Möödunud hooajal Haasi vormel-1 meeskonda kuulunud Esteban Gutierrez teeb kaasa selle aasta aprillis kodumaal Mehhikos toimuval elektrivormelite sarja etapil.

Gutierrez jäi mullu punktita ning Haas otsustas mehe taanlase Kevin Magnusseni vastu vahetada. Haasi teise sõitjana jätkab ka 26. märtsil Austraalias algaval hooajal prantslane Romain Grosjean.

25-aastasele Gutierrezile pakutakse vormel-E sarjas sõitjakohta hooajaks 2017/2018, kuid mehhiklane pole oma tuleviku osas otsust veel langetanud.

Märksõnad: formula-1
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Sebastian Vettel: Hea stardi tähtsus kasvab

Ferrari piloot Sebastian Vettel kavatseb veel enne järgmist GP-d startimist harjutada, sest just see võib tagada esimese koha finišilipu langedes. Ta tõi näiteks pühapäevase võistluse Bahreinis, kus tema õnnestunud ning Hamiltoni untsu läinud start andis talle briti viimaseks boksipeatuseks turvalise 20-sekundilise edumaa.

Nüüd, kus Ferrari on näitamas head kiirust ja konkurents Mercedestega juba käegakatsutav tõsiasi, ei tohi üheski sõidu etapis vähematki viga lubada. Hea start aga kasvatab oluliselt võidu tõenäosust.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Hamilton: Karistus oli puhtalt minu süü

Mercedese piloot Lews Hamilton tunnistas pärast eilset võidusõitu, et viiesekundiline karistus anti talle õige asja eest. Britt võttis boksi sissesõidul tõepoolst hoo maha, kuna enne teda sõitis rehvivahetusele meeskonnakaaslane Valtteri Bottas ning Hamilton oleks nii ehk naa pidanud ootama.

Paraku jäi Hamiltoni selja taha Daniel Ricciardo, kelle edenemist Mercedese piloot takistas, sestap talle 5-sekundiline karistus kohtunike poolt ka määrati.

Ilma karistuseta võinuks Bahreini GP viimastel ringidel korralikku võidusõitu näha, sest võistluse lõpus ülikiiret sõitu näidanud Hamilton jäi teiseks vaid 6,6sekundilise kaotusega.

Bahrein 2016
Jaga:

Bahreini GP: Vettel, Hamilton, Bottas

Bahreini GP võitis Sebastian Vettel Ferraril, Talle järgnesid Mercedese piloodid Lewis Halilton ja Valtteri Bottas. Bottas maadles pea terve sõidu rehviprobleemidega ning oli meeskonnakaaslasest aeglasem. Sõidu alguses tekitas teravaid olukordi ka Max Verstappeb Red Bullil, kes oli sunnitud peale esimest boksipeatust piduriprobleemide tõttu katkestama. Väga korraliku etteaste pakkus ka Fernando Alonso, kuid tema McLaren ütles samuti 2 ringe enne lõppu üles.

Mercedesed vallutasid Bahreinis esirea, kiireim oli Bottas

Vormel-1 etapil Bahreinis stardivad homsele võistlusele kahelt esimeselt positsioonilt Mercedese piloodid.

Kvalifikatsiooni võitis ajaga 1.28,769 soomlane Valtteri Bottas, kes edestas britti Lewis Hamiltoni 0,023 sekundiga. Kolmas oli sakslane Sebastian Vettel, kaotades oma esimese ajasõidu võidu teeninud Bottasele 0,478 sekundiga.

Viimati startis soomlane parimalt kohalt 2008. aastal Silverstone'is, kui kvalifikatsiooni võitis McLareni rooli keeranud Heikki Kovalainen.