Fiat Chrysler Automobiles liigub elektrifitseeritud autode suunas

Fiat Chrysler Automobiles tahab, et vähemalt pooled nende mudelid oleks 2022. aastaks elektrifitseeritud. Tegevjuht Sergio Marchionne ütles, et kõik Maseratid peaksid elektrit kasutama juba 2019. aastal.Marchionne, kes kavatseb 2019. aasta alguses pensionile minna, ütles, et lähiaja diisliskandaalid mängisid olulist rolli elektrifitseerimises. “Diisli saatuse pärast Euroopas on mingit tüüpi elektri- või ülekande kasutusele võtmine kohustuslik,” arvab tegevjuht.

FCA pole praegu elektriajamitesse ja -ülekannetesse palju raha paigutanud. Põhjuseks tehnoloogia hind ja väike nõudlus. Näiteks ütles Marchionne, et inimesed ei ostaks elektrilist Fiat 500 mudelit, sest FCA kaotas iga müüdud autoga raha.

Suunamuutuse taga on ka mitme Euroopa riigi soov keelata lähitulevikus sisepõlemismootoriga autod. Norra soovib seda teha 2025, Suurbritannia ja Prantsusmaa 2040.

Tegevjuht rääkis, et ülejärgmisest aastast alates on kõik Maseratid elektrifitseeritud.

Märksõnad: maserati
FCA
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Järgmise põlvkonna Maserati GranTurismo valmib 2020. aastaks

Maserati lükkas järgmise põlvkonna GranTurismo taas kord edasi. Auto, mida pidime nägema järgmisel aastal, valmib hoopis 2020. aastaks.

Car Magazine’i kirjutab, et Itaalia tootja insenerid kolivad järgmise põlvkonna mudeli uuele arhitektuurile. Vahetus aga tähendab rohkem tööd ja ajakulu. Jutualune arhitektuur on alumiiniumist ning kergemat platvormi hakkavad kasutama mitmed Maserati mudeleid.

Lisaks platvormile saab GranTurismo ka uue ZF-i toodetud kaheksakäigulise automaatkasti, mis vahetab välja juba iidse kuuekäigulise. Sama käigukasti leiab BMW-de, Land Roverite, Rolls Royce’ide ja teiste luksusautode seest.

Anonüümseks jäänud insener ütles väljaandele, et kaalumisel on ka elektriajami kasutamine. Pole teada, millisel kujul ja mahus GranTurismo võiks elektrienergiat kasutada.

Maserati uuendas juunis Granturismo kupee ja kabriolett variante.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Maseratil poleks ühe linnamaasturi vastu midagi

Maserati Levante on olnud viimastel kuudel Itaalia autotootja populaarseim mudel ning Maserati ei välista, et nad ehitavad ka teise linnamaasturi.

Mullu müüs Levantest paremini vaid Ghibli ning vaadates teiste tootjate edu linnamaasturite turul, siis pole imestada, et itaallased mõtlevad teisele maasturile.

Kuid hetkel ühtegi vettpidavat otsust vastu pole võetud. Reid Bigland, kes on Maserati ja Alfa Romeo brändide pealik, vihjas Saksa lehele Auto Motor und Sport, et lõpliku otsust pole veel tehtud, kuid selles suunas liigutakse. Igal juhul paistavad tootja ninamehed arvavat, et teine mudel tasuks ära.

Tuleme Levante juurde tagasi. Praegust varianti linnamaasturist pakutakse ilma V8 mootorita, kuid see võib tulevikus muutuda. Bigland ei välista, et Ferrari ehitatud mootor Levantesse jõuab. Selline auto saaks tõenäoliselt nimeks Levante GTS.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Maserati Levante saab hübriidlahenduse pereautolt

Maserati Levante saab endale Chrysler Pacifica hübriidülekande.

Levante ei ole mitte ainult esimene Maserati linnamaastur, vaid sellest saab ka esimene Maserati hübriid. Tootja tegevjuht kinnitas, et Levante laenab ülekande ühelt teiselt Fiat Chrysler Automobiles’i mudelilt. Täpsemalt Chrysler Pacificalt.

Kuna vaid kümnendik Levante ostjatest langetaks valiku hübriidi kasuks, siis pole eraldi platvormi mõistlik välja töötada. Odavam ja vähem aeganõudev on sobitada Pacifica ülekanne Maserati jaoks.

Maserati lubab, et Levante hübriid variant tuleb sama hea, kui varasemad ning ei maksa arvata, et linnamaastur saab olema hübriidlahenduse pärast pehmo. Töö ülekande kallal juba käib.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

FOTOD: Maseratiga randa golfi mängima

Sidney politseinikud pidasid kinni 51-aastase mehe, kes sõitis oma Maseariga randa, jäi seal liiva kinni, kraamis pagasiruumist välja golfivarustuse ja hakkas palle merre koksima. Politseinikud korraldasid masina teisaldamise. Väidetavalt olnud teo põhjuseks keskeakriis.

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga: