Vormel-1 sarjast lahkunud mehhiklane leidis endale ajutise töökoha

Möödunud hooajal Haasi vormel-1 meeskonda kuulunud Esteban Gutierrez teeb kaasa selle aasta aprillis kodumaal Mehhikos toimuval elektrivormelite sarja etapil.

Gutierrez jäi mullu punktita ning Haas otsustas mehe taanlase Kevin Magnusseni vastu vahetada. Haasi teise sõitjana jätkab ka 26. märtsil Austraalias algaval hooajal prantslane Romain Grosjean.

25-aastasele Gutierrezile pakutakse vormel-E sarjas sõitjakohta hooajaks 2017/2018, kuid mehhiklane pole oma tuleviku osas otsust veel langetanud.

Märksõnad: formula-1
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Veeteede amet hakkas alates tänasest jääd murdma

Kuna Pärnu lahel on tänaseks 15 miili ulatuses rüsijääd ning pidevate miinuskraadide tingimustes on merejää kasv intentsiivne, otsustas veeteede amet alates teisipäevast ehk 10. jaanuarist alustada seal jäämurdetöödega. Praeguseks on juba neli Pärnu sadamasse suunduvat kaubalaeva jäämurdeteenuse riigilt tellinud.

Jääd hakkab riik murdma Veeteede Ameti mitmeotstarbelise laevaga EVA-316, mis suundus esmaspäeva õhtul Tallinnast Hundipea sadamast Pärnu suunas. Soome lahel jäämurdetöid teha pole vaja, sest meri ei ole seal jäätunud. 

Riigi poolt korraldab jäämurdetöid veeteede amet. Enamasti kogub jäämurdetööde korraldaja abi vajavad laevad konvoisse ja jäämurdja järel sõites läbivad laevad jääala. 

Eelmisel aastal algasid jäämurdetööd Eesti vetes 9. jaanuaril ja kogu talvise navigatsiooniperioodi jooksul murti mullu jääd vaid Pärnu lahel, sest Soome laht ei kattunudki jääkaanega. 

Vastavalt kehtivale korrale tellib jäämurdeteenuse abi vajava laeva kapten laevaagendi või reederi kaudu vähemalt 12 tundi enne planeeritavat väljumist sadamast või hiljemalt 24 tundi enne saabumist määratud kogunemispunkti.

Riigi poolt jäämurdjatega teenindatavateks sadamateks on talvisel navigatsiooniperioodil Muuga sadam, Tallinna ja Kopli lahe sadamad, Paldiski põhjasadam, Paldiski lõunasadam, Kunda sadam ja Sillamäe sadam. Nendesse sadamaid murrab riik jääd kuni sadama akvatooriumini. Pärnu sadamat teenindatakse avamere poolt kuni kohani, mis on määratletud koordinaatidega 58º 21',4 N ja 24º 27',0 E. Sadama akvatooriumis korraldab jäämurdetöid sadama valdaja ise. 

Veeteede ameti peadirektori käskkirjaga nõutakse, et alates 18. jaanuarist Pärnu sadamasse sisenevatel ja sealt väljuvatel jäämurdja poolt teenindatavatel laevadel peab olema vähemalt jääklass 1C (Lloyd`s Register) või samaväärne teiste klassifikatsiooniühingute jääklass ja peamasina võimsus mitte vähem kui 1600kW. 

Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Bottase siirdumist Mercedesesse segab Massa leping

Soome vormel-1 piloodi Valtteri Bottase siirdumist Williamsist Mercedesesse segab Felipe Massa eelleping vormel-E tiimiga.

Nimelt pidi brasiillane möödunud hooaja järel autospordi kuningliku sarjaga lõpparve tegema, kuid kuna Mercedes soovib palgata Bottast, siis lubas Massa Williamsis jätkata. Paraku oodatakse teda ka Formula E-s, kuid Williams ei taha ilma vähemalt ühe kogenud piloodita uuele hooajale vastu minna. 

Koht 2016. aastal MM-tiitli võitnud Mercedeses vabanes pärast seda, kui sõitjate arvestuses maailmameistriks kroonitud sakslane Nico Rosberg tõmbus mulluse hooaja järel tippspordist tagasi.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Volkswageni müük kasvas 2016. aastal heitmeskandaalist hoolimata

Saksa autotootja Volskwagen teatas esmaspäeval, et olenemata heitmenäiduskandaalist kasvas 2016. aastal ettevõtte müük.

Volkswagen teatas, et tarnis eelmisel aastal ligi 6 miljonit sõidukit, mis on 2,8 protsenti rohkem kui 2015. aastal.

Kuigi müük Ameerikas ja Lääne-Euroopas langes järsult, siis suurendati müüki Aasias ning enim Hiinas.

Volkswagen tunnistas 2015. aasta septembris, et paigaldas 11 miljonisse autosse tarkvara, mis tuvastas, kui autot kontrolliti ja sellel ajal vähendas lämmastikuoksiidide heite hulka.

Skandaal mõjutas kõige rohkem Volkswageni USA turgu ning 2016. aastal langes müük USAs 7,6 protsenti ning Lõuna-Ameerikas langesid tarned ligi 27 protsenti.

Lääne-Euroopas langes müük 2 protsenti, sealjuures 7,2 protsenti Saksamaal.

Autotootja müük samas suurenes Aasias 11,8 protsenti, kus Hiinas kasvas müük 14 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas kasvas müük 6,9 protsenti.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Maanteeamet palus teadlaste abi põtrade liikumise jälgimiseks

Tallinna-Tartu maantee Kose ja Mäo vaheline lõik ehitatakse 4-realiseks. Selle jaoks on aga oluline teada, kus ja kuidas liiguvad nendel aladel loomad. Nii paluski maanteeamet kümne põdra jälgimiseks abi Tartu ülikooli zooloogidelt.

Möödunud aasta 22. novembri sai Ramboks ristitud põdrapull kaela oranži raadiokaeluse. Paar nädalat hiljem sama eesmärgiga ettevõtmisel käis kaasas ka saate „Osoon“ võttegrupp.

Pärast seda kui jahimehed on ketamiiniga uinutinoole välja lasknud, on aega kümmekond minutit, et loomale kaelus panna. Kaeluse sees on vajalik toide ning kõik muu tarvilik, et edastada asukohapunkte põdra liikumise kohta, iga poole tunni tagant.

Paraku on aga uinutidoos selle põdra jaoks liiga väike ning loom on endiselt ergas ja liigub eest ära. Lõpuks jääb loom siiski magama. Kuid pärast on ta siiski tarvis taas üles äratada. Selle jaoks on olemas vastumürk.

Põdra kaelustamine tuleb teha täpselt ja kiiresti, siis on ebamugav protseduur loomale ohutu.

Märksõnad: paevauudised
Jaga: