2016 oli Lamborghini ajaloo parim aasta

Lamborghinile oli sarnaselt Rolls-Royce’ile ja McLarenile möödunud aasta ajaloo edukaim. 12 kuuga osteti 3457 Itaalia superautot.

Lamborghini müüs 2015. aastal 3245 autot ning mullu veidi üle 200 rohkem. Itaallased ületasid pärast kuut järjestikust aastat kasvu esmakordselt 3400 piiri. Seda, mis seisust Lamborghini tuli, näitabki kuue aasta tagune tulemus - 2010. aastal müüdi kaks ja pool korda vähem autosid.

“2016. aastal näitas Lamborghini, et ta on suurepärase vormis,” ütles tootja juhatuse esimees ja tegevjuht Stefano Domenicali. “Oli järjekordne rekordaasta ja ületasime kõik äriplaanides ettekirjutatud eesmärgid. See näitab meie sisu, järjepidevust ning häid oskusi tooteid arendada ja müüa,” lisas mees.


Lamborghinil on poolesajas riigis 135 esindust. Itaallaste suurimaks turuks on USA. Jänkid ostsid 1041 Lambot. USAle järgnevad Jaapan, Suurbritannia, Saksamaa, Kanada, Lähis-Ida ja Hiina. Kõige populaarsem mudel on Huracan, mida osteti 2353 tükki.

Märksõnad: lamborghini
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Tegevjuht vihjas Mercedes-Maybach linnamaasturile

Mercedes-Benzi pealik Dieter Zetsche ütles Detroidi automessil, mis muide veel käib, et me kõik näeme Mercedes-Maybachi üliluksuslikku linnamaasturit.

Saksa tootja ninamees ei tahtnud loomulikult detailidesse laskuda, kuid jutud, et hiljuti loodud Mercedes-Maybach loob oma vinge maasturi, on kõlanud kaua ja jõudnud paljude kõrvu.

Kuulujuttude järgi põhineks selline maastur GLS mudelil. Arvestades, et praegune GLS on juba üsna pikalt turul olnud, siis tõenäoliselt ei pane Maybach sellele põlvkonnale käsi külge, vaid ootab uut generatsiooni. Seega tuleb veel paar aastat kannatada enne, kui näeme kõrge kliirensiga võimsuse ja rikkuse sümbioosi.


Ei saa ka välistada, et Maybach loob hoopis elektrilise linnamaasturi, mis kuuluks Mercedese EQ elektriautode margi alla. See jutt läheb kokku Mercedese turundusejuhi öelduga, kes ütles, et mingi hetk elektrifitseeritakse ka Mercedes-AMG ja Maybach mudelid.

Märksõnad: autouudised
Mercedes-Maybach
Jaga:

Järgmine Grand Cherokee võib põhineda Alfa Romeo platvormil

Fiat Chrysler Automobilesi pealik Sergio Marchionne ütles, et viienda põlvkonna Jeep Grand Cherokee ehitatakse suure tõenäosusega Alfa Romeo uuele Giorgio arhitektuurile

Giorgio arendus maksis miljard eurot, mistõttu on arusaadav, et järjest rohkem FCA mudeleid kasutab seda enda põhjana. Esimesed Giorgiole ehitatud autod oli Giulia sedaan ja Stelvio linnamaastur. Nüüd lisandub neile ka Jeep Grand Cherokee.

Automaailm sai sellest plaanist teada Detroidi autonäitusel Sergio Marchionne vahendusel. Tegevjuht on üsna kindel, et Giorgiost saab maasturi põhjaks - “kui just kahe kuuga midagi ei juhtu.”


Autocar kirjutab, et FCA võib uue Grand Cherokee ehitada 2018. või 2019. aastaks.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Le Pen’ sõnul survestaks ta autotootjaid sarnaselt Trumpile

Prantsusmaa presidendikandidaat Marine Le Pen ütles, et ta tahaks sundida kodumaiseid tootjaid naasma Prantsusmaale.

Le Pen võtab malli varsti USA presidendiks vannutatavalt Donald Trumpilt. Ta ähvardab kehtestada välismaal valmistatud autodele tollimaksu, kuna välismaine tootmine võtab ameeriklastelt töö ära. Trump kiitis Fordi, mis loobus eelmine nädal uue Mehhiko tehase ehitamisest, ja Fiat Chryslerit, mis loob USAsse uusi komplekse.

Le Pen’i rääkis Prantsuse televisioonis, et ta võtaks PSA Grupi ja Renault vastu kasutusele sama meetmed. “Ma olen neid meetmeid juba aastaid nõudnud,” ütles ta. Le Pen seostab kodumaal tootmist ja maksu maksmist patriotismiga.


Nii Renault kui ka PSA Grupp toodavad autosid ja nende juppe Lõuna- ja Ida-Euroopa riikides. Lisaks plaanitakse laieneda Põhja-Aafrikasse.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod ja video: värske Škoda Octavia

Škoda peamine mudel Octavia jõudis elutsükli keskele ning sai uuenduse osaliseks.

Eile Viinis esitletud Octavia on eelkäijast veidi pikem ja versioonist olenevalt 20 või 30 mm laiemate tagarehvidega.

Škoda loobus biksenoon ja LED päevatulede pakkumisest ning pakub nüüd vaid LED tulesid. Insenerid on muutnud ka Octavia tagatulede välimust.

Octavia saab osta nelja TSI ja nelja TDI mootoriga, valikus on ka CNG versioon. Ajamite võimsused jäävad vahemikku 86 (63 kW) kuni 184 (135 kW) hobujõudu. RS versiooni 2-liitrine TSI toodab aga 230 hobujõudu ehk varasemast kümme rohkem.

Märksõnad: autouudised
Jaga: