Bottase siirdumist Mercedesesse segab Massa leping

Soome vormel-1 piloodi Valtteri Bottase siirdumist Williamsist Mercedesesse segab Felipe Massa eelleping vormel-E tiimiga.

Nimelt pidi brasiillane möödunud hooaja järel autospordi kuningliku sarjaga lõpparve tegema, kuid kuna Mercedes soovib palgata Bottast, siis lubas Massa Williamsis jätkata. Paraku oodatakse teda ka Formula E-s, kuid Williams ei taha ilma vähemalt ühe kogenud piloodita uuele hooajale vastu minna. 

Koht 2016. aastal MM-tiitli võitnud Mercedeses vabanes pärast seda, kui sõitjate arvestuses maailmameistriks kroonitud sakslane Nico Rosberg tõmbus mulluse hooaja järel tippspordist tagasi.

Märksõnad: formula-1
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Volkswageni müük kasvas 2016. aastal heitmeskandaalist hoolimata

Saksa autotootja Volskwagen teatas esmaspäeval, et olenemata heitmenäiduskandaalist kasvas 2016. aastal ettevõtte müük.

Volkswagen teatas, et tarnis eelmisel aastal ligi 6 miljonit sõidukit, mis on 2,8 protsenti rohkem kui 2015. aastal.

Kuigi müük Ameerikas ja Lääne-Euroopas langes järsult, siis suurendati müüki Aasias ning enim Hiinas.

Volkswagen tunnistas 2015. aasta septembris, et paigaldas 11 miljonisse autosse tarkvara, mis tuvastas, kui autot kontrolliti ja sellel ajal vähendas lämmastikuoksiidide heite hulka.

Skandaal mõjutas kõige rohkem Volkswageni USA turgu ning 2016. aastal langes müük USAs 7,6 protsenti ning Lõuna-Ameerikas langesid tarned ligi 27 protsenti.

Lääne-Euroopas langes müük 2 protsenti, sealjuures 7,2 protsenti Saksamaal.

Autotootja müük samas suurenes Aasias 11,8 protsenti, kus Hiinas kasvas müük 14 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas kasvas müük 6,9 protsenti.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Maanteeamet palus teadlaste abi põtrade liikumise jälgimiseks

Tallinna-Tartu maantee Kose ja Mäo vaheline lõik ehitatakse 4-realiseks. Selle jaoks on aga oluline teada, kus ja kuidas liiguvad nendel aladel loomad. Nii paluski maanteeamet kümne põdra jälgimiseks abi Tartu ülikooli zooloogidelt.

Möödunud aasta 22. novembri sai Ramboks ristitud põdrapull kaela oranži raadiokaeluse. Paar nädalat hiljem sama eesmärgiga ettevõtmisel käis kaasas ka saate „Osoon“ võttegrupp.

Pärast seda kui jahimehed on ketamiiniga uinutinoole välja lasknud, on aega kümmekond minutit, et loomale kaelus panna. Kaeluse sees on vajalik toide ning kõik muu tarvilik, et edastada asukohapunkte põdra liikumise kohta, iga poole tunni tagant.

Paraku on aga uinutidoos selle põdra jaoks liiga väike ning loom on endiselt ergas ja liigub eest ära. Lõpuks jääb loom siiski magama. Kuid pärast on ta siiski tarvis taas üles äratada. Selle jaoks on olemas vastumürk.

Põdra kaelustamine tuleb teha täpselt ja kiiresti, siis on ebamugav protseduur loomale ohutu.

Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Lämmijärve, Peipsi järve ja Narva jäähoidla/veehoidla jääle lubatakse jalgsi ja maastikusõidukitega

Alates tänasest on lubatud väljumine jalgsi ja maastikusõidukiga Lämmijärve, Peipsi järve ja Narva veehoidla jääle.

 

Peipsi järve jääle lubatakse kogu Ida-Viru maakonna piires ja Jõgeva, Tartu ning Põlva maakonna piires. Lõuna-Eestis tasub silmas pidada, et keelatud on ligineda jõgede ja ojade suudmetele lähemale kui 150 meetrit. Samuti on jätkuvalt keelatud liikuda Uhtinina ja Piirissaare vahelisel jääalal ning Piirissaare kagutipus oleval jääalal.

Samuti on lubatud minna jalgsi ja maastikusõidukiga Narva veehoidla jääle Kulgu sadamast 2,5 kilomeetri ulatuses ülesvoolu kuni ühe kilomeetri kaugusele Eesti poolsest kaldast, kuid mitte lähemale ajutisele kontrolljoonele kuni 50 meetrit. Keelatud on Peipsi järve jääle minek Ida-Viru maakonna piires ojade ja jõgede suudmetele lähemale kui 500 meetrit, Narva veehoidlal lähemale kui 200 meetrit ning Narva jõe lähtele lähemale kui üks kilomeeter.

Endiselt on lubatud jalgsi liikumine Pihkva, Vaniku, Kriiva ja Pabra järve jääl, aga kuna Pattina järve jääolud on muutunud ohtlikuks ega pruugi inimest kanda, on seal alates 10. jaanuarist jääle minek keelatud.

Järvistul on alustatud piirirežiimi ala tähistamist hoiatussiltidega. Sildid paigaldatakse 200-meetriste vahedega, ent kalastajatel tasub siiski olla tähelepanelik, et vältida naaberriigi territooriumile sattumist.

Vasknarva kordoni juht Illar Jõgi soovitab kaluritel enne jääle minekut hinnata adekvaatselt oma tervislikku seisundit ja füüsilisi võimeid, et vältida endale liiga tegemist ning kindlasti valida ilmastikuoludele vastav riietus. "Jääle minnes tuleks lisaks kalastusvarustusele kaasa võtta ka täis laetud mobiiltelefon, milles on kordoni kontaktnumber ja aegajalt tasub olla ühenduses lähedastega. Lisaks tuleks enda turvalisuse tagamiseks kaasa võtta ka navigatsioonivahend, jäänaasklid ja päästevest ning koju tuleks jätta alkohol," lisas Jõgi.

Kordoni juht tuletab meelde, et jääle minnes on soovituslik veebirakenduse piiriveekogu.ee abil või kordonis registreerida nii järvele väljumine kui ka tagasitulek. Nii saab piirivalve jälgida, kas olete järvelt ohutult tagasi jõudnud ning võimaliku ohu puhul alustada koheselt otsinguid.

Et iga kalastaja turvaliselt tagasi kaldale jõuaks, saab õnnetuse ära hoidmiseks teha järgmist:

 • Enne järvele minekut viige end kurssi kehtivate piirangutega, kus kulgeb riigipiir ning tutvuge jooksvalt politsei kodulehel jääoludega. Kehtivate piirangutega ning piirirežiimi ala koordinaatidega saab end kurssi viia nii piiriveekogu.ee rakenduse abil või küsida infot lähimast kordonist;
 • Järvele minnes tuleks kaasa võtta lisaks kalastusvarustusele ja isikut tõendavale dokumendile ka laetud mobiiltelefon, milles on kordoni kontaktnumber. Lisaks tuleks enese turvalisuse tagamiseks kaasa võtta ka navigatsioonivahend, jäänaasklid ning päästevest;
 • Võimalusel ärge minge järvele üksinda. Ühes kaaslastega järvele minekul hoidke üksteise nägemiskaugusesse, et õnnetuse korral kaaslased teid märkaksid ja saaksid vajadusel abi kutsuda või seda ise osutada;
 • Kalastades ei tohiks koguneda seltskonnaga väikesele alale, nii kahaneb jää kandevõime. Inimeste vahel tuleks hoida vähemalt 5 meetrit vahet nii jääl liikudes kui ka kalastamisel;
 • Vältige paksu lumega kaetud aladel liikumist, kus jäätumine võib olla ebaühtlane ja jääkate keskmisest õhem ning valige teekond, mis võimaldaks liikuda visuaalselt eristataval jääkattel;
 • Kui avastate järvejääl olles mõne ohtliku koha, siis andke sellest kindlasti lähimasse kordonisse teada;
 • Külmarohi ja selle manustamine jätke koduseks tegevuseks kalasaagi kaalumise juurde;
 • Kui kaotate järvel orientatsiooni, võtke viivitamatult ühendust lähima piirivalvekordoniga, et abi võimalikult kiiresti saabuks;
 • Hinnake adekvaatselt oma tervislikku seisundit ning füüsilisi võimeid, et pika vahemaa kõndimise ning  kalasaagi kandmisega tervisele liiga ei tehtaks;
 • Kui märkate ohuolukorda sattunud inimest, helistage viivitamatult lähimasse kordonisse ja võimalusel osutage abi, kuid ärge seadke enda elu ohtu.
Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Maanteeameti poolt kinnitatud liiniload ja sõiduplaanid

Kinnitatud kaugbussiliinide sõiduplaanid:

 • nr 740 Tallinn – Kuivastu – Orissaare – Kuressaare (Lux Express Estonia AS),
 • nr 717  Tallinn – Risti – Pürksi – Haapsalu (AS GoBus),
 • nr 225 Rakvere – Tallinn (AS GoBus),
 • nr 106 Rakvere – Tallinn (Taisto Liinid OÜ),
 • nr 386 Viljandi – Tartu (AS Hansa Bussiliinid),
 • nr 880 Tallinn – Tartu (AS Hansabuss).

Antud bussiliiniload järgmiste kaugbussiliinide teenindamiseks:

 • nr 149 Tartu – Viljandi – Pärnu – Lihula – Orissaare – Kuressaare (Eesti Buss OÜ),
 • nr 703 Kuressaare – Tallinn (Kalle Bussid OÜ),
 • nr 165 Tartu –Tabivere – Jõgeva – Rakke – Väike-Maarja – Rakvere (Eesti Buss OÜ),
 • nr 201 Tartu – Räpina – Värska – Koidula (Eesti Buss OÜ),
 • nr 800 Narva – Sillamäe – Jõhvi – Mustvee – Tartu (Eesti Buss OÜ),
 • nr 309 Tallinn – Tartu (AS GoBus),
 • nr 877 Võru – Tartu – Tallinn (OÜ Vahesaar),
 • nr 355 Pärnu – Märjamaa – Tallinn (AS GoBus) – KL-391,
 • nr 361 Pärnu – Viljandi – Tartu (AS GoBus) – KL-392.

Liinilubade ennetähtaegne kehtetuks tunnistamine:

 • alates 01.01.17 ei ole käigus Kalle Bussid OÜ kaugbussiliinid nr 722 Tallinn – Kuressaare, nr 709 Kuressaare – Orissaare – Pärnu, nr 723 Tallinn – Kuressaare, nr 527 Kuressaare – Tallinn ja nr 703 Kuressaare – Tallinn.
Märksõnad: paevauudised
Jaga: