Bottase siirdumist Mercedesesse segab Massa leping

Soome vormel-1 piloodi Valtteri Bottase siirdumist Williamsist Mercedesesse segab Felipe Massa eelleping vormel-E tiimiga.

Nimelt pidi brasiillane möödunud hooaja järel autospordi kuningliku sarjaga lõpparve tegema, kuid kuna Mercedes soovib palgata Bottast, siis lubas Massa Williamsis jätkata. Paraku oodatakse teda ka Formula E-s, kuid Williams ei taha ilma vähemalt ühe kogenud piloodita uuele hooajale vastu minna. 

Koht 2016. aastal MM-tiitli võitnud Mercedeses vabanes pärast seda, kui sõitjate arvestuses maailmameistriks kroonitud sakslane Nico Rosberg tõmbus mulluse hooaja järel tippspordist tagasi.

Märksõnad: formula-1
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Sauber lööb käed Hondaga

Sauber kirjutab ilmselt juba lähiajal alla lepingu Hondaga mootorite tarnimiseks 2018. aasta hooajaks. Sauberil on leping Ferrariga alates 2010. aastast, kuid viimasel ajal pole omavaheline suhe kuigi soe olnud ning meeskond otsis uut partnerit. Läbirääkimised Hondaga aktiveerusid märtsis ning nüüd ollakse valmis sõlmima pikaajalist lepingut. 

Siinkohal tasub meenutada, et rahalistes raskustes Sauberil on sel aastal kasutada Ferrari eelmise hooaja jõuallikad, seega ei suuda meeskond nii ehk naa tippkonkurentsis kaasa rääkida. Honda aga on kindlasti valmis oma mootoreid soodsamalt pakkuma. 

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes võib aidata Hondal mootoriprobleeme lahendada

Väidetavalt on Honda ja Mercedes leppinud kokku piiratud mahus konsultatsioonides, toomaks Jaapani mootoritarnija raskest olukorrast välja. Pärast Bahreini etappi toimunud testimistel võeti Hondas korraks aeg maha, et olukord põhjalikult läbi kaaluda ja uus strateegia koostada. Seejärel otsustati pöörduda Mercedese poole, kellest võiks olla abi mootorite madala töökindluse ja veel madalama sooritusvõime tõstmisel. 

Kuigi lepingut pole veel allkirjastatud, peaks see hõlmama koostööd jõuallika elektroonika ja hübriidosa vallas. Jaapanlaste poolt mingeid kommentaare ei anta, peale selle, et nad on valmis tegema kõik, mis vaja, et oma jõuallikad konkurentsivõimelisemateks muuta. 

Märksõnad: autouudised
Jaga:

McLaren testib Bahreinis peamiselt mootorit

Honda proovib Bahreini testidel katsetada mitmeid uusi lähenemisi muutmaks autosid pisutki kiiremaks pärast ülimat pettumust valmistanud hooaja algust. Mootorite põhiliseks probleemiks on vähene sooritusvõime ning veel väiksem töökindlus, kui võimekust tõsta. Honda inimeste sõnul on neil mõningaid mõtteid, mida saaks rakendada, kuid päris uue mootoriga niikuinii tegemist poleks. 

Suuremad muudatused Honda jõuallikas tahetakse autodele saada Monaco või Kanada GP-ks.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Sebastian Vettel: Hea stardi tähtsus kasvab

Ferrari piloot Sebastian Vettel kavatseb veel enne järgmist GP-d startimist harjutada, sest just see võib tagada esimese koha finišilipu langedes. Ta tõi näiteks pühapäevase võistluse Bahreinis, kus tema õnnestunud ning Hamiltoni untsu läinud start andis talle briti viimaseks boksipeatuseks turvalise 20-sekundilise edumaa. 

Nüüd, kus Ferrari on näitamas head kiirust ja konkurents Mercedestega juba käegakatsutav tõsiasi, ei tohi üheski sõidu etapis vähematki viga lubada. Hea start aga kasvatab oluliselt võidu tõenäosust.

Märksõnad: autouudised
Jaga: