisteerinudki, vaid ta püüdis luua lihtsalt võimalikult hea auto. Näiteks tippkiirust testides tabaski insenere kerge üllatus, kui mootor tänu efektiivsele katusele paigaldatud õhusissevõtuavale nii võimsaks osutus, et isegi viimase käiguga mootor pööretepiirajasse läks ning rekordi püstitamiseks tuli elektroonilist piiraja eemaldada. 

Videos on näha ka kaader, kuidas McLaren F1 oma 391 km/h kiiruserekordi püstitab. Autojuht samal ajal kommenteerib taustaks: "See ei lähe kiiremini kui 391. Aga igatahes, 391 on päris kiire, kas pole?" 

Märksõnad: autouudised
f1 mclaren f1
Jaga:

Uue McLaren 720S-i ostjad võivad auto kätte saada alles kahe aasta pärast

Autocar kirjutab, et McLarenilt on tellitud juba 1500 720S mudelit ning paljud ei saa autot kätte enne 2019. aastat.

Mitmed McLarenile lojaalsed kliendid tellisid lausa kaks autot, millest ühe saab kätte sel aastal, teine, personaliseeritud MSO variant, aga kõvasti hiljem.

McLaren alustas Suurbritannias Wokingis 720S-i tootmisega aprillis. Superautot viib edasi biturbo V8 mootor, mis käib välja 710 hj (529 kW).

720S on esimesena paljudest uutest plaanitavatest superautodest. McLaren tahab 2022. aastaks valmis saada kuni 15 uut mudelit. Hetkel kavatseb McLaren jääda truuks sportautodele ning linnamaasturit sündimas pole.

Tootja tunnistas, et 720S-i vastu välja näidatud huvi ületas nende ootusi.

Märksõnad: autouudised
Jaga: