FOTOD: Kättemaks parkimishälvikule

Valesti pargitud Range Roveri uksepraod lasti montaaživahtu täis. Karm lugu, kui arvestada, et auto avamine võib päris keeruliseks osutuda.

Märksõnad: kurioosumid
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Faraday Future esimese mudeli on endale broneerinud juba 64 000 inimest

Faraday Future jaoks oli nüüdseks täpselt nädal tagasi toimunud esimese tootmisse mineva mudel FF91 esitlus elulise tähtsusega. Senimaani pole konkreetsemaid teateid ettevõtte edasistest tegevusplaanidest tulnud, küll aga on teada, kui paljud inimesed endale FF91-e niiöelda broneerisid. 

Faraday Future kasutab uue auto turule toomisel sarnaselt Teslale lahendust, kus huvilised saavad endale oma koha järjekorras broneerida. Et tootmise algust planeeritakse alles 2018. aastasse ning alguses ei tasu loota, et kõik planeeritult sujub, on populaarse mudeli korral ootejärjekord tõenäoliselt võrdlemisi pikk. Mäletatavasti küsis Tesla peale Model S-i esitlust auto broneerimise eest 1000 dollarit ning selle summa eest pani endale koha järjekorras kinni umbes 400 000 inimest. Läheb aega, millal hetkel järjekorra lõpus olevad inimesed oma auto kätte saavad. 

Et Faraday Future'i FF91 saab olema umbes viis korda kallim kui Tesla Model 3, siis küsis FF järjekorras koha broneerimise eest 5000 dollarit (selle summa saab sarnaselt Teslale ettevõttelt alati tagasi küsida). Samal ajal lubas FF huvilistel ka tasuta oma nimi kirja panna, kuigi broneerimistasu tasunud inimesi teenindatakse eelisjärjekorras.

FF teatas, et eelmise nädala lõpu seisuga olid endale FF91 broneerinud 64 124 inimest. Tegu on päris hea numbriga ning kui see korrutada 5000 dollariga, oleks FF-ile justkui laekunud üle 320 miljoni dollari tegevuse jätkamiseks. Et ettevõte ise ei eristanud, kui paljud uue auto eest maksid ja kui paljud mitte, peab realistlikult lähenedes paraku eeldama, et enamik inimesi valis siiski tasuta variandi. 

Samas suutis FF91 inimestes huvi tekitada ning seda näitab ka kalli luksusauto broneerijate suur hulk. Nüüd on pall investorite käes, kes peavad otsustama, kas tagada Faraday Future rahastus piisavaks ajaks, et ettevõte oma tootmise püsti saaks panna. 

Märksõnad: autouudised
ff91
Jaga:

FOTOD: Pärnumaal vajusid kolm kalurit läbi merejää

Valgerannas vajusid täna hommikul läbi merejää kolm Pärnumaale kalastama tulnud meest. Õnnetus juhtus madalas vees ja mehed pääsesid ise kaldale.

 

Hädaabinumbrile anti täna, 10. jaanuaril kell 9.41 teada kolmest läbi merejää vajunud inimesest Pärnumaal Valgerannas. Esialgsetel andmetel läks kolmeliikmeline seltskond Soome kelkudega merejääle kalastama. Kaldast väga kaugele ei jõutud, sest mehed vajusid läbi jää. 33-, 35- ja 71-aastane mees pääsesid õnnetusest siiski ehmatusega ning pääsesid omal jõul kaldale ja tervisekahjustusi ei saanud.

Pärnu politseijaoskonna merepäästjad tuvastasid merejääl veel viis kalurit, kellega politseinikud suhtlesid. Mehed endi sõnul jääoludes ohtu ei näinud ja jätkasid püüki.

Lääne prefektuuri mereturvalisuse valdkonda koordineeriva Karet Akkaja sõnul tuleb jääle minekusse suhtuda äärmise ettevaatlikkusega.

"Merejää tugevus on ebaühtlane ja kohati on see väga pude, mistõttu soovitame merejääle minekut vältida. Kui mingil põhjusel seda teha tuleb, soovitame kindlasti kaasa võtta vajalikud enesepääste vahendid. Külmas vees tekib alajahtumine kiiresti ja seega on oluline, et inimene suudaks end vajadusel päästa. Jäänaasklid on selleks väga efektiivsed vahendid, mis jääle minnes peaks kindlasti kaasas olema," ütles Akkaja.

Politsei nõuandeid merejääle minejatele

Enne jääle minekut viige end kurssi piirkonna jääolude ja võimalike kehtivate piirangutega.

Jääle minekust ja piirkonnast, kuhu minna plaanitakse ning võimalikust tagasijõudmise ajast tuleks teavitada lähedasi.

Jääle tuleks kaasa võtta navigatsioonivahendid, jäänaasklid ja laetud akuga veekindlas pakendis mobiiltelefon.

Võimalusel ärge minge jääle üksinda ja hoidke kaaslastega nägemiskaugusesse, et õnnetuse korral kaaslased teid märkaksid ning saaks vajadusel abi kutsuda või seda ise osutada.

Kalastades ei tohiks koguneda seltskonnaga väikesele alale, sest nii kahaneb jää kandevõime. Inimeste vahel tuleks hoida vähemalt viis meetrit vahet nii jääl liikudes kui ka kalastamisel.

Vältige paksu lumega kaetud aladel liikumist, kus jäätumine võib olla ebaühtlane ja jääkate keskmisest õhem. Valige teekond, mis võimaldaks liikuda visuaalselt eristataval jääkattel.

Alkoholi tarvitada pole soovitatav, sest see vähendab kriitilises olukorras reageerimise võimet.

Kui olete sattunud hätta, näete hädasolijat või olete kaotanud suunataju, teatage sellest kohe hädaabinumbrile 112.

Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Samsung esitles 20 minutiga laetavat autoakut

Pea kõik suuremad autotootjad näevad mingil määral vaeva oma autode elektrifitseerimisega. Elektriautode laialdase leviku juures mängivad kindlasti rolli akud. Tesla läks isegi nii kaugele ja võttis hiiglasliku akutehase rajamise riski enda peale, selle asemel, et akusid mõnelt tööstushiiult kokku osta. 

Tänapäeval on tavalisem aga mudel, kus autotootjad ostavadki enamik detaile, sealhulgas ka akud niiöelda allhankijatelt. Kuigi need allhankijad võivad suures pildis olla isegi autotootjast suuremat ettevõtted. 

Telerite ja nutitelefonide tootmisega kuulsust kogunud Samsung on üks nendest tööstusgigantitest, kelle erinevad harud tegelevad peaaegu kõigega, millega üldse tegeleda saab. Samsungil on ka oma liitium-ioon akude divisjon, Smasung SDI, mis akude tootmisele ja nende efektiivsemaks muutmisele keskendub. 

Samsung SDI teatas, et on valmis meisterdanud "järgmise põlvkonna" aku, mis suudab autod viia kuni 600 km kaugusele ja mille kiirlaadimiseks kulub vaid 20 minutit. Samsungi sõnul saab akusse 80 protsendini, ehk peaaegu 500 km jagu elektrienergiat laadida ajaga, mis kulub keskmiselt tanklates kohvi joomiseks. Ja seda kõike akublokiga, mis jääb oma suuruse ja kaalu poolest samasse suurusjärku praegu pakutavatega. 

Samsung liigub sarnaselt Teslale ja Panasonicule üle 2170 akuelementide kasutamisele. 21 mm ja 70 mm on vastavalt siis elemendi diameeter ja pikkus. Need elemendid on seni toodetutest veidi suuremad, kuid see võimaldab parandada aku energiatihedust ning alandada tootmiskulusid. 

Uued akud peaksid autodesse jõudma järgmise kümnendi alguses. 

Märksõnad: autouudised
samsung
Jaga:

Vormel-1 sarjast lahkunud mehhiklane leidis endale ajutise töökoha

Möödunud hooajal Haasi vormel-1 meeskonda kuulunud Esteban Gutierrez teeb kaasa selle aasta aprillis kodumaal Mehhikos toimuval elektrivormelite sarja etapil.

Gutierrez jäi mullu punktita ning Haas otsustas mehe taanlase Kevin Magnusseni vastu vahetada. Haasi teise sõitjana jätkab ka 26. märtsil Austraalias algaval hooajal prantslane Romain Grosjean.

25-aastasele Gutierrezile pakutakse vormel-E sarjas sõitjakohta hooajaks 2017/2018, kuid mehhiklane pole oma tuleviku osas otsust veel langetanud.

Märksõnad: mootorisport
Jaga: