Video: omapärase järelhaagisega pikap

Nii nagu video üles võtnud härra ütleb: võimalik vaid Kansas Citys ehk Ameerika Ühendriikides.

Märksõnad: kurioosumid
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Darvini auhinna kandidaadid - the best of!

Tundub, et kõige populaarsemad viisid end ära tappa on elektriliinid ja rongid. Tähelepanu! Video pole sobiv alaealistele ja nõrganärvilistele!

Märksõnad: kurioosumid
Jaga:

Video: Mercedese Digital Light - revolutsioonilised esituled

Arvuti poolt juhitud üle miljoni väikese tulukese suudavad auto ette manada juhti abistava pildi või kogunisti ülekäiguraja jalakäijale, kui juhil on himu teda üle tee lasta. Kuidas asi reaalses elus välja näeb, vaata juba videoklipi vahendusel.

Süsteemi loomisel olid abiks mitmed suured firmad ning seda rahastas Saksamaa valitsus. Muide, innovaatilisi lahendusi võib peagi oodata ka Fordilt ja Opelilt.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

FOTOD: Volkswagen tutvustas hipihõngulist ideeautot I.D. Buzz

Volkswagen võtab ette ja näitab iga natuke aja tagant mõnda uut versiooni klassikalisest Volkswagen Camper Van hipibussist. Nii on tehtud juba viimased 15 aastat, kuid kahjuks pole ükski neist autodest tootmisse jõudnud. Võibolla on asi selles, et hipidel pole piisavalt raha endale auto ostmiseks (nali!). 

Seekordne versioon Camper Vanist jääb originaalile üllatavalt truuks. Kuigi ilmselgelt on aru saada, et I.D. Buzzi puhul tegu on pigem tulevikku suunatud mudeliga, tunneb V-kujulise esiosa järgi ikkagi auto eelkäija ära. Suurimat kahtlust tekitavad ideeauto disainis masina esituled, mis meenutavad mõned tunduvalt väiksema ja madalama auto omi. See on ehk koht, kus võiks Camper Vanilt rohkem õppust võtta. 

I.D. Buzz on tehniliselt huvitav väikebuss. Sõiduk on ehitatud Volkswageni modulaarsele MEB platvormile ning auto üheks eesmärgiks ongi demonstreerida MEB platvormi paindlikust. Või siis MEB-i sobivust neliveolise väikebussi jaoks. Auto on loomulikult elektriline ning mootorid suudavad parematel hetkedel ratastesse pressida 370 hobujõudu. Sõitmiseks vajalik energia saadakse 111 kWh akublokist. Kuigi ilmselgelt pole selle masinaga päris elu teste läbi viidud, ennustab Volkswagen, et masina sõiduulatuseks on USA tsükli järgi umbes 430 km. 

Volkswageni sõnul võiks I.D. Buzz olla tänu autosse paigutatud sensoritele, radaritele ja kaameratele täiesti autonoomne. Seda eeldusel, et tarkvara riistvara võimekusele järgi jõuab.

Hetkel pole mingeid plaane I.D. Buzz või sellesarnane auto uuesti tootmisse tuua. Arvestades, et auto ehitatakse MEB-platvormile, võib aga juhtuda, et Volkswagen suudab sellesarnase mudeli tootmist õigustada isegi siis, kui müügimahud väga suureks ei kasva. Enne 2020. aastat pole aga mõtet oma lootusi üle kütta. 

Märksõnad: autouudised
ideeauto concept i.d. buzz
Jaga:

Video: Samal ajal Venemaal ...

Öeldakse, et Venemaa pole mitte riik vaid vaimne seisund.

Märksõnad: kurioosumid
Jaga: