Lucid Motors tahab Fordiga leivad ühte kappi panna

Kui osa idufirmadest püüab kasvada Facebooki või Google'i suuruseks hiiglaseks, siis paljude teiste eesmärgiks on mingi tehnoloogia välja arendada ning kogu kupatus seejärel suure raha eest maha müüa. 

Tundub, et pigem viimases suunas on liikumas ka Lucid Motors, mis võib varsti Fordi omandusse sattuda. Nimelt kuulis Bloomberg infost, nagu viinuks Lucid Motorsi juhid Fordi juhtidele ettepaneku Lucidi ära ostmiseks. Bloombergi allika kohaselt pole Ford hetkel küll ostust väga huvitatud, kuid sellist käitumist ei tahetud ka täielikult välistada. 

Kogu idee pärineb tegelikult Lucidi kõige viimasest rahakogumisringist, kus otsitakse ressursse nende esimese tehase esialgseks, 240 miljoni dollariliseks investeeringuks. Väidetavalt edeneb raha kogumine hästi.

Lucid Motorsi esimene mudel peaks kõigi eelduste kohaselt olema üpris muljetavaldav. Baasmudeli hinnad peaksid koos kõikide soodustustega USA-s algama 52 500 dollarist ning selle eest saab 380 km kaugusele sõitva ja 400-hobujõulise elektriauto. Kõige kangem versioon sõidab aga juba 500 km kaugusele ning sellele on võimsust koguni 100 hobujõudu. 

Nagu Tesla aga näidanud on, siis tegelikult on tootmise püsti panemine ütlemata keeruline ja kallis protsess. Siinkohal tundub loogiline, et Lucid endale mõnda klassikalisest autotootjast partnerit otsib. Samas Fordi jaoks on Lucidi näol tegu võrdlemisi suure riskiga, sest "autotootja" pole seni ju veel isegi ühtegi mudelit klientidele müünud. 

Märksõnad: ford
lucid motors elektriauto air
Jaga:

Lisa oma kommentaar: