FOTOD ja video: Illegaalsel kiirendusvõistlusel hukkusid kolme lapse vanemad

Võidu kiirendasid Range Rover ja Audi. Maastur sattus libisemisse ning sõitis kiirusel 165 km/h külg ees posti. Auto juht ja kaasasõitja hukkusid sündmuskohal. Neist jäi maha kolm alaealist last.

Märksõnad: kurioosumid
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Jaguar Land Roveri müük tegi suure kasvu

India gigandi Tata Motorsi käsutuses oleva Jaguar Land Roveri ülemaailmne müük kasvas 2016. aastal viiendiku võrra.

Mullu osteti 583 312 Jaguar ja Land Roveri autot. Tootja on eesmärgiks seadnud, et 2020. aastal müüakse miljon autot. Detsembris JLR’i edu rauges - jõulukuul oli brittide kasv “vaid” 12 protsenti.

Jaguar Land Roveri edu aitavad tagada suured investeeringud uutesse mudelitesse ning laienemine. JLR’il on tehased Hiinas ja Brasiilias ning värsket kompleksi püstitatakse Slovakkiasse. Britid said endale uuesti jalad alla 2008. aastal, kui Tata Motors nad ära ostis.

Jaguari müük kasvas mullu 77 protsenti 148 730 autoni ning seda suuresti tänu F-Pace’i populaarsusele. F-Pace’ide müük moodustas peaaegu kolmandikku kõikidest omaniku leidnud Jaguaridest. Land Roveri kasv oli kaheksa protsenti 434 583 maasturini.


JLR’i suurimas turuks oli Euroopa, mis ostis peaaegu veerand sõidukitest.

Märksõnad: autouudised
Land Rover
Jaga:

Toomas Triisa tõusis Dakaril Malle-Moto klassi liidriks

Täna sõideti Dakaril peale puhkepäeva seitsmes katse. See viis sõitjad Boliivia pealinnast, La Paz'ist Uyunisse ja tegu oli Dakar Team Estonia poolt vaadates eduka katsega, kui Toomas Triisa (Husqvarna) tõusis ilma kõrvalise abita klassi Malle-Moto liidriks, kui võitis selles arvestuses tänase katse. Mart Meeru (Husqvarna) oli katsel kaheksas ja klassi kokkuvõttes jätkab viiendal kohal.

 

Tänane katse oli samuti ilmaolude tõttu muudetud, kokku oli pandud ära jäänud kuuenda ja tänase, seitsmenda katse osad. Lõpppunkt jäi ikka samaks, varasematest Dakaridest tuttav Uyuni Boliivias. Täna oli tänavuse Dakari maratonkatse esimene osa, Malle-Moto sõitjatele see suuri muudatusi kaasa ei too, nemad sõidavad nagunii ilma kõrvalise abita. Ülejäänud sõitjad peavad aga täna samuti hakkama saama ilma taustajõudude abita, kui nende meeskonnad sõidavad otse Dakari kaheksanda katse laagrisse. Toomas Triisa tegi täna väga hea päeva, peale 400 kilomeetrist ülesõitu toimunud 160 kilomeetrisel katsel oli ta oma klassi võitja, edestades teiseks tulnud Manuel Luccheset 5.47. Mart Meeru oli kaheksas, kaotades Toomasele pisut üle poole tunni. Senine Malle-Moto liider Jose Julian Kozac (KTM) kaotas täna kõvasti aega, kui ta tsikkel veeti kaasvõistleja poolt nööri otsas katse finišisse ja sealt edasi tänasesse laagrisse. See tähendas, et ta kukkus üldarvestuses kolmandaks (+1:04.47). Teisel kohal on peale seitsmendat katset Lyndon Poskitt (+52.15). Mart on viiendal kohal (+2:10.31).

 

Üldarvestuses olid meie mehed katsel järgnevatel kohtadel: Toomas 32 (+27.24) ja Mart 71 (+1:01.52). Tänase katse võitis Ricky Brabec (Honda). Üldliider on peale tänast katset Sam Sunderland (KTM), Toomas on 33 (+3:28.18) ja Mart on 58 (+5:38.49).

 

Teisipäeval sõidetav Dakari kaheksas katse toob sõitjad mägedest allapoole, kui tullakse tagasi Argentinasse. Salta, kus asub laager, on 1100 meetri kõrgusel ja see tähendab ka temperatuuride tõusu. Siiski on pea 900 kilomeetri pikkusel päeval vaja tõusta veel 4500 meetri kõrgusele. Päev algab Uyuni laagrist välja sõites lühikese ülesõiduga, millele järgneb 492 kilomeetrine katse, mille sees on piiriületuse tarbeks taas neutralisatsiooniala. Nende ridade kirjutamise hetkel pole veel teada, kas vihmasajud on muutnud mingi osa ka teisipäeva trassist läbimatuks ja kas tuleb selles osas muudatusi. Igal juhul ootab sõitjaid ees offroadi mägedes ja katse lõpuosas ka liivadüüne.

 

Alternatiivne live feed, kus saab ka Malle-Moto klassi eraldi näha: http://www.trackingdakar.nl/

 

Red Bull TV teeb igal päeval päeva kokkuvõtte ja seda saab vaadata siit: redbull.tv

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Video: omapärase järelhaagisega pikap

Nii nagu video üles võtnud härra ütleb: võimalik vaid Kansas Citys ehk Ameerika Ühendriikides.

Märksõnad: kurioosumid
Jaga:

Video: Darvini auhinna kandidaadid - the best of!

Tundub, et kõige populaarsemad viisid end ära tappa on elektriliinid ja rongid. Tähelepanu! Video pole sobiv alaealistele ja nõrganärvilistele!

Märksõnad: kurioosumid
Jaga: