Kia Stonic crossover astub juulis üles

Hyundai uue mudeli Kona vend Kia Stonic teeb esimese avaliku esinemise järgmisel kuul. Stonic on omapäraste joonte ja disainiga B-segmendi linnamaastur.

Kia aseesimehe Lee Hyong-keuni sõnul näitab neljasilindrilise mootoriga korealane end suve teisel kuul ehk oodatust varem. Vennasmudel Hyundai Kona debüüt toimus alles möödunud kuul.

Kia kinnitas jaanuaris, et Stonic jõuab tootmisesse. Vahepeal oleme näinud linnamaasturi visandeid. Teame, et auto võtab malli Konast, seda nii platvormi kui ka ajamite osas. 2-liitrine vabalthingav nelja silindriga ridamootor toodab 147 hj (109 kW) ja 178 Nm. Võimsam 1,6-liitrine turboajam käib välja 175 hj (135 kW) ja 264 Nm.

Stonicut näidatakse esmalt veebis, seejärel juba Frankfurdi autonäitusel.

Märksõnad: kia
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Kia valmistub uut linnamaasturit turule paiskama

Kia avalikustas eile visandid uuest Stonic linnamaasturist. Tootja sõnul on see nende senini kõige rohkem kohandatav mudel.

Nissan Juke’i rivaali nimi on Stonic ning Korea tootja sõnul on linnamaastur “pilkupüüdev ja enesekindel” ning “Euroopa disainikeelega”. Stonicust saab Kia jaoks tähtis mudel just Euroopas, sest järgmiseks aastaks prognoositakse, et linnamaasturite turg Euroopas ületab kahe miljoni piiri.

Stonic tuleb müügile sel aastal, kui on ära esinenud Frankfurdi näitusel. Põhja-Ameerikasse jõuab Stonic pärast Los Angelese messi novembris.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod: inimesed suudlesid Kia Optimat selle võitmiseks

USAs Austinis tegutsev 96.7 KISS FM korraldas koos kohaliku Kia edasimüüjaga võistluse “Suudle Kiat”. Võistluse auhinnaks oli 22 000 dollarit maksev Kia Optima LX 2017.

Kohale tuli 20 osalejat ning võitja andis autole suud üle 50 tunni. Iga tunni tagant oli musitajatel võimalus 10 minutit huuli puhata, misjärel pidid nad valima uue koha, kust autot suudelda.

50 tunni möödudes oli mängus veel seitse inimest, misjärel otsustati võitja loosi teel selgitada ning auhinna sai 30-aastane Dilini Jayasuriya. Teised musitajad pidid leppima piletitega Justin Timberlake’i ja Bruno Mars’i kontsertidele.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Kia ootab Euroopas suurt kasvu

Kia loodab uute Picanto ja Rio mudelitega kasvatavad Euroopa turuosa üle kolme protsendi.

“See aasta saab meie jaoks olema tähtis. Me liigume suurte sammudega järgmise aasta eesmärgi - müüa Euroopas pool miljonit autot aastas - suunas,” rääkis Euroopa tootmisjuht Michael Cole.

Korea tootja müüs mullu Euroopa Liidus ja Euroopa Vabakaubanduse Assotsiatsiooni liikmesriikides (Island, Liechtenstein, Norra ja Šveits) 435 317 autot. Seega oli Kia kasv 13 protsenti. Mullune turuosa oli aga 2,9 protsenti. Kia venna Hyundai tulemused olid veidi paremad. Kasv oli 7,5 protsenti 505 396 autoni ning nende all on 3,3% Euroopa autoturust.

Kia kasv jaanuaris oli 20% ehk kaks korda suurem kui keskmine. Müügile aitavad kaasa eelmise aasta teises pooles valmis saanud Niro hübriid ja universaalkerega Optima.


Kial on kavas 2020. aastaks valmis saada 22 uut mudelit, asendajat ja varianti. Nende hulgas on Niro pistikhübriid ja tagaveoline Stinger sportsedaan. Kasvul annavad ka hoogu populaarsete Picanto ja Rio väikeautode uued põlvkonnad.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Kia Picanto jõuab kevadel Euroopasse

Tuttuus Kia Picanto tegi jaanuaris online-debüüdi. Ka Genfis esinev väikeauto muutub eurooplastele kättesaadavaks kevadel.

Picantot saab osta kolme mootoriga. Uus 1-liitrine turbomootor on neist võimsaim ja arendab kuni 97 hobujõudu (72 kW). See variant aga ei jõua müügile enne aasta teist poolt.

Baasmootor on 1-liitrine MPI, mis käib välja 66 hj (49 kW) ja 96 Nm. 1,25-liitrine ajam toodab 83 hj (61 kW) ja 122 Nm. Mõlemad mootorid on uue jahutussüsteemi ja tehnoloogiaga, mis võimaldab klapid deaktiveerida.


Kia uuendas auto salongi ning selle valmistamisel kasutati varasemast kvaliteetsemaid materjale. Autos viibijad leiavad sealt 7-tollise puuteekraani ning Apple CarPlay ja Android Auto ühilduvuse.

Märksõnad: autouudised
Jaga: