Lexus LFA asendajat ei näe nii pea

Lexus Euroopa juht Alain Uyttenhoven rääkis Autocar’ile, et millalgi võib tootja uuesti käsile võtta superauto arendamise, kuid tema hinnangul ei ole täieliku tippmudeli loomine hetkel mõistlik. “LFA on küll ikooniks, kuid praegu soovime keskenduda emotsionaalsete ja taskukohasemate sõidukite valmistamisele,” ütles ta.

Piiratud koguses toodetud LFA kasutab 4,8-liitrist V10 mootorit, mis arendab 553 hj ja 480 Nm. Lexusel kulub sajani kiirendamiseks kulub 3,7 sekundit ja selle tippkiirus on enam kui 320 km/h.

Märksõnad: lexus
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Toyota registreeris Lexuse jaoks LC F nime

Toyota registreeris veebruari alguses tütarettevõtte jaoks LC F ja Lexus LC F nimed ning on võimalik, et 471-hobujõuline LC 500 saab võimsama venna.

Tootjad registreerivad üsna tihti autode nimesid, mis tegelikult tootmisesse ei jõua. Seda tehakse nime kaitsmiseks - pärast võtab mõni rivaal nime endale. Jaapani tootja Toyota ajas 3. ja 6. veebruaril korda dokumendid, et saada enda valdusesse LC F ja Lexus LC F nimed ning pole välistatud, et uus LC versioon on tulekul.

Nimi LC F sobib Lexuse nimede hulka. Näiteks RC F toodab 5-liitrise V8 abil 467 hobujõudu (348 kW). Pole välistatud, et ehitatakse uus versioon kupeest, mis aitaks paremini eristada odavamast, kuid samuti võimsast kupeest.

On tõenäoline, et kui LC F mudel tuleb, siis see ei saa kasutada praegust V8 ning eristuda. Selleks on vaja rohkem võimsust, mida vabalthingav ajam lihtsalt ei suuda pakkuda. Võimalikuks asendajaks on uus 3,5-liitrine biturbo V6, mis 2018. aasta LS 500 mudelis arendab 415 hj (309 kW) ja 600 Nm. Toyota võib ka V8 mootorile paigaldada kaks turbot.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Kuidas Lexuse maasturiga offroadi sõita või mitte sõita

Offroad Lexuse suure maasturiga LX 570. Nagu juht video lõpus seletab ei läinud ükski detail katki, nad lihtsalt omandsasid uue kuju ;)

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga:

Video: Lexuse reklaamib Super Bowli ajal uut LC-d ja LS-i

Koos erinevate autonäitustega on USA ameerika jalgpalli hooaja finaalmäng Super Bowl mitmete autotootjate jaoks üks olulisemaid üritusi, kus sel puhul võisteldakse küll selle üle, kes kõige parema reklaami valmis suudab meisterdada. 

Otsa tegi lahti Lexus, kes avaldas minutilise reklaamklipi nimega "Mees & masin." Videos figureerib Lexususe kõige uuem LC kupee ja liikumiskunstnik Lil Buck, keda Lexus LC inspireerib. Super Bowli ajal eetrisse minev reklaam on 30-sekundiline ning seal figureerib ka Lexus LS sedaan, nii et praegune video on justkui reklaamvideo reklaamvideo. 

Lexuse USA turundusmeeskonna juht Brian Bolain'i sõnul kinnitavad Lexuse uued mudelid brändi võimekust luua kiireid ja hea disainiga autosid, mis rahuldavad ka kõige nõudlikumaid kliente. Nii LC kui ka uue põlvkonna LS-i tootmine hakkab pihta käesoleval aastal ning müüma hakatakse neid kui 2018. mudeliaasta autosid. 

Märksõnad: autouudised
lc ls super bowl
Jaga:

Lexus esitles vahelduseks auto asemel jahti

Autode valmistamise kogemuse ja know-how saab üle kanda ka teistesse valdkondadesse. Näiteks tunnustatud F1 vormelite tunnustatud disainer otsustas paar aastat tagasi katamaraanidega tegelema hakata. Samas suunas on liikumas ka Lexus, kes meisterdas valmis niiöelda ideejahi. 

Toyota kontserni juht Akio Toyoda sai 2015. aastal ühest Toyota merendusega tegelevast allüksusest inspiratsiooni luksusliku jahi loomiseks. Toyoda andis Lexusele korralduse, et selle insenerid püüaksid luua jahi, mis säilitaks endas Lexuse autode iseloomujooned. 

Lõpptulemuseks on igati stiilne Lexus Sport Yacht Concept. Jahi kere on valmistatud plastikuga tugevdatud süsinikkiust (CFRP), mis võimaldas veesõiduki kaalus 1000 kg kokku hoida. Et autode üheks olulisemaks komponendiks on mootor, ei tahtnud Lexuse meeskond siin riske võtta ning paigutas jahti Lexus RC F-idelt pärit 5,0-liitrised V8-d. Kummagi jõuallika võimsuseks on 440 hobujõudu. Lexuse jahi tippkiiruseks lubatakse vägagi viisakad 79 km/h. 

Lexus Sport Yacht Conceptile annab viimase lihvi luksuslik sisemus. Loomulikult leiab sealt rohkelt nahaga kaetud pindu, klaasi ning ka puitu. Autost veidi suurem jaht võimaldab seal viibijatele pakkuda ka mugavat diivanit, televiisorit ning pliidi, kraanikausi ja külmkapiga kööki. 

Kahjuks või õnneks on tegu ühekordse projektiga ning vähemalt hetkel pole Lexusel plaanis oma tegevust selles suunas laiendada. Kui aga Toyodale alus väga meeldib, siis kes teab... 

Märksõnad: autouudised
jaht
Jaga: