Video: uus Jaguar I-Pace 2018 Monacos testimas

Paari kuu pärast debüteeriv Jaguari I-Pace’i elektrilinnamaastur testis end Monaco ringrajal.

Septembris Frankfurdis esineval neljaveolisel elektriautol on kaks elektrimootorit, mis toodavad 400 hobujõudu (300 kW) ja 700 Nm. I-Pace’i eeldatav hind algab 63 000 euro juurest.Märksõnad: jaguar
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: uus Jaguar I-Pace 2018 Monacos testimas

Paari kuu pärast debüteeriv Jaguari I-Pace’i elektrilinnamaastur testis end Monaco ringrajal.

Septembris Frankfurdis esineval neljaveolisel elektriautol on kaks elektrimootorit, mis toodavad 400 hobujõudu (300 kW) ja 700 Nm. I-Pace’i eeldatav hind algab 63 000 euro juurest.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Jaguar Land Roveri juht kaitseb diiselmootoreid

Pärast Volkswageni diiselmootorite petutarkvaraskandaali on diiselmootorid teatavasse häbisse sattunud. Ka varasemalt vähese levikuga USA-s on diiselmootorid eriti suure hoobi saanud, kuid üha enam tahetakse nende levikut takistada ka suuremates Euroopa linnades. Seda paljuski lootuses vähendada niimoodi lämmastikuoksiidide arvu linnaõhus. 

Jaguar Land Roveri tegevjuht Ralf Speth usub jätkuvalt aga diiselmootoritesse. Tema sõnul on diiselmootorite tehnoloogia teinud läbi suure arenguhüppe, seda nii võimsuse kui ka emissioonide osas, ning tänaseks on diiselmootor sarnasest bensiinimootorist loodusele parem valik. 

Samal ajal jätkab JLR aktiivselt ka elektriautodesse investeerimast, töötades hetkel elektrilise I-Pace ideeautode tootmisversiooni kallal. Spethi sõnul on tulevik elektri päralt, kuid elektriautodele liikumine ei toimu üleöö ning ka peab valima parima kasutusel oleva tehnoloogia, milleks tema sõnul on diiselmootorid. Seda hoolimata Volkswageni poolt diiselmootoritele tekitatud halvast mainest, mille käes vaevlevad Spethi sõnul nüüd sisuliselt kõik autotootjad. Neid lihtsalt ei usaldata enam. 

Märksõnad: autouudised
jlr land rover ralf speth diiselmootor
Jaga:

Jaguar müüb maha 10 täielikult restaureeritud Series 1 E-Type'i

Jaguar Land Roveri "Reborn" programm on võtnud ette tõeliselt tänuväärse töö ja asunud vanu klassikuid korda tegema. Land Roverite kallal on juba vaeva nähtud, nüüd jõudis kord Jaguari kätte ning loomulikult võeti ette Jaguari üldse esimene valmistatud auto - Series 1 E-Type. 

Kokku tehakse korda 10 esimese põlvkonna E-Type'i, mis seejärel otse Jaguari parimatele kõige truumatele klientidele müüakse. 

Esimeseks korda tehtud autoks sai 1965. aasta mudel, mis ka pildil ilutseb. Jaguari sõnul müüdi masin esialgu Californiasse, kus see pea paarikümne aastaga läbis kokku 125 000 km, et seejärel laos paremaid aastatid oodata. Jaguar ostis auto tagasi ning Jaguar Classic osakond tegu masina korda, püüdes selle käigus võimalikult palju originaalseid osi kasutada. 

Jaguari poolt taastatud auto hind on päris krõbe - umbes 330 000 eurot. Veidi väiksema eelarve eest saab masinat silmitseda aga juba sel nädalal Saksamaal, Essenis toimuval Techno-Classica näitusel. 

Märksõnad: autouudised
reborn jaguar classic
Jaga:

Fotod: Hamann modifitseeris Jaguar F-Pace’i

Hamann muutis Jaguar F-Pace linnamaasturi välimust ning andis sellele jõudu juurde.

Jaguari kapoti alt leiab sama ülelaaduriga V6 mootori, millega võimsaim originaal F-Pace tehasest lahkub. Kuid Hamann pigistas sellest ajamist 30 hobujõudu (22 kW) rohkem välja. Ajam toodab nüüd 410 hj (305 kW) ja 510 Nm.

Hamann ei jätnud tähelepanuta ka diiselmootorit, mis tänu uuendustele mootoriajus ja väljalaskesüsteemis arendab 340 hj (253 kW) ja 780 Nm. Ehk 40 hj (30 kW) ja 80 Nm rohkem.


Hamann paigaldas ka uued keredetailid, mis muudavad linnamaasturi veidi jõulisemaks.

Märksõnad: autouudised
Jaga: