2016 oli Lamborghini ajaloo parim aasta

Lamborghinile oli sarnaselt Rolls-Royce’ile ja McLarenile möödunud aasta ajaloo edukaim. 12 kuuga osteti 3457 Itaalia superautot.

Lamborghini müüs 2015. aastal 3245 autot ning mullu veidi üle 200 rohkem. Itaallased ületasid pärast kuut järjestikust aastat kasvu esmakordselt 3400 piiri. Seda, mis seisust Lamborghini tuli, näitabki kuue aasta tagune tulemus - 2010. aastal müüdi kaks ja pool korda vähem autosid.

“2016. aastal näitas Lamborghini, et ta on suurepärase vormis,” ütles tootja juhatuse esimees ja tegevjuht Stefano Domenicali. “Oli järjekordne rekordaasta ja ületasime kõik äriplaanides ettekirjutatud eesmärgid. See näitab meie sisu, järjepidevust ning häid oskusi tooteid arendada ja müüa,” lisas mees.


Lamborghinil on poolesajas riigis 135 esindust. Itaallaste suurimaks turuks on USA. Jänkid ostsid 1041 Lambot. USAle järgnevad Jaapan, Suurbritannia, Saksamaa, Kanada, Lähis-Ida ja Hiina. Kõige populaarsem mudel on Huracan, mida osteti 2353 tükki.

Märksõnad: lamborghini
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Lamborghini Uruse tootmine algab juba aprillis

Lamborghini esimene linnamaastur ootab juba aastaid tootmist. Vahepeal on Lamborghini fännid saanud teada, et Urus saab endale Lamborghini mõistes väikse V8 mootori, millele lisavad hoogu aga kaks turbot. Samuti saab Urusest tõenäoliselt esimene hübriidne Lamborghini, kuigi täpselt millisele sisepõlemismootorile elektrimootor juurde kruvitakse, pole hetkel veel teada. 

Kauaoodatud Urust ei pea enam väga kaua ootama. Lamborghini tegevjuhi Stefano Domenicali teatas intervjuus Digital Trendsile, et esimesed Urused veerevad tootmisliinilt maha juba aprillikuus. Sellele järgnevad veel viimased testid ning juba mõne kuu pärast peaksid esimesed kliendid oma Uruse kätte saama. 

Seoses sellega võib näiteks Genfi autonäituselt oodata ka rohkelt uut informatsiooni Uruse kohta.

Märksõnad: autouudised
urus
Jaga:

Lamborghini Aventadori järglane säilitab vabalthingava V12 mootori

Lamborghini Aventadori asendav superauto, mis valmib umbes viie aasta pärast, säilitab vabalthingava V12 ajami, kirjutab CarAdvice.

Stefano Domenicali, Itaalia tootja tegevjuht, rääkis Hispaanias Aventador S’i esitlusel väljaandele, et V12 ei kao kuhugi ning see saab ka Aventadori asendaja südameks. Sant’Agata Bolognese tehases rabavad inimesed kinnitavad ühest suust - Lamborghini tippmudel saab jätkuvalt olema väga-väga eriline.

Seepärast eristub lipulaev teistest tootja mudelitest, see on nii-öelda lähtepunkt, mis defineerib Lamborghini. Domenicali ütles, et Aventadori asendaja valmib viie-kuue aasta pärast. Tõsi, praegusel mudelil on veel jaksu küllaga. Alles möödunud kuul esitleti Aventador S’i.


Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lamborghini kaalub ka neljanda mudelit turule toomist

Kui rääkida eksklusiivsetest autotootjatest, siis Lamborghini toodang seda kahtlemata on. Uute turgude arenedes otsib Lamborghini sarnaselt paljudele teistele tootjatele võimalusi oma tootmist laiendada. Selle üheks vahendiks on nende eeldatavalt juba käesoleva aasta lõpus müügisalongidesse jõudev linnamaastur Urus. 

Lamborghini tegevjuhi Stefano Domenicali sõnul ollakse aga avatud ka neljanda mudeli osas. 

Domenicali näeb võimalust arenemiseks läbi modulaarsete platvormida. Hetkel ehitab Lamborghini iga auto sisuliselt nullist üles, samas kui ülejäänud tootjad liiguvad üha enam ühtsete ja suures mahus kasutatavate platvormide peale. Ühe platvormi jagamine teeb ühelt poolt auto valmistamise mõnevõrra odavamaks, kõige suurem võit tuleb aga arenduskuludelt, sest olemasolevale platvormile uue mudeli ehitamine on kergem, lihtsam, vähem aeganõudev ja lõppkokkuvõttes ka odavam. 

"Ma arvan, et vastus on tõenäoliselt jah," vastas Domenicali Austraalia veebilehele Motoring küsitud küsimusele Lamborghini neljanda mudeli tõenäosusest. Mudelivaliku suurenemise üheks oluliseks komponendiks on aga ühise modulaarse platvormi välja töötamine. m

Hetkel keskendub Lamborghini pea täielikult Uruse turule toomisele. Kõik tulevikuideed ongi need - ideed. Kui Lamborghini otsustab veel mõne uue mudeli kasuks, siis enne 2022. aastat pole seda mõtet oodata. 

Märksõnad: autouudised
urus domenicali
Jaga:

Lamborghini püstitas eelmisel aastal müügirekordi

Lamborghini laadsete superautode müügil on oluline rolli masina eksklusiivsusel. Sellest hoolimata on mitmed tootjad viimasel ajal tootmismahte kasvatanud, kuigi võibolla on selle tinginud suurem nõudlus üle maailma ning pole oodata, et näiteks Euroopa teedel mingi hetk liiga palju Lamborghinisid ringi sõitma hakkaks. 

2016. aasta oli müüdud autode osas Lamborghini jaoks äärmiselt edukas. Kokku müüdi mullu 3457 autot. Seda on seitse protsenti rohkem, kui 2015. aastal. Kui majanduskriis tabas koos teiste tootjatega rängalt ka Lamborghinit, siis viimase kuue aastaga on Itaalia autotootja igal aastal valmistatud ja müüdud autode arvu kasvatanud, võrreldes 2010. aastaga valmistatakse praegu 2,6 korda rohkem autosid. 

Lamborghini suurimaks turuks on jätkuvalt USA, kuhu müüdi möödunud aasta 1041 autot. Ameeriklastele järgnesid Jaapan, Ühendkuningriigid, Saksamaa ja Kanada. Mudelite arvestuses müüdi 2353 Huracani ning 1104 Aventadori. Kumbagi autot müüdi võrreldes aasta varasemaga umbes 100 tükki rohkem. 

Märksõnad: autouudised
aventador huracan 2016
Jaga: