2016 oli Lamborghini ajaloo parim aasta

Lamborghinile oli sarnaselt Rolls-Royce’ile ja McLarenile möödunud aasta ajaloo edukaim. 12 kuuga osteti 3457 Itaalia superautot.

Lamborghini müüs 2015. aastal 3245 autot ning mullu veidi üle 200 rohkem. Itaallased ületasid pärast kuut järjestikust aastat kasvu esmakordselt 3400 piiri. Seda, mis seisust Lamborghini tuli, näitabki kuue aasta tagune tulemus - 2010. aastal müüdi kaks ja pool korda vähem autosid.

“2016. aastal näitas Lamborghini, et ta on suurepärase vormis,” ütles tootja juhatuse esimees ja tegevjuht Stefano Domenicali. “Oli järjekordne rekordaasta ja ületasime kõik äriplaanides ettekirjutatud eesmärgid. See näitab meie sisu, järjepidevust ning häid oskusi tooteid arendada ja müüa,” lisas mees.


Lamborghinil on poolesajas riigis 135 esindust. Itaallaste suurimaks turuks on USA. Jänkid ostsid 1041 Lambot. USAle järgnevad Jaapan, Suurbritannia, Saksamaa, Kanada, Lähis-Ida ja Hiina. Kõige populaarsem mudel on Huracan, mida osteti 2353 tükki.

Märksõnad: lamborghini
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Fotod: kunsti nimel võtmetega kriimustatud Lamborghini Gallardo

Eelmise aasta septembrist on Taanis Aarhusi kunstimuuseumis väljas eksponaat, mis kannab nime “Low key”. Eksponaat on Lamborghini Gallardo, mille peale on võtmetega tõmmatud taanikeelseid vulgaarsusi.


Auto kunstisaalis selle septembrini, misjärel tagastatakse Lamborghini omanikule, Norra artistile DOLK-le. DOLK ütles, et ta ei kavatse kunstiteost “rikkuda” ja üle värvida.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Lamborghini Miura lumel pakub silmailu ja meelerahu

Poole sajandi vanust Lamborghini Miurat pole kõige mõistlikum viia külmaga lumele sõitma. Kuid kui mõistlikkus ja hirm kaasnevatest kuludest kõrvale heita ning Miura lumele viia, saab purki võtta maagilised kaadrid.

Kidston.tv inimesed panid kokku video, kus peategelane on väidetavalt endisele Iraani šahhile kuulunud Lamborghini Miura, mis sai auväärse valitseja soovil talverehvid, et lumerohkes Iraanis igal ajal sõita.


A Winter's Tale from Kidston.TV on Vimeo.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod: Lamborghini ehitab viis Centenario traktorit

On vähe neid, kes ei tea, et Lamborghini alustas traktorite tootmisega. Tootja kavatseb valmistada viis Centenario traktorit hinnaga 250 000 eurot.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lamborghini valmistas Itaalia politseile teise superauto

Itaallaste Polizia sai esimese Lamborghini Huracani kõrvale ka teise. Bologna kiirteepolitsei hakkab rohkete hobustega varustatud superautot kasutama esmaabiks ja organite transportimiseks.

Võib arvata, et patrullpolitseinike arv, kes ametikohale ja ka autole kandideerivad, on suur. Korrakaitsjad hakkavad Huracani kasutama ka tavatöös. Masin kaetakse helesinise ja valgete kleebistega ning külgedel jookseb Itaalia lipuvärvidest kokku pandud joon.


Neljaveolisel Huracanil on 5,2-liitrise V10, mis toodab 602 hj (449 kW). Velgedel on P Zero Pirelli rehvid. Seest leiab nii esmaabiks vaja minevat kui politseitöös kasutavad varustust, näiteks tahvelarvuti, organite jaoks mõeldud külmkapi ja kaamera.

Märksõnad: autouudised
Jaga: