2016 oli Lamborghini ajaloo parim aasta

Lamborghinile oli sarnaselt Rolls-Royce’ile ja McLarenile möödunud aasta ajaloo edukaim. 12 kuuga osteti 3457 Itaalia superautot.

Lamborghini müüs 2015. aastal 3245 autot ning mullu veidi üle 200 rohkem. Itaallased ületasid pärast kuut järjestikust aastat kasvu esmakordselt 3400 piiri. Seda, mis seisust Lamborghini tuli, näitabki kuue aasta tagune tulemus - 2010. aastal müüdi kaks ja pool korda vähem autosid.

“2016. aastal näitas Lamborghini, et ta on suurepärase vormis,” ütles tootja juhatuse esimees ja tegevjuht Stefano Domenicali. “Oli järjekordne rekordaasta ja ületasime kõik äriplaanides ettekirjutatud eesmärgid. See näitab meie sisu, järjepidevust ning häid oskusi tooteid arendada ja müüa,” lisas mees.


Lamborghinil on poolesajas riigis 135 esindust. Itaallaste suurimaks turuks on USA. Jänkid ostsid 1041 Lambot. USAle järgnevad Jaapan, Suurbritannia, Saksamaa, Kanada, Lähis-Ida ja Hiina. Kõige populaarsem mudel on Huracan, mida osteti 2353 tükki.

Märksõnad: lamborghini
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Lamborghini esitles kiiremat, kergemat, võimsamat Huracán Performantet

See, et uus Lamborghini Huracán Performante väga kiire on, peaks nüüdseks olema selge olema. Seda näitas Nordschleife rajarekordi halastamatu põrmustamine. Lamborghini avaldas lõpuks masina kohta ka mõned täpsemad detailid, ehk saab teada, täpselt mis selle masina nii kiireks teeb. 

Esiteks hakkavad autot vaadates silma uued aerodünaamilised lahendused. Mitmed detailid, mootorikatted, tiivakesed ja difuusor on valmistatud süsinikkiust, alandades standard-Huracániga kaalu 40 kg võrra. Lisaks on eesmine õhusuunaja ja tagatiib niiöelda adaptiivsed, ehk kurvideks valmistudes suurendavad need nurka ning lisavad aerodünaamilist survejõudu, samas kui sirgel kiirendades vähendavad õhutakistust. Kaks eesmist õhusuunajat suudavad töötada ka üksteisest sõltumatult, võimaldades niimoodi näiteks kurvides auto tasakaalu tasakaalustada. 

Lisaks aerodünaamilistele elementidele parendas Lamborghini ka peaaegu kõike muud, mis Huracáni juures eksisteeris. V10 mootorist võluti välja 640 hobujõudu ning 325 Nm. Vedrustus muudeti jäigemaks ning ka see proovib autod aktiivselt horisontaalsena hoida. Koos Pirelli P Zero Corsa või Trofeo R rehvidega suudab Huracán Performante nullist sajani kiirendada kõigest 2,9 sekundiga, tippkiiruseks on 325 km/h. 

Kõige selle juures pole kaduma läinud ka Lamborghinile omane metsik välimus nii väljas kui ka salongis. 

Ilmselgelt pole Huracán Performante odav lõbu, kuigi umbes 240 000 eurone hind polegi ehk väga palju, arvestades, et masin suudab Nordschleife läbida 6 minuti ja 52 sekundiga. 

Märksõnad: autouudised
huracán perfomante
Jaga:

Video: Lamborghini Huracan Performante läbis Nürburgringi rekordajaga -  6 minuti ja 52 sekundiga

Oktoobris sõitis Lamborghini testsõitja Marco Mapelli Huracan Performante’iga Saksamaal Nürburgringil uue seeriatoodetavate autode rekordi, parandades Porsche 918 Spyderi aega viie sekundi võrra.


Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Lamborghini Huracán Performante purustas Nürburgringi rajarekordi

Lamborghini avaldas video muljetavaldavast saavutusest - Huracán Performante läbis Nürburgring Nordschleife kõigest 6 minuti ja 52,01 sekundiga.

Tehniliselt pole tegu küll niiöelda standardsete, "masstootmises" olevate ja tänavakõlbulike autode ametliku rajarekordiga, sest see on jätkuvalt Radical SR8 LM-i käes. SR8 LM-i kvalifitseerub antud kategooriasse aga vaid teoreetiliselt ning realistlikult lähenedes ei tohiks seda arvesse võtta. 

Lamborghini Performante ületas mäekõrguselt aga kõik senised konkurendid. Seni oli Nordschleife kõige kiiremini läbinud Porsche 918 Spyder, millel kulus raja läbimiseks 6 minutit ja 57 sekundit. Lamborghini Huracán Performante ületas selle rekordi koguni viie sekundiga. 

Lamborghini pole Huracán Performante tehnilisi andmeid hetkel veel avalikustanud. Väidetavalt kasutab masin V10 mootorit, millel on 630 hobujõudu. Seda on küll märkimisväärselt vähem kui Aventador SV 740 hobujõudu, kuid kergem kaal ning aktiivne aerodünaamika võivad selle võimsuse vahe võrdlemisi lihtsalt tagasi teha. 

Lamborghini Huracán Performante ametlik esitlus toimub järgmisel nädalal algava Gnefi autonäituse raames. 

Märksõnad: autouudised
nürburgring rajarekord Huracán Performante huracan
Jaga:

Italdesign toob Genfi sellise hulljulge Huracani

Itaalia disainistuudio Italdesign vihjas viimaste nädalate jooksul korduvalt uutele, varsti tootmisse jõudvale mudelile. Kui esimese hooga öeldi välja vaid, et neid kavatsetakse ehitada viis tükki, siis avaldati ka esimesed korralikud pildid ning on teada, et Italdesign Automobili Speciali brändi alt müüdavad masinad on valmistatud Lamborghini Huracani põhjale. 

Italdesign'i disainerid pole ennast antud masina juures tagasi hoidnud. Masina välimus on agressiivne ning jätab mulje, justkui oleks Italdesign võtnud kasutusele kõik erinevad aerodünaamilised lahendused, mille inimkond üldse leiutanud on. Eriti ambitsioonikas on auto tagaosa.See muudab masina aga täiesti ainulaadseks ning kuigi neid valmistatakse vaid viis tükki, on need omapärased Huracanid justkui loodud oma tootmisnumbritest suurema kuulsuse saavutamiseks. 

Jõuallikaks on 5,2-liitrine V10, mis võimaldab nullist sajani kiirendada 3,2 sekundiga ning tippkiirus peaks küündima 330 km/h kanti. 

Piltidel silma hakkavad rohked süsinikkiust detailid annavad justkui alust loota, et Italdesigni Huracan on niiöelda baasautost ka märkimisväärselt kergem, kuigi lõplik info avaldatakse alles Genfis. 

Märksõnad: autouudised
italdesign genfi autonäitus automobili speciali
Jaga: