Bottase liitumine Mercedesega peaaegu kindel, konkurent siirdus Sauberisse

Portaali Motorsport.com teatel liitub sakslasest F1 piloot Pascal Wehrlein tuleval hooajal Sauberiga, mis muudab veelgi reaalsemaks soomlase Valtteri Bottase siirdumise Mercedesesse.

22-aastane Wehrlein on olnud viimastel hooaegadel Mercedese testisõitja ja teda peeti Bottase kõrval peamiseks kandidaadiks Nico Rosbergist tühjaks jäävale sõitjakohale, kirjutab ERRi spordiportaal.

Motorsport.com allikate kohaselt on aga Wehrleini leping Sauberiga vormistamise küsimus. Šveitsi võistkonnas asendaks ta brasiillast Felipe Nasrit ja oleks uueks tiimikaaslaseks rootslasele Marcus Ericssonile.

Lõppenud hooajal sõitis Wehrlein Manori eest ja teenis Austrias saavutatud kümnenda koha eest ka ühe MM-punkti. Nasr sai kaks punkti eelviimasel etapil Brasiilias näidatud üheksanda koha eest.

27-aastane Bottas on kogu oma F1 karjääri veetnud Williamsi ridades. Parimana sai ta 2014. aastal kokkuvõttes neljanda koha ja tuli mullu kuuendaks. Ta on tõusnud üheksal korral poodiumile, aga mitte kordagi veel selle kõrgeimale astmele.

Märksõnad: formula-1
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Vormel-1 legend ei mõista Kimi Räikköneni suurt populaarsust

Kolmekordne vormel-1 sarja maailmameister Jackie Stewart ei saa aru, miks soomlasest Ferrari piloot Kimi Räikkönen nii suures soosingus on.

„Lewis Hamilton on moodsa aja superkangelane,“ arutles šotlane. „Sebastian Vettel on aga vaikne sangar. Siiski on Räikkönen neist populaarsem. Soomlane ütleb harva midagi ja võib-olla see inimestele meeldibki.“

Stewart kiitis Red Bulliga kihutavat noorukest hollandlast Max Verstappenit. „Ta meenutab mulle Mario Andrettit, Jochen Rindti ja Francois Cevert’i oma karjääri algusaegadel,“ lausus Stewart. „Lõppenud hooaeg oli Verstappeni jaoks läbimurde aastaks.“

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Ott Tänak plaanib osaleda Saaremaa rallil

Autoralli maailmameistrivõistluste etappide soodne ajagraafik võimaldab Ott Tänakul startida 50. Saaremaa rallil ja mehe enda kinnitusel on ta kodusaarel kihutamisest väga huvitatud.

Oktoobris on autoralli MM-i WRC sarjas kaks etappi – 5.-8. sõidetakse Hispaanias ja 26.-29. Suurbritannias. Kuna kodune Saaremaa ralli sõidetakse 13.-14. oktoobril on meie esirallimehel suurepärane võimalus kihutada kodupubliku ees, vahendab ERRi spordiportaal.

“Püüan võimalusel kohal olla,” ütles Ott Tänak Saare maakonna spordiaasta pidulikul lõpetamisel. Koos Raigo Mõlderiga maakonna parimaks võistkonnaks valitud rallipiloot lisas, et auto ja kõik selleks olenev on olemas.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Kuni 70 protsenti Eesti autojuhte eirab keelavat foorituld

Maanteeameti värske uuringu järgi eirab kuni 70 protsenti autojuhte foori punat tuld.

Möödunud sügisel tehtud liiklusseires jälgiti punase ja kollase tule eiramist kas otse sõites või vasakpööret tehes ning kogu Eesti arvestuses pandi kirja 466 autot, mis jõudsid foorini hetkel, kui neil oli valida, kas sõita foori alt punase tulega läbi või jääda seisma ning neist 159 juhti ehk 34 protsenti otsustasid punase tulega edasi sõita, vahendab ERRi uudisteportaal.

Viidatud suurima rikkumiste hulgaga ehk kus 71 protsenti juhtidest eirasid punast tuld on Vabaduse puiestee ja Pärnu maantee ristmik Tallinnas, ohtlikkuselt teine koht on samuti Tallinnas ja asub Tartu maantee ja Odra tänava ristmikul, kus foori eiras 55,3 protsenti punase tule alla jäänuid.

Kollase tulega pole asi põrmugi parem ning uuringu kokkuvõtte järgi oli 1450 juhil vaatluse ajal valida, kas sõita kollasega ristmikule või peatuda ning kollasega ristmikust üle sõitjaid oli 1080 ehk sisuliselt kolmveerand autojuhte.

Kõige suurem kollase tule nõuete eirajate osakaal oli Harkus, kus Instituudi tee ristub Keilasse viiva maanteega ehk sealt sõitis kollasega üle lausa 97,3 protsenti juhte.

Kehvad lood on ka ülekäiguradadega ning uuring näitas, et Tallinnas loomaaia peavärava ees asuvat ülekäigurada ületas kollase tulega lausa 94 protsenti autojuhte. Teine koht, kus jalakäijate foori pidevalt eiratakse, on jällegi Tallinna Vabaduse puiestee ja Pärnu maantee ristmik, kus kollast tuld eiras ligi 92 protsenti autojuhte.

Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Esimest korda poole sajandi jooksul polnud Volvo Rootsi aasta müüduim auto

Esimest korda poole sajandi jooksul pole Volvo mudel Rootsi aasta müüduimaks autoks, selleks oli 2016. aastal hoopis Volkswagen Golf, teatas Rootsi autotootjate assotsiatsioon esmaspäeval.

Golf moodustas 5,9 protsenti uute autode turust ja Volvo müüduimad mudelid V70, S90 ja V90 kokku 5,7 protsenti.

Sellest on möödas 54 aastat, kui mõne teise autofirma mudel edestas Rootsis Volvot, teatas Volkswagen Sweden avalduses. Viimati juhtus see 1962. aastal ja toona oli müüduimaks autoks Volkswagen Beetle, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Volvo hoidis 2016. aastal Rootsis kindlalt suurimat turuosa 21,5 protsendiga, Volkswagen oli 15,7 protsendiga teine ja Audi 7,3 protsendiga kolmas.

Möödunud aastal müüdi Rootsis rekordiline arv autosid - 372 300. See on kaheksa protsendi suurune kasv võrreldes 2015. aastaga.

Volvo müüs oma esimese auto 1927. aastal.

Märksõnad: autouudised
Jaga: