Cadillac CT6 peaks saama 4,2-liitrise biturbo mootori

Tegemist on 4,2-liitrine biturbo V8 mootoriga, mis de Nysscheni sõnul arendab ligi 500 hobujõudu. See tähendaks, et CT6’l oleks peaaegu sama võimas kui eelmine STS-V mudel. See aga ei tähenda, et Cadillac võtaks kasutusele V-seeria nimetuse.

Arvatavasti teeb uus mootor debüüdi Cadillac tulevases tippmudelis, mida on oodata kümnendi lõpuks.

Märksõnad: cadillac
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Cadillac tahab autod välja rentida Netflixile sarnase mudeli järgi

Cadillac katsetab uut moodust autode jagamiseks. Õppust võetakse Spotifylt ja Netflixilt ning proovitakse nende ettevõtete mudel tuua üle autode valdkonda. Nimelt alustab Cadillac programmiga Book by Cadillac, kus teatud kuutasu (1500 dollarit) eest antakse kliendi käsutusse peaaegu kõik Cadillaci mudelid. 

Pilootprojektiga alustatakse juba veebruaris New Yorgis ja New Yorgi lähiümbruses. Esimesteks klientideks loodetakse leida inimesed, kes tahavad regulaarselt autoga sõita, kuid pole huvitatud kõikide auto omamisega seotud protseduuride läbimisest. 

1500 dollarini (1400 euroni) ulatuv kuutasu on küll kallis, kuid Cadillaci sõnul on hind konkurentsivõimeline hea varustusega luksusautode rentimisega. Teenuse Book by Cadillac eelis on aga see, et iga kord ei pea eraldi autole järgi minema, vaid kuutasu eest on pidev auto kasutamine juba tagatud. Book by Cadillaci kasutajad võivad oma autodega sõita nii palju kui tahavad ning kuutasule lisandub ainult kütuse hind. Kütuse puhulgi on variant autod ise täis tankida või lasta seda Cadillacil endal teha. 

Cadillac toob autod juhi poolt ette määratud sihtkohtadesse. Autosid saab tellida läbi mobiilirakenduse. Hinna sees sisaldub aastas 18 korda auto vahetamine. Idee seisneb selles, et sõita ühe autoga näiteks New Yorgi lennujaama, lennata seal Los Angelesse, kus Book by Cadillaci kasutajat ootab ees juba järgmine Cadillac. 

Cadillac viis enne antud teenuse turule toomist läbi põhjaliku analüüsi ning leidis, et tehniliselt peaks sellise teenuse järgi nõudlus eksisteerima. Tegu on küll võrdlemisi kalli lahendusega, kuid samas on tegu huvitava lähenemisega. Lähiajal plaanitakse ka teistesse suurematesse linnadesse laieneda, kuigi konkreetseid nimesid välja ei öeldud. 

Märksõnad: autouudised
book by cadilalc
Jaga:

General Motorsi Super Cruise jätab juhi magama jäädes auto seisma

Üha enam autotootjad poob oma toodetesse järjest võimekamaid niiöelda poolautonoomseid elemente. Ka General Motors paiskab müügile Super Cruise'i, mis meenutab paljuski Tesla Autopilotit.

Sarnaselt Teslale on ka GM välja töötanud mooduse, kuidas tagada juhtide tähelepanu teel toimuva üle. Super Cruise süsteem nõuab aeg-ajalt käte roolil hoidmist ning sellele lisaks jälgib salongi paigaldatud kaamera juhi nägu, määrates kindlaks, mil juhi tähelepanu hajub või ta magama jääb. Kui juht visuaalsetele ja verbaalseltele märguannetele enam ei reageeri ja vajadusel juhtimist üle ei võta, pidurdab auto hoo tasapisi maha. 

Pärast eelmise aasta kevadel Tesla Autopilotiga juhtunud hukkunuga liiklusõnnetust on regulaatorid asunud autonoomseid funktsioone tähelepanelikumalt jälgima. Kuigi General Motors sai veel kevadel NHTSA-lt rohelise tule, et nende lahendus on piisavalt turvaline, siis nüüdseks on NHTSA oma seisukohta natuke muutnud ning avaldas kahtlust, kas teel või tee ääres seisma jäämine ikka tagab piisava turvalisuse. 

General Motors omalt poolt väidab, et muretsemiseks pole põhjust ning auto peatumist kasutatakse ainult kõige ekstreemsemates oludes, kui juht tõepoolest mitmetele märguannetele enam ei reageeri. GM-i pressiesindaja lisas, et nad ei hakkaks müüma tooteid, mille turvalisuses nad pole veendunud. 

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod: Cadillac esitles CT6 pistikhübriidi

Cadillac näitab Los Angelese autonäitusel Hiinas ehitatud CT6 pistikhübriidi, mis suudab vaid elektrienergia abil läbida pea poolsada kilomeetrit.

Kuna Cadillac saatis rohelise ELR mudeli pensionile, pole ameerika luksusautot soovivatel inimestel teha muud, kui oodata CT6 pistikhübriidi müügile jõudmist.

See oma vendadest vähem loodust hävitav CT6 peidab enda keres 2-liitrist neljasilindrilist turbomootorit. Kui võtta arvesse ka kahe elektrimootori panus, on CT6 võimsus 335 hj (250 kW9 ja 586 Nm. Ameeriklased peitsid 18,6 kWh aku tagaistmete ja pagasiruumi vahele.

Luksussedaan suudab ühe tankimise ja laadimisega läbida kuni 643 km, vaid elektrit kasutades kuni 48 kilomeetrit.

Cadillac võimaldab juhil ise otsustada, millal ta soovib pidurdades energiat koguda ja millal näiteks akut hilisemaks säästa.

Cadillac CT6 pistikhübriidi baashind peaks jääma Tesla Model S’iga samasse regiooni, kuskil 76 000 dollari lähedale. Iseasi, kes tahab osta, kui sama raha eest saab tehnoloogiast punnis ja rohelist Model S’i.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Hennessey 842-hobujõuline Cadillac Escalade

Texases tegutsev Hennessey võttis käsile 2,7 tonni kaaluva maasturi ning vahetas selle 6,2-liitrise V8 Vortex mootori 6,8-liitrise suurema kolvikäiguga ajami, millel on sepistatud alumiiniumist kolvid, parem õhuvõtt ja paljud muud.

HPE mootoritarkvara abil on ajami võimsuseks hoorattal 842 hj (629 kW) ja 1159 Nm, ratasteni jõuab sellest 637 hj (475 kW) ja 873 Nm. Tavalise Escalade vastavad numbrid on 420 hj (313 kW) ja 623 Nm.

Iseasi, kas sellise vedrustuse ja piduritega massiivne auto üldse tohiks nii võimas olla.

Märksõnad: autouudised
Jaga: