Video: Isesõitev Chevrolet Bolt oskab ka teele jooksnud loomadele otsasõitu vältida

General Motors ostis möödunud aastal isesõitvat tehnoloogiat arendanud Cruise Automationi ning kui alguses näiteks Tesla koguni nöökis GM-i selle ostu puhul, siis nüüd avaldab Cruise Automation oma tehnoloogia võimekusest vägagi muljetavaldavaid videoid. 

Viimane nendest on filmitud öösel, mis toob kaasa päevase ajaga võrreldes teistsuguse valgustuse ning öösel aktiviseeruva loomastiku. Video järgi saab isesõitev Chevrolet Bolt ette tulevate takistustega vägagi hästi hakkama. Pooleteisetunnise sõidu jooksul tehti viis planeeritud peatus, läbiti ohtralt erinevaid tänavaid, vahepeal ka kohti, kus teemärgistus sisuliselt puudus ning auto sai hakkama ka pesukaru kohtamisega. Väidetavalt toimus kõik see ilma juhi sekkumiseta - muljetavaldav. 

Märksõnad: chevrolet
general motors bolt cruise automation pesukaru isesõitev auto
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Kui reklaamis saaks sõna ka tavalised inimesed

Luksuslik ja ilus, kuid ikkagi Chevy!

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga:

General Motors pikendab tehaste kollektiivpuhkust, laovarud 10 aasta kõrgeimal tasemel

Mitmetes General Motorsi tehastes on hetkel käimas kollektiivpuhkus. Neid isegi pikendatakse, sest laoplatsid on uusi müümata autosid täis. 

General Motorsi USA valmis autode laoseis on tõusnud viimase kümne aasta kõige kõrgemale tasemele ning nad suudavad ilma ühtegi uut autot valmistamata klientide nõudluse rahuldada järgmise 105 päeva jooksul. Veel kevadel ennustas GM, et laovaru väheneb juuni lõpuks 90 päevani ning aasta lõpuks 70 päevani. 

Uute autode müük on USA-s stagneerunud ning hetkel kasvab veel vaid linnamaasturite segment. Klientide nõudlus väiksemate sõiduautode järele näitab aga üha kiiremat langust. 

Laovarud on suured ka Chevrolet Bolti puhul. Tegu on esimese kaugele sõitva ja taskukohase elektriautoga, mida hetkel veel igal pool ei müüdagi. GM suutis aasta esimese poolega müüa kokke 7592 Bolti, mida pole üldse vähe, kuid arvestades, et neid seisab piisavalt ladudes, on number siiski veidi pettumustvalmistav. Seda enam, et konkureeriva Tesla Model S-i jaoks on üle maailma olemas peaaegu 400 000 eeltellimust. 

GM on suurte laevarude tõttu sunnitud pikendama puhkusi kokku neljas tehases, mis toodavad peamiselt sedaane. Tootmisvõimsuse vähendamine toob lähiajal kaasa ka teatavad koondamised ning võib eeldada, et selle tõttu kannatab ka GM-i kasum. 

Märksõnad: autouudised
gm bolt elektriauto tootmine tehas
Jaga:

Bolti müüginumbrid jätkavad kasvu, juunis müüdi 1642 autot

Samal ajal kui Tesla valmistub lõpuks ometi Model 3 tootmist ametlikult käima lükkama, on Chevrolet oma "taskukohast" elektriautot Bolti tootnud juba veidi rohkem kui pool aastat. Juunis püstitati ka uus müügirekord, kui terve kuu jooksul anti USA klientidele üle kokku 1642 Bolti. General Motors müüb Bolti väikeses mahus ka Kanadas ja Opel Ampera-e näol Euroopas, kuid peamine müük toimub jätkuvalt USA-s. 

Chevrolet avas juunikuus lõpuks Bolti müügi üle kogu riigi, kuigi enamikes piirkondades toimetatakse esimesed mudelid klientideni alles augustis. Siis peaks saama ka parema aimu reaalse nõudluse ja GM-i tootmisvõimekuse kohta. 

Hetkel on Chevrolet eelmise aasta detsembrist kuni juuni lõpuni müünud kokku umbes 8000 Bolti. Arvestades, et Teslal on 400 000 eeltellimust ning nad loodavad juba selle aasta detsembris valmistada 20 000 Model 3-e, pole Bolti tootmis- ja müügimahud sugugi suured. Hetkel pole aga teada, kas numbreid hoiab all madal nõudlus või piiratud tootmisvõimekus. 

Samas on analüütikud hinnanud, et nii General Motors kui ka Tesla jäävad Bolti ja Model 3 baasmudeleid müües tegelikult kahjumisse. Bolti kahjumit hinnatakse suuremaks ning ringlemas on ka spekulatsioonid, nagu müüks GM Bolti vaid riiklikele regulatsioonidele vastamiseks. Samas on lõpuks ometi tekkimas korralike elektriautode vahel konkurents ning aasta viimased kuud peaks näitama, kuidas kujunevad välja jõujooned samal palliplatsil mängiva Chevrolet ja Tesla vahel. 

Märksõnad: autouudised
general motors bolt tesla
Jaga:

Video: Chevrolet Camaro ZL1 1LE nobe Nürburgringi ring

General Motors näitas, milline edasiminek tehti Chevrolet Camaro ZL1 ringrajaversiooni 1LE edasiarendamisel ning loomulikult kasutati kiiruse näitamiseks Nordschleifet. 

1LE ringrajapakett annab juba varasemalt niigi kiirele Camaro ZL1-le lisaks seadistatava vedrustuse, unikaalsed aerodünaamikat parandavad elemendid, sealhulgas ka näiteks süsinikkiust tagatiiva, ning Goodyeari Eagle F1 Supercar 3R rehvid. 

Camarode Nürburgringi rekordi püstitanud Bill Wise'i sõnul annab 1LE kiiruse kasvades järjest parema pidamise ja parema tagasiside. "See pakub täielikku kontrolli ning koos enesekindlusega võimaldab teha kiire ringi kiire ringi järel," sõnas Wise. 

Chevrolet Camaro ZL1 1LE läbis Nordschleife 7 minuti ja 16,04 sekundiga, ületades sellega "tavalise" ZL1 ringiaja koguni 13 sekundiga. 

Märksõnad: autouudised
gm general motors camaro zl1 1le nürburgring nordschleife
Jaga: