Mercedes-Maybach esitleb augustis uut "üllatusmudelit"

Mercedes-Benzi disainijuht Gordon Wagner teatas, et Maybach näitab veel sel kuul Pebble Beach Concours d'Elegance'il üht seni saladuses hoitud üllatust. 

Wagner postitas Instagrami video, kus räägib koos meeskonnaga põgusalt uuest autost, mis väidetavalt saab väga ilus olema. Videos ei näidata küll valmis mudelit, kuid laual olevate skitside abil on näha, et see üllatus on laenanud mitmeid detaile 2015. aasta Concept IAA ja 2016. aasta Maybach 6 ideeautodelt. 

Brittide Autocari andmetel on tegu Maybach 6 ideeauto kabriolettversiooniga, mis peaks tulevikus hakkama võistlema Rolls Royce Wraithi katuseta versiooniga. Kuigi Maybach 6 on iseenesest ideeauto, peaks see lähiaastatel ka tootmisse jõudma, seda kusjuures võimsa V12 mootoriga. Selles kontekstis oleks loogiline, et luksuslikule masinale lisanduks ka kabriolettversioon. 

Pebble Beach Concours d'Elegance algab 17. augustil. Võib oodata, et järgneva pooleteise nädala jooksul tiksub üllatusmasina kohta veel informatsiooni, et siis näitusel autot täielikult esitleda. 

Märksõnad: maybach
mercedes mercedes-benz maybach 6 ideeauto
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Mercedese S-klassi Maybachi kohta ilmnes uut infot

S600 kohale paigutuv Maybach tuleb tuttava välimusega. Auto ligi 25 cm pikem kui tavaline pika teljevahega mudel. Lisasentimeetrid kasutatakse ära tagaistujate mugavusteks. Maybachil on pikemad tagauksed ja ümber tehtud C-piilar.

S-klassist leiab eksklusiivset tehnoloogiat ja istmed, millel saab soovi korral lamada. Tagareisijad saavad nautida infolahutussüsteemi. Klient saab autot ostes valida mitmete polstrite ja viimistluste vahel.

Rattad paneb liikuma 6,0-liitrine V12 biturbo, millel on 530 hj (390 kW) ja 830 Nm. Oodata on ka võimsamat mootorit. Selleks võib saada S65 AMG 6,0-liitrine V12 biturbo, mis toodab 630 hj (463 kW) ja 1000 Nm.

Mercedes S-klass Maybachi odavaim versioon maksab umbes 160 000 eurot.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mees sõitis Maybach 62-ga üle miljoni kilomeetri

Josef Weikinger on Lichtensteini ärimees, ühe eduka Euroopa ettevõtte (Interfloat) omanik, kes ostis auto 2004. aasta aprillis. Üheksa aasta jooksul on mees sõitnud või pigem on teda sõidutatud limusiiniga üle miljoni kilomeetri. Tegelikult kiilus odomeeter küll 999 999 km peal kinni, kuid eeldatavalt jõuti lävepakuni juba 2009. aasta septembris.

Ära tuleb mainida, et auto originaalmootor vahetati välja pärast 600 000 kilomeetrit, paar kuud hiljem vajas auto ka käigukasti, amortide vahetust ja elektrisüsteemi parandust.

2013. aasta augustis soovis Weikinger uut Maybachi osta, kuid kuna ettevõtet enam ei eksisteeri, otsustas mees BMW 760Li kasuks.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Maybach 57S sai ülikalli tuuningpaketi Night Luxurylt

Luksuslik Saksa sedaan on saanud uued esimesed ja tagumised stanged, difuusori ning LED päevasõidutuled. Süsinikkiust on valmistatud kapott, uksed, pagasiluuk ja ka A-,B- ja C-piilarid. Kui kapott avada, on märgata, et isegi mootorikate ja õhufiltrikarp on valmistatud samast kergest materjalist.

Night Lucury on autole paigaldanud karbonist viimistulsega 24-tollised veljed, elektrooniliselt kontrollitava vedrustuse ja LED põhjavalgustuse. Ettevõte lisas autole ka uue nelja summutiotsaga väljalaskesüsteemi, mis suurendas 12-silindrilise AMG jõuallikka võimsust 612 hobujõult 712-ni.

Salongist leiab kõrgkvaliteetse naha ja karboni välimusega kaunistusi. 28 detaili on valgeks värvitud ning 39 on traditsioonilised musta süsinikkiu viimistlusega.

Salogi on paigaldatud veel iPadid, Apple TV moodul ja Apple klaviatuur, mis on osa tagaistujate meelelahutussüsteemist.

Täpset hinda ei avalikustatud, kuid potensiaalsetel klientidel tuleks arvestada vähemalt 700 000 euroga.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Maybachidega on kööga. Ametlikult.

Vaikus lõppes aga sel nädalal, kui pressiteate asemel avaldati 2013. aasta hinnakirjad, kus kõigi 5 Maybachi mudeli nimetuse taga seisab kiri „Discontinued“.

Mercedes lootis Maybache toota koos Aston Martiniga, mis paraku aga seoses liiga suurte kuludega teoks ei saanud. See otsustaski margi saatuse ning Mercedes pidi lubama 100 000 USA dollarilisi allahindlusi, et laojäägid maha müüa ning tootmisplats uuteks tegevusteks vabastada.

Märksõnad: autouudised
Jaga: