Kia Optima pistikhübriidi saab silmata Genfis

Säästlik korealane on tuttava disainiga. Küll aga on täiendatud põrkeraudasid ja esivõre. Kia kerelt leiab sinised rõhutused, EcoPlugin märgid ja laadimispesa, mis asub esitiival.

Sees on uuendatud armatuuri ning see kuvab nüüd hübriidi energia kasutust. 8-tolliselt puuteekraanilt on võimalik näha, kus asuvad lähimad laadimisjaamad. Lisavalikus on juhtmevaba nutitelefoni laadija ja Harman Kardon kvaliteetne helisüsteem.

Optimat viivad edasi 2-liitrine GDI neljasilindriline mootor, 9,8 kWh liitiumpolümeeraku ja kuuekäiguline automaatkast, mille sisse on integreeritud elektrimootor. Kia koguvõimsus on 199 hj (149 kW) ja 374 Nm. Sajani kiirendamisele kulub 9,4 sekundit ning elektri abil on võimalik läbida üle 50 kilomeetri.

Märksõnad: kia
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Kia ootab Euroopas suurt kasvu

Kia loodab uute Picanto ja Rio mudelitega kasvatavad Euroopa turuosa üle kolme protsendi.

“See aasta saab meie jaoks olema tähtis. Me liigume suurte sammudega järgmise aasta eesmärgi - müüa Euroopas pool miljonit autot aastas - suunas,” rääkis Euroopa tootmisjuht Michael Cole.

Korea tootja müüs mullu Euroopa Liidus ja Euroopa Vabakaubanduse Assotsiatsiooni liikmesriikides (Island, Liechtenstein, Norra ja Šveits) 435 317 autot. Seega oli Kia kasv 13 protsenti. Mullune turuosa oli aga 2,9 protsenti. Kia venna Hyundai tulemused olid veidi paremad. Kasv oli 7,5 protsenti 505 396 autoni ning nende all on 3,3% Euroopa autoturust.

Kia kasv jaanuaris oli 20% ehk kaks korda suurem kui keskmine. Müügile aitavad kaasa eelmise aasta teises pooles valmis saanud Niro hübriid ja universaalkerega Optima.


Kial on kavas 2020. aastaks valmis saada 22 uut mudelit, asendajat ja varianti. Nende hulgas on Niro pistikhübriid ja tagaveoline Stinger sportsedaan. Kasvul annavad ka hoogu populaarsete Picanto ja Rio väikeautode uued põlvkonnad.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Kia Picanto jõuab kevadel Euroopasse

Tuttuus Kia Picanto tegi jaanuaris online-debüüdi. Ka Genfis esinev väikeauto muutub eurooplastele kättesaadavaks kevadel.

Picantot saab osta kolme mootoriga. Uus 1-liitrine turbomootor on neist võimsaim ja arendab kuni 97 hobujõudu (72 kW). See variant aga ei jõua müügile enne aasta teist poolt.

Baasmootor on 1-liitrine MPI, mis käib välja 66 hj (49 kW) ja 96 Nm. 1,25-liitrine ajam toodab 83 hj (61 kW) ja 122 Nm. Mõlemad mootorid on uue jahutussüsteemi ja tehnoloogiaga, mis võimaldab klapid deaktiveerida.


Kia uuendas auto salongi ning selle valmistamisel kasutati varasemast kvaliteetsemaid materjale. Autos viibijad leiavad sealt 7-tollise puuteekraani ning Apple CarPlay ja Android Auto ühilduvuse.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Kia Niro Super Bowli reklaam õpetab, et ükski heategu ei jää karistuseta

Kia näitas lõpuks täispikka versiooni oma Super Bowli reklaamist, kus lisaks Kia Nirole figureerib ka näitleja Melissa McCarthy. 

McCarthy reisib reklaamis üle kogu maailma, minnes abivalmilt sinna, kus kohalik loodus päästmist vajab. See ei lõppe aga sugugi hästi. Merel lõhub vaal McCarthy paadi ja lennutab naise julmalt vastu laevavööri. Puid kaitstes langetab metsamees just selle puu, mille otsa McCarthy roninud on. Suur jääpank lahkneb täpselt McCarthy jalge vahelt ning ka ninasarvik ei ole oma kaitsjate vastu väga sõbralik ning otsutab McCarthyt hoopis rünnata. 

Loo moraal on Kia sõnul selles, et looduse eest aktiivselt võidelda on raske, palju lihtsam on seda teha keskkonda säästva autoga, näiteks hübriidse Kia Niroga sõites. 

Märksõnad: autouudised
niro melissa mccarthy
Jaga:

Kia tippjuht vihjas elektrilisele Nirole

Kia tutvustas eelmisel aasta täiesti uut mudelit Niro, mis püstitas esimesel kuul uute autode müügirekordi. Kia loodab sel aastal Nirolt tugevaid müüginumbreid, seda näitab ka Super Bowlil just Niro reklaamimine. 

Kia Niro näol on praegu tegu sportliku, hübriidse crossoveriga, kuid Kia Ameerika tooteplaneerimise asepresident Michael Sprague vihjas, et tulevikus võib saabuda ka mudeli täiesti elektriline versioon.

Kui praegu on tegu "vaid" tavalise hübriidiga, siis Kia on juba teatanud, et töös on ka mudeli pistikhübriid, mida saaks pistikust laadida ja mis suudaks lühemaid distantse täielikult elektri pealt sõita. Sisepõlemismootori täielikult eemaldamine eeldaks aga senisest märkimisväärselt suuremat akublokki ning Chevrolet Bolti ja Tesla Model 3-ga konkureerimiseks tõenäoliselt ka rohkem kui 320 km sõiduulatust. 

Konkreetseid plaane pole Kia poolt avalikustatud, kuid tootja 2020. arenguplaanid näevad ette kahe täiesti elektrilise mudeli müüki. Loogika järgi võiks üks nendest kindlasti Niro olla. 

Märksõnad: autouudised
niro elektriauto
Jaga: