Video: Jaguar esitles E-Pace'i spiraalpöördega

Jaguari tulevikuplaanide elluviimisel saab olema äärmisel oluline roll nende uuel crossoveri - E-Pace'il. Masinat on siin-seal juba pikemat aega näidatud, kuid nüüd toimus lõpuks ametlik esitlus. Et kogu üritust veelgi põnevamaks muuta, tegi E-Pace ka barrel rolli ehk spiraalpöörde. 

Uhiuus E-Pace sõitis suure hooga hüppesse, tegi 270-kraadise pöörde ning maandus 15 meetri kaugusel, pääsedes sellega ka Guinessi rekorditeraamatusse. 

Jaguar E-Pace on mõnevõrra väiksem, kui 2016. aastal esitletud F-Pace. Sellegipoolest mahub sinna mugavalt istumia viis inimest, kelle transpordiks saab kasutada hetkel kuni 300-hobujõulise 2,0-liitrsei turboga neljasilindrilise R-Dynamic mootori abi. E-Pace'il on ka üheksakäiguline automaatkäigusast ning nelivedu, kusjuures sisuliselt kogu mootori energia saab soovi korral vaid ühe telje peale saata. Loomulikult on valikus ka ohtralt erinevaid sõidurežiime, mis kohandavad käiguvahetused ja gaasipedaali tundlikuse jmt vastavalt vajadusele. 

Ka salongist leiab ohtralt tänapäevast tehnoloogiat, alates 10-tollisest puutetundlikust ekraanist, kvaliteetsest Meridian helisüsteemist kuni 4G ühenduste ja võrku ühendatud navigatsioonisüsteemini välja. 

Jaguar loodab, et E-Pace muutub kiiresti nende kõige populaarsemaks mudeliks, mis võib vabalt ka juhtuda. Näiteks IHS Marketi analüütikud usuvad, et 2019. aastal ostetakse kokku 61 500 E-Pace, moodustades seega peaaegu neljandiku kõigist müüdud Jaguari mudelitest. 

Märksõnad: jaguar
e-pace
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Jaguar ootab, et E-Pace’ist saab nende enim müüdud auto

Jaguar ennustab, et nende uuest E-Pace linnamaasturist saab enim ostetud mudel. E-Pace peaks mööduma suurest vennast F-Pace’ist, kuna ta on taskukohasema hinnaga.

“Ta tuleb odavam ja klientide sihtrühm on laiem,” ütles Jaguari disainijuht Ian Callum. Ta arvab, et E-Pace’i nõudlus ületab koheselt müügile jõudes F-Pace’i oma. E-Pace peaks müügile jõudma järgmise aasta alguses.

Jaguari hinnangul on 80% E-Pace’i ostjatest esmakordsed Jaguari ostjad. Brittide väikseim linnamaastur hakkab võitlema BMW X1, Audi Q3, Volvo XC40  ja Mercedes GLA mudelitega.

Märtsis lõppenud rahandusaasta lõpuks oli Jaguari populaarseim mudel F-Pace, mida osteti pea 68 000 tükki. Kokku müüs Jaguar ca 173 000 masinat. E-Pace peaks aitama Jaguaril müüa aastas veerand miljonit autot. E-Pace’i toodetakse Austrias ja Hiinas.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Jaguari kõige võimsam seeriatoodetav auto Goodwoodis

Jaguar näitas kodusel Goodwoodi näitusel XE SV Project 8 mudelit. Selle 5-liitrine ülelaaduriga V8 mootor toodab 592 hj (441 kW) ja 700 Nm.

Maheda häälega Jaguar näeb kena välja ning selle valmimise eest vastutas erimudeleid valmistav SVO osakond. SVO ehitas ka F-Type Project 8 auto ning see jagab mootorit XE SV Project 8-ga.

Neljaveolisel Jaguaril on palju kergeid süsinikkiust detaile. Näiteks pamperid ja õhuavadega kapott. Erilise XE välimus on agressiivsem ning peale keredetailide peaksid ka 20-tollised veljed aitama autol eristuda tavalisest XE-st.

Jaguar toodab erimudelit vaid 300 tükki.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Jaguar Land Rover peaks looma koduriigis 5000 uut töökohta

Briti leht Sunday Telegraph kirjutab, et kohalike juurtega autotootja Jaguar Land Rover kavatseb järgmisel aastal tööle võtta 5000 iseneri ja tehnilist töötajat.

JLR võib värbamise rääkida juba sel nädalal. Tööd pakutakse elektroonika ja tarkvara inseneridele, kelle abiga liigutakse isejuhtivate autode poole.

Tootja teatas selle kuu alguses, et investeerib tütarettevõtte kaudu 25 miljonit dollarit sõiduteenust pakkuvasse USA ettevõttesse Lyft. Lyfti abil loodetakse kiiremini arendada isejuhtivate autode prototüüpe.

JLR’il valmib Austria tootja Magna Steyri abiga esimene elektrisõiduk. Selleks on linnamaastur I-Pace. JLR tegevjuht Ralf Speth ütles, et tulevikus kolitakse tootmine Suurbritanniasse.

Tata Motorsile kuuluv JLR asub töötajaid värbama väljaspool Suurbritanniat, sest riigis pole piisavalt insenere.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: uus Jaguar I-Pace 2018 Monacos testimas

Paari kuu pärast debüteeriv Jaguari I-Pace’i elektrilinnamaastur testis end Monaco ringrajal.

Septembris Frankfurdis esineval neljaveolisel elektriautol on kaks elektrimootorit, mis toodavad 400 hobujõudu (300 kW) ja 700 Nm. I-Pace’i eeldatav hind algab 63 000 euro juurest.Märksõnad: autouudised
Jaga: