Video: ülevaade Ford GT tootmisprotsessist

Kui massitarbeautode tootmisel kasutatakse üha enam ja enam robotite abi, siis Ford GT laadsete superautode valmistamisel ja kokkupanemisel kasutatakse ikkagi rohkelt käsitööd. Inimese töökäed suudavad lõppude lõpuks ikkagi veidi parema tulemuse saada ning oma rolli mängib ka väike tootmismaht, mille korral pole eraldi seadmete ostmine ja kalibreerimine lihtsalt mõistlik. 

Forza Motorsport videomängude tootjad tellisid endale ühe Ford GT ning külastasid auto hingeeluga tutvumiseks Toronto lähedal asuvat Ford GT tehast. Õnneks tegid mehed tehasetuurist ka korraliku video, näidates mitmeid põnevaid detaile Ford GT tootmisest. 

Ford valmistab kokku 1000 Ford GT-d. Iga päev töötab Multimaticu tehases selle nimel 100 inimest. Ühe auto juppidest kokkupanek võtab aega umbes üheksa päeva, kuid kuna paralleelset tegeletakse mitme autoga, suudetakse iga päev üks Ford GT valmis ehitada. 

Video võrreldakse süsinikkiust ning alumiiniumist velgi, näidatakse, kuidas auto erinevaid detaile värvitakse, näeb ka pooleliolevaid autosid ning saab näha, kuidas autot peale kokkupanekut veekindluse selgitamiseks testitakse. 

Märksõnad: ford
ford gt multimatic forza motorsport
Jaga:

Lisa oma kommentaar: