Kia Optima pistikhübriidi saab silmata Genfis

Säästlik korealane on tuttava disainiga. Küll aga on täiendatud põrkeraudasid ja esivõre. Kia kerelt leiab sinised rõhutused, EcoPlugin märgid ja laadimispesa, mis asub esitiival.

Sees on uuendatud armatuuri ning see kuvab nüüd hübriidi energia kasutust. 8-tolliselt puuteekraanilt on võimalik näha, kus asuvad lähimad laadimisjaamad. Lisavalikus on juhtmevaba nutitelefoni laadija ja Harman Kardon kvaliteetne helisüsteem.

Optimat viivad edasi 2-liitrine GDI neljasilindriline mootor, 9,8 kWh liitiumpolümeeraku ja kuuekäiguline automaatkast, mille sisse on integreeritud elektrimootor. Kia koguvõimsus on 199 hj (149 kW) ja 374 Nm. Sajani kiirendamisele kulub 9,4 sekundit ning elektri abil on võimalik läbida üle 50 kilomeetri.

Märksõnad: kia
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Kia Niro Super Bowli reklaam õpetab, et ükski heategu ei jää karistuseta

Kia näitas lõpuks täispikka versiooni oma Super Bowli reklaamist, kus lisaks Kia Nirole figureerib ka näitleja Melissa McCarthy. 

McCarthy reisib reklaamis üle kogu maailma, minnes abivalmilt sinna, kus kohalik loodus päästmist vajab. See ei lõppe aga sugugi hästi. Merel lõhub vaal McCarthy paadi ja lennutab naise julmalt vastu laevavööri. Puid kaitstes langetab metsamees just selle puu, mille otsa McCarthy roninud on. Suur jääpank lahkneb täpselt McCarthy jalge vahelt ning ka ninasarvik ei ole oma kaitsjate vastu väga sõbralik ning otsutab McCarthyt hoopis rünnata. 

Loo moraal on Kia sõnul selles, et looduse eest aktiivselt võidelda on raske, palju lihtsam on seda teha keskkonda säästva autoga, näiteks hübriidse Kia Niroga sõites. 

Märksõnad: autouudised
niro melissa mccarthy
Jaga:

Kia tippjuht vihjas elektrilisele Nirole

Kia tutvustas eelmisel aasta täiesti uut mudelit Niro, mis püstitas esimesel kuul uute autode müügirekordi. Kia loodab sel aastal Nirolt tugevaid müüginumbreid, seda näitab ka Super Bowlil just Niro reklaamimine. 

Kia Niro näol on praegu tegu sportliku, hübriidse crossoveriga, kuid Kia Ameerika tooteplaneerimise asepresident Michael Sprague vihjas, et tulevikus võib saabuda ka mudeli täiesti elektriline versioon.

Kui praegu on tegu "vaid" tavalise hübriidiga, siis Kia on juba teatanud, et töös on ka mudeli pistikhübriid, mida saaks pistikust laadida ja mis suudaks lühemaid distantse täielikult elektri pealt sõita. Sisepõlemismootori täielikult eemaldamine eeldaks aga senisest märkimisväärselt suuremat akublokki ning Chevrolet Bolti ja Tesla Model 3-ga konkureerimiseks tõenäoliselt ka rohkem kui 320 km sõiduulatust. 

Konkreetseid plaane pole Kia poolt avalikustatud, kuid tootja 2020. arenguplaanid näevad ette kahe täiesti elektrilise mudeli müüki. Loogika järgi võiks üks nendest kindlasti Niro olla. 

Märksõnad: autouudised
niro elektriauto
Jaga:

Kia toob sel aastal turule uue väikese linnamaasturi

Soulist meieni jõudvate sahinate järgi esitleb Lõuna-Korea tootja Kia sel aastal linnamaasturit, mis hakkab võistlema Nissan Juke’i ja teiste sarnaste mudelitega.

Auto tüüp on CUV ehk crossover utility vehicle ning see põhineb Kia Riol, teatas tootja kolmapäeval, kui esitles mulluseid tulusid. Kia rohkem crossoveri kohta ei rääkinud.

Mudel tuleb müügile Euroopas ja Lõuna-Koreas ning on võimalik, et masina nimeks pannakse Stonic - nimi, mille Kia on registreerinud. Stonici kõige tõenäolisem paik debüüdi tegemiseks on Frankfurt ja seda septembris.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Kia Super Bowli reklaamis figureerib suures hädas jooksev Melissa McCarthy

Kui eile alustas Super Bowli reklaamide reklaamimisega Lexus, siis täna on järg Kia käes. Lexuse reklaami meelitusvideo oli üsna otsekohene ning selle põhjalt võib selgelt aimata, milline lõplik reklaam välja näeb. Kia on aga mõnevõrra krüptilisem, näidates vaid, kuidas üks naine suures hirmus jookseb. 

Jääb vaid küsimus, kas lipuga näitleja, Melissa McCarthy jookseb lõplikus reklaamis figureeriva hübriidse Kia Niro eest või mõne konkurendi, näiteks Toyota eest või äkki ta ei kardagi, vaid suures entusiasmis jookseb Kia Niro poole... Vaid aeg annab arutust. 

Märksõnad: autouudised
niro super bowl
Jaga: